BMW Divize

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Kuju za info a tipy.

Fojlování brambora2 domluveno, ze stříbrné bude černá metla.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW Divize

Příspěvek od řidičBOB »

x_x
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: BMW Divize

Příspěvek od Stepan »

růženec na zrcátko rdy?
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Tak. m4Zlik neska dostal (hned sem mu ji aji namontoval) novou (po 10-ti letech) baterku - Exide MicroHybrid 70Ah AGM. Rozměrově tam padla jak hrneček na prdelku, eletricky doufám taky (nic nesvítí, teda sfítí fšecko a žádná hláška). Fčil ještě (až nastane čas, fčíl mám ešče furt lyžovací období) první brmrbmr směr matiz ji zaregistrovat do systému.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: BMW Divize

Příspěvek od mmira »

tak jsem si myslel, ze jsem minuly tyden nadobro uzavrel 12 let dlouhou zivotni etapu s produkty BMW. a pak mi doslo, ze se mi ve stodole vali synovo stare kolo. mmch, koupili ho pouzite jeho prarodice s tim, ze jiste bude nadseny. ovsem je to tak tezky kram, ze jsem na tom jezdil snad jen 14 dni.

musim se ho rychle zbavit, at muzu tuhle kdysi srdecni znacku vazne vyhnat ze zivota.
Přílohy
IMG_20190317_111318.jpg
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Tak abych tak nějak shrnul prvních 1000km za kniplem brambora2: pro dosažení stejných průměrů a dynamiky jako sem měl u e91 je třeba o něco míň práskat bičem (N52B30 v zadokolce se vytáčí k/do redline ochotněji než N53B30 v xDrive), ale spotřeba halt o něco (litr až dva) vyšší (100oct potrava, samozřejmě). A - kupodivu - (zdravý) N53B30 měl v okolí redline hezčí zvuk než N52B30 (ne teda ale že ten by mi zněl škaredě..... :D )
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
vasco
Letec
Příspěvky: 1682
Registrován: čtv 17 úno 11:38

Re: BMW Divize

Příspěvek od vasco »

Já vole prostě nemůžu mít bávo, co nebude odněkud vrzat... :D Pamětníci si možná vzpomenou na mé vrzající 1er, dodnes mi tady chodí sem tam nějaké SZ s dotazy, jak se toho zbavit... :D U X5 F15 jsem taky těsně po koupi řešil nějaké povrzávání přístrojovky, tam to naštěstí u AD nějakým záhadným způsobem vyřešili. No a včil se mi samozřejmě rozvrzala F80... se picnu. Po nějakém laborování jsem zjistil, že je to to gumové těsnění kolem oken, které má z vnitřní strany filc, který dosedá na kastli, resp. na ozdobnou lištu. Podle info od AD je to častá bolest F3x/F8x, můžou vyměnit těsnění za nová, ale je vysoká pravděpodobnost, že se to stejně vrátí. Trvalý fix je přímo od BMW nějaká teflonová průhledná páska, která se nalepí na místa, kde ten filc dosedá... #-o L-)

Jediné, co snad nikdy nevydávalo pazvuky, byla E92.
911T
Mistr volantu
Příspěvky: 559
Registrován: úte 06 pro 17:14

Re: BMW Divize

Příspěvek od 911T »

Jo toto musim potvrdit. Tiez som nezazil bmw ktore nevrze. Vlastne oprava - spominam si len na jedno. Na staru X3. Vsetko ostatne co som jazdil vydava pazvuky. Na tento segment neospravedlnitelne. Kvalita vypracovania je jednoznacne najslabsia.

mmira píše:tak jsem si myslel, ze jsem minuly tyden nadobro uzavrel 12 let dlouhou zivotni etapu s produkty BMW. a pak mi doslo, ze se mi ve stodole vali synovo stare kolo. mmch, koupili ho pouzite jeho prarodice s tim, ze jiste bude nadseny. ovsem je to tak tezky kram, ze jsem na tom jezdil snad jen 14 dni.

musim se ho rychle zbavit, at muzu tuhle kdysi srdecni znacku vazne vyhnat ze zivota.
A co sa stalo ak to nie je tajne? :)
Uživatelský avatar
.Z3
Pan Řidič
Příspěvky: 253
Registrován: úte 16 čer 20:02

Re: BMW Divize

Příspěvek od .Z3 »

vasco píše:Jediné, co snad nikdy nevydávalo pazvuky, byla E92.
Mě teda v E92 už nepěkně vrže sedačka ridiče a něco od středového tunelu. Auto má už sice 200 tis. km na hrbu, ale i tak...
3.0 B58 & 2.2 M54 & TSI
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: BMW Divize

Příspěvek od Zajda »

Mě v E38 nevrzalo nic :-)
《》
Odpovědět