Lampárna (stěžovatelna)

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od mmira »

HondaMan píše:Proč by někdo řešil nadstandard, když je většina aut na operák/služebních a po 2 - 4 letech jde do světa.
protoze stale jeste existuje spousta lidi, co si penize kupuji za vlastni a nechovaji se k nim jako ke spotrebaku? podle me je chyba, pokud se servis orientuje prave jen na tu anonymni masu fleetovych uzivatelu. nekdo udela vyberko, najde se nekdo, kdo to bude sulit jeste vic, da nizsi cenu a podstatne mnozstvi zakazek ze dne na den zmizi jinam. pak se hodi mit skupinu "hyckanych" a hlavne vernych zakazniku, kteri neutecou pri prvnim naznaku problemu. muzou to byt prave i ti lide, co si pak koupi zminena fleetova auta, presto ocekavaji servisni sluzby na vysoke urovni.

tem je potreba i dat lepsi ceny, jak uz to pochopili treba u Mercedesu nebo u Porsche. tim motivuji i majitele starsich aut, aby vyuzili znackovych servisu.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3960
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od HondaMan »

Osobně by mě zajímala ta spousta vyjádřená v procentech. FO v mém okolí se o auta ve většině případů starají hůř než firmy/operáky.
Ale jinak ve při nejsme. Jen hledat kvalitní servis v autorizáku je z mého pohledu podobné jako hledat kvalitní potraviny v hypermarketu. Za posledních 5 let jsem vystřídal 4 servisy ŠA a ze všech jsem utekl po první/druhé zkušenosti. Jedinou dobrou zkušenost jsem měl s STYX CAR Kolín. Tam ale jezdili hondaři z půlky republiky...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od ctrl_j »

To jak se FO stara o auto a kam (autorizak × dilna) s nim jezdi na servis nesouvisi, resp. nelze to z toho dovozovat. Ani z tohoto podnetu debata nezacala, ale stala na tom, zda se ma servis (lhostejno jaky) ridit pranim zakaznika (pokud jsou v souladu s dilenskou priruckou).

Ja si taky myslim, ze tech lidi je stale spousta, byt z pohledu vsech budou tvorit minoritu, ale to neni podstatne. Stejne tak je minorita tech co tankuji aditivovany benzin, nebo si do obyc aditiva pridavaji. Stejne tak je minorita tech, co si cas od casu nechaji na benzince predlozit staceci listy k palivu co tankuji…
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3960
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od HondaMan »

ctrl_j píše:Stejne tak je minorita tech, co si cas od casu nechaji na benzince predlozit staceci listy k palivu co tankuji…
To někdo vážně dělá?

Ad aditivovaný benzin/nafta: Beru většinou 1 - 2 nádrže do nových aut abych si ověřil, že mi to ničím nepomáhá a pak tankuji to nejlevnější co cestou najdu (klidně ONO, menší soukromé raději ne)
2.9T RWD
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od jerry »

GeneHawkins píše:
jerry píše:Kdyby jsi znal práva spotřebitele v EU, tak tohle nesmyslné přirovnání nenapíšeš.
No na rozdíl od tebe alespoň umím česky. Ovšem zajímalo by mě, jaké právo EU nutí servis použít zákazníkův díl...
Za chybu v českém jazyku se omlouvám. Já osobně v internetových debatách takovou drobnou chybu toleruji. Přece jen to není oficiální korespondence. Ale chápu, že jsou lidi akurátní a polepším se ;)

Níže je historie dodání vlastního oleje na garanční prohlídku a oficiální stanovisko Škoda Auto. Jejich stanovisko potvrzuje právo zákazníka dodat si vlastní olej, který splňuje specifikaci. Jsem si jist, že kdyby opak měl oporu v zákoně, tak to zákazníkovi dají sežrat.

http://skodaroomster.wz.cz/vlastni-olej ... abska.html
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od GeneHawkins »

:D :D :D
Myslím, že máš problém s porozuměním psaného textu. EU zákony samozřejmě u oprav automobilů neumožňují podmiňovat záruku a to ani prodlouženou - smluvní odebíráním další služby nebo materiálu.
To ovšem automaticky neznamená, že je servis takovou službu povinen poskytnout!
Nic takového se tam ani nepíše, ale ani neřeší. Jak sám stěžovatel uvádí, servis mu tam jeho vlastní olej aplikoval, řeší jenom to, co následovalo, že mu nechtěl potvrdit záruku mobility...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od pavproch »

ref rosničky sem neska napsal na OF.cz
pavproch píše:Jak už sem tu psal mockrát, špatné přepopičy jim na 100% vychází. A já jim neska zase nevěřil. Takže cesta do práce = přišel sem jak prase, bo chčije (dost) vodorovně (deštník mi ochránil tak možná hlavu a čepicu) a od pasu dole od blata, bo na poli ešče nenisu trowa.

Prostě manager/majitel firmy reprezentativního vzhledu k pohledání.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Stepan »



Hele a něco prvně koupit, zaplatit a pak se teprve pídit po tom, v jakým je to stavu? Já bych i pochopil, kdyby to koupili, pak je někdo rozstřelil znova a přišlo se na to. Holt o tom nevěděli, co se dá dělat. Ale ihned po zaplacení se začít zajímat a ještě bejt ublíženej? Výsledky voleb začínají dávat smysl
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od mmira »

dnes probehl servis Cupry, s vlastnim olejem samozrejme. i tak byla faktura za 35t, bo komplet brzdy, svicky, geo atd., vse s pristupem k me plne spokojenosti. dokonce i vyborny cerstvy kolac k obstojnemu kafi jsem dostal.

jestli tech par korun vydelanych na oleji olomoucakum stalo za to. ale co uz, jejich boj
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od M.Z. »

Kdes nakonec zakotvil? Někdy v servisu pro strom, nevidí les a bazírujou na kokotinách.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Odpovědět