F st150 vs golf mk5 GTI vs E46 325+

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
DB1
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: pát 29 bře 07:33

F st150 vs golf mk5 GTI vs E46 325+

Příspěvek od DB1 »

Zdravím autíčkare , dneska k vám přicházím s prosbou o radu které s těchto aut vybrat a proč :/ uz si nevím rady řeším to hrozně dlouho. Jde mi hlavně o perfektní požitek z jízdy ostatní věci jsou vedlejší. Rodinu ještě nemám takže kupé mi přijde nejprijemnejsi. Ačkoliv nejraději bych šel do bawora tak mě děsí trochu prubezne náklady na 20 let staré auto které je známo tím že už začíná slušně kvest. U golfu i když koncepce turbo benzínu se mi líbí tak mám zase strach z vydrží a udrzbou. U fiesty st150 se mi zase nelíbí tolik interiér a hlavně u ní by mě zajímaly provozní náklady oproti předběžným autum. Ano negativy z vysokým posedem ve fieste atd. jsou mi známé ale s mýma (cca 175 cm ) by mi to mělo vyhovovat akorát :D. Jde mi hlavně o to jestli ta fiesta bude o tolik levnější na údržbu oproti třeba tomu golfu že se mi to vyplatí jít do toho a oželit pár veci. Moc sem se toho k fieste nedocetl nikde jenom o tom že to skvělé jezdí :/ mno jezdí jich tu málo takze by mě zajímal názor někoho kdo to auto má :) předem díky za odpovědi a přeji mnoho šťastných km
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27033
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: F st150 vs golf mk5 GTI vs E46 325+

Příspěvek od řidičBOB »

Golfů jezdí mraky - dostupnost/cena dílů bude asi nejsnadnější ze všech. Také každý garážník se na VW "specializuje", takže i dostupnost servisáků (a asi z nich lze vybrat i ty dobré), bude slušná.
Nehledě na fakt, že Fiesta a Golf jsou třídně jiná auta.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
DB1
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: pát 29 bře 07:33

Re: F st150 vs golf mk5 GTI vs E46 325+

Příspěvek od DB1 »

Ano samozřejmě tohohle jsem si vědomý že fiesta je o třídu nižší. Právě proto se ptám jestli tomu taky budou odpovídat řádně naklady na údržbu. A celkově mě přijde ta fiesta servisně mnohem jednodušší. + By mě zajímalo co s těch dvou bude zabavnejsi. Z hlediska toho že golf už má elektronický posilovač a fiesta ne. Nejde mi ani tak o rychlost v příčce jako o stabilitu v zatáčkách .
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27033
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: F st150 vs golf mk5 GTI vs E46 325+

Příspěvek od řidičBOB »

Já Fordy nikdy neměl rád, takže v tomhle nejsem nezaujatý :-)
Nicméně GTI je takové auto, které je někde mezi - je s ním zábava, podvozkově i řízením mi vyhovuje a na druhou stranu se s tím dá v poklidu vyjet na rodinný výlet nebo nákup.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3968
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: F st150 vs golf mk5 GTI vs E46 325+

Příspěvek od HondaMan »

Když malý Hatch tak Clio RS. Jsem na tom podobně jako BOB. Ford rád nemám, blbě se mi v tom jezdí a Fiesta ST není výjimkou. Navíc Fiesta na 17" zase tak super jízdní vlastnosti nemá.

Pokud hledáš zábavu za málo peněz, zkusil bych pohledat MX5 v dobrém stavu nebo poladit 106/Saxo
Volbou rozumu je FoFo ST170 (kompromis mezi Fiestou a Golfem).
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5589
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: F st150 vs golf mk5 GTI vs E46 325+

Příspěvek od Snowman000 »

Chcelo by to mozno este dospecifikovat sposob pouzitia, pripadne kolko % uzivania bude jazda pre zabavu a kolko % pouzitia bude taka dialnica. Fiesta je o dost hravejsia ako GTI, ale na dialnicu bych s nou moc netuzil ist. Taktiez aspon priblizny budget by to chcelo. Fiesta ide za hodne lepsie prachy zohnat ako take GTI, ktore si aj vdaka tej svojej univerzalnosti drzi dost vysoky bling bling status a aj cenu.

E46 325i bych so zoznamu vyhodil a skusil pohladat E46 325ti ;)

A potom je tu tento inzerat :ymblushing:
https://auto.bazos.cz/inzerat/102542144 ... mosvor.php
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27033
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: F st150 vs golf mk5 GTI vs E46 325+

Příspěvek od řidičBOB »

ta je moc hezká!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
DB1
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: pát 29 bře 07:33

Re: F st150 vs golf mk5 GTI vs E46 325+

Příspěvek od DB1 »

Tak abych to trochu přiblížil tak bych se chtěl vlézt do 150 k +- nějaká tisícovka ( víc moc už ne chci nějakou zálohu na prvotní servis atd.) MX-5 by byla jasná volba a mockrát sem nad tím uvazoval :D ale nemám garáž a nechávat auto s plátěnou střechou na sídlišti nechci. Bude to moje jedine auto takže příležitostní naložení aspoň 4 lidí je povinne. Auto bude vyloženě z 90 % na zábavu a výlety po okreskach. Sem tam dálnice ale to malokdy ( ano vím o problémech fiesta z hlučnosti na dálnici ). Jednoznačně chci benzin. Ohledně focuse jsem taky častokrát přemýšlel ale prostě se mi vzhledově nelibi ( ten golf taky není bůhví co ale je snesitelnější )
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3968
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: F st150 vs golf mk5 GTI vs E46 325+

Příspěvek od HondaMan »

Megane RS? 4 lidi naložíš, 225 turbo koní, za 150 se snad nějaký najde. Rozhodně to bude rychlejší a zábavnější než Golf a dospělejší než Fiesta.
2.9T RWD
DB1
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: pát 29 bře 07:33

Re: F st150 vs golf mk5 GTI vs E46 325+

Příspěvek od DB1 »

Ceny začínající v inzerátech co sem našel na 160k + špatné zkušenosti s Renaultem ( složitější dostupnost při servisu atd. ). Nemluvě o zadku co vypadá jak předek z multiply :D ano vím že jsou to schopné auta jak Clio tak Megane hodně jsem o nich načetl. Ale není to zrovna něco do čeho bych chtěl vrázit své uspory. Vzhled opravdu moc neřeším ale mám svoje limity :/
Odpovědět