Auto, co snese rodinu, okolo (do) 30k€

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
lm2904
Autoškolák
Příspěvky: 31
Registrován: úte 12 bře 20:37

Auto, co snese rodinu, okolo (do) 30k€

Příspěvek od lm2904 »

Ahoj,
toto je můj první příspěvek zde na fóru a děkuji všem za možnost se zeptat na názor a doporučení. V současné době vybírám nový vůz, který by měl snést i jedno či lépe dvě mimina, které s partnerkou plánujeme. Jsem člověk, který docela rád řídí nicméně je můj průměrný nájezd jen něco přes 20tkm za rok. Nejsem sice obchoďák, ale zaměstnavatel mi v současné době platí operativní leasing. Tato možnost však bohužel končí a nadále mohu dostávat jen (štědrý) příspěvek na vůz jakéhokoliv vlastnictví, který není starší více, než pět let. Z tohoto důvodu hledám nový, nebo minimálně jetý vůz (1-2 roky jetý vůz), který bych mohl zakoupit (nebo leasing) a který by vyhovoval mým požadavkům, které jsem sepsal na základě zkušeností z posledních 3 let.

- Parkovací kamera (zadní)
- Parkovací senzory (přední + zadní)
- Adaptivní tempomat
- Automatická převodovka
- 4 válcový motor
- 5x dveře
- Vyhřívané sedačky pro řidiče a spolujezdce
- Android car
- DAB tuner
- Navigace (jen, pokud stojí za příplatek a funguje)
- Klimatizace
- Alarm (možnost dokoupení později)
- Víceprvkové zavěšení zadní nápravy (to bohužel značně limituje výběr)
- Benzín
- Hlídání mrtvého úhlu (volitelné)
- Automatické přepínání světel (volitelné)
- Slušné audio (nikoliv výkoné, ale se slušným poslechem. Základní výbava BMW je tragická, až skoro k pláči)
- Senzor deště
- Možnost střešních nosičů
- Ne Hyundai (osobní i profesní averze)
- Pohonná jednotka by měla umožnit příjemnou jízdu po německé dálnici (180km/h by neměl být boj o život)
- Rozměry vhodné pro 1-2 mimina (kombi)

Ocením každou radu, ale prosím Vás, abyste zbytečně nerozporovali můj seznam. Nejsem řidič začátečník, ani pirát (frustrát) silnic. První auto byla Corolla e11, kterou jsem naprosto miloval. Následovaly dva Passaty r.v 2015 (sedan Highline), 2016 (Alltrack) a poslední tři roky jezdím 420d Grand Coupe. Vozy VW byly fajn svezení, ale BMW se opouští opravdu špatně.

Ze současné nabídky vozů jsem docela smutný, přestože se na tom humusu jako vývojář v automotive sám podílím.
Líbí se mi například Subaru Levorg. Spotřeba sice není laskavá, ale vzhledem k cenám na této straně hranice, je rozdíl ve spotřebě zanedbatelná částka. Nová Corolla nevypadá špatně, ale nechápu, proč se nejedná o plug-in hybrid. Z toho by se dalo alespoň těžit. Klasický hybrid je mrtvá technologie mizící z trhu. Oproti VW nic nemám, ale s výbavou roste cena a německá značka v Česku je snadná kořist. První passat jsem měl v ČR 18 hodin, než byl vykraden a rozbit. Stálo to 8k€. Má někdo například zkušenost s novým Ford Focus? Mazda 6 je také favorit, ale opět je to o kompromisech ve výbavě. Z mého výběru je hodně aut vyřazeno díky vlečné nápravě (např. Scala). Ta je ovšem proti mému přesvědčení.

Díky za každý věcný komentář, nebo vtipný off topic.

Šťastnou jízdu,
Bob
Uživatelský avatar
glider
Pan Řidič
Příspěvky: 266
Registrován: ned 20 úno 00:08

Re: Auto, co snese rodinu, okolo (do) 30k€

Příspěvek od glider »

Superb Sportline 2.0TSI 200kW.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Auto, co snese rodinu, okolo (do) 30k€

Příspěvek od mattonecz »

za tyhle peníze je nesmysl přemýšlet o focusu apod, něco jako ten superb, aby to bylo větší, pohodlnější, líp odhlučněný atd. což teda asi neni zrovna ten superb, ale prostě nějaká vyšší třída
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
TomZ
Pan Řidič
Příspěvky: 215
Registrován: pát 16 pro 11:13

Re: Auto, co snese rodinu, okolo (do) 30k€

Příspěvek od TomZ »

Zhruba za tyhle penize po sleve jsem pro stejny ucely se stejnou vybavou (resp. navic full dynamic led, adaptivni podvozek a el viko kufru) kupovat novy VW Touran 1.4tsi DSG.
- z pohledu praktickyho skvely pomer vnejsi/vnitrni rozmery, idealni rodinne auto
- z tveho pohledu asi negativum, ze je to velmi neridicske auto
- vyhoda 3 sedacek vzadu - obcas potrebuje clovek svest nekoho dalsiho, nebo mimina potrebuji vzadu mamu. Coz u aut bez 3 sedacek vzadu je utrpeni.
- MPV - sedi se vys, lepe se do auta nakladaji deti

Pokud netrvas na novem, tak na sautu je par 1-2 roky starych S-maxu - benzin 177kw automat. Je to vetsi nez touran, ridicsky zajimavejsi.

Mazdu 6 mame v rodine a velmi rad s ni jezdim a z pohledu kufru a pristupu na zadni sedadla to je jako rodinne auto nevyhovujici.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Auto, co snese rodinu, okolo (do) 30k€

Příspěvek od jirka87 »

Volvo V60,kdyby nahodou nakonec byla zvazovana i nafta. Ovsem tady 2.4 nebo nic.

Mondeo ? Proc Focus si rikam. . .

A nevim jak to je dnes,ale v jistem dealerstvi MB umeli tak carovat s cenama,ze E klasse v nejake "nejsem rozezrany,ani povolanim syn" vybave to vyslo jako Superb. Akorat to hold melo treba 20K najeto. Nekdy jen papirove :-)

Skoda motoru u Corolla Touring Sports. . .a kdyz je motor, tak honi CVT. Das fuj.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26979
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto, co snese rodinu, okolo (do) 30k€

Příspěvek od řidičBOB »

V60 není úplně rodinný povoz - je to malé, s pidi kufrem.
Eklasse za cenu Superbu jistě lze, ale Sup bude dobře vybavený a MB holota v základu, potažmo taxi verze ;-)
4er GC je docela blízko Arteon. Dizajnově je to povedené, konstrukce osvědčená. Z GC jsi zvyklý i na hluk kolem oken ve vyšších rychlostech. U Arteonu lze ale ve výbavě zaškrtnout laminovaná skla, která problém do jisté míry řeší.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Auto, co snese rodinu, okolo (do) 30k€

Příspěvek od jirka87 »

aaaaa co Insignia ?

https://www.opel-ihned.cz/Opel/Insignia/jagw2fa4/ (ta barva je nechutná, ale pro ilustraci to stačí hádám-požadovaná výbava je tam co jsem tak mrknul v podstatě celá)

Nebo ještě rychle koupit ukončeného Avensise...https://www.tipcars.com/toyota-avensis/ ... 56937.html

U Fordu jsem našel konfigurátor, ale zcela v něm chybí Mondeo :)) Co to sakr je ?
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Auto, co snese rodinu, okolo (do) 30k€

Příspěvek od mattonecz »

2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: Auto, co snese rodinu, okolo (do) 30k€

Příspěvek od tommas »

Mazdu 6 bych doporučil pokud se rád projedeš, i výbavově může mít snad úplně vše, co jsi vypsal.
Zklamaný ale můžeš být s místa vzadu, kde rozhodně ztrácí na Superb, Insignii a asi i Passat a pak taky z infotainmentu tady na evropany ztrácí hodně, ale Android auto funguje bez problémů a dost to zachraňuje, že s klasickým systémem ani nepřijdeš do styku i tak ale zamrzí absence některých zobrazení nebo nastavení. Na druhou stranu věci jako head-up display a opravdu funkční asistenční systémy jsou zase plus. Jinak motor bych doporučil určitě 2,5 G194. Mazda už není nejlehčí a z vlastní zkušenosti po Německu bych si nedokázal mít slabší dvoulitr. Každopádně určitě doporučuji minimálně vyzkoušet.
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není

Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194
VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
lm2904
Autoškolák
Příspěvky: 31
Registrován: úte 12 bře 20:37

Re: Auto, co snese rodinu, okolo (do) 30k€

Příspěvek od lm2904 »

Děkuji moc za odpovědi, okomentuji je najednou.
glider píše:Superb Sportline 2.0TSI 200kW.
Nejlevnější Superb kombi ve výbavě holobyt začíná na 28.85 tis. Euro. Roční ojetina s doporučeným motorem je rovnež dávno přes rozpočet a to i bez ohledu na např. ACC.
mattonecz píše:za tyhle peníze je nesmysl přemýšlet o focusu apod, něco jako ten superb, aby to bylo větší, pohodlnější, líp odhlučněný atd. což teda asi neni zrovna ten superb, ale prostě nějaká vyšší třída
Focus není obecně špatné auto a pokud to bude méně než 30k€, budu jen rád. (Auto pro mě není střed vesmíru ani součástí image.). Mondeo v mnou požadované (minimální) výbavě je rovněž přes 30k€.
jirka87 píše:Volvo V60,kdyby nahodou nakonec byla zvazovana i nafta. Ovsem tady 2.4 nebo nic. .

Volvo V60 zacina na 37.5 k€

Mazda 6 má spoustu věcí v základu včetně toho adaptivního tempomatu, který výrazně prodraží každý zmiňovaný vůz. Druhou věcí je automatická převodovka (bez ní nemá ACC moc smysl). S trochou odřeným uchem se dá dostat pod 30k. Díky za komentáře k prostoru. Ověřím při zkušební jízdě.

Insignia se mi líbí, ale stále mě straší otcova Astra H, která se začala rozpadat měsíc po dovezení z autosalonu a ani po letech s tím nepřestala (100tkm nájezd). :-w Proto není Opel zrovna v mém hledáčku. Každopádně díky za ten odkaz. Je to atraktivní nabídka a Opel už není součástí GM. Nová insignia je prý povedená.

Samozřejmě vím, že dealer umí udělat s cenami kouzla, ale nečekám zázraky. Také razím teorii, že raději "slušně vybavenou oktávku, než superb v holobytu". Bohužel v našich zemích a na východ je typ vozidla často součástí image a proto je spousta vozů nižší a střední třídy s naprosto nulovou výbavou a v plastu.
Odpovědět