BMW Divize

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: BMW Divize

Příspěvek od ExFun »

Pánové, když cítím nepravidelné cuknutí při prudší akceleraci nebo při akceleraci ze zatáčky, to bude u xdrivu asi "slavná" rozvodovka, že?
Necukavý Xdrive jsem ještě nezažil, ale nějak se to zhoršilo. Jako by tam přeskakoval nějaký zub. Pocitově to jde od PP kola, faktem je, že tam mám o 0,1bar větší tlak než na ostatních.
Auto má jen 70.000km.
Jaká je nejhorší prognóza, kdybych to neřešil? model je F31
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16306
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Mně na 270tis km xDrive NIKDY necukal.

Nejhorší co Tě může potkat je rozsvícený symbol na palubovce "nefunkční xDrive" a výměna VTG (v mém případě - 3er - u něj byla cenoffka asi 70 + DPH - mně se ale nerozsvítilo, já měnil preventivně)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: BMW Divize

Příspěvek od ExFun »

Bond tvrdí, že taky ne, ale já to nezažil opravdu nikdy. Ani u úplně nových aut. Stačí mít trochu vytočený kola a dát víc plynu a je cítit, jak se to v xdrivu pere.
Momentálně mi to dělá, jak jsem psal - jako by přeskočil nějaký zub, nebo možná ještě přesnější popis by byl jako by proklouzlo jedno (PP) kolo a xD to hned chytil. Reálný prokluz vylučuju.
Jak jsem hledal, tak údajně xD toleruje rozdílné chování kol o 1%, jinak se spíná. Zkusím ještě srovnat tlaky, třeba se to zlepší.

Jinak koukám, jak se tu sešla stará kl(o)aka :)
Back to basics.
Příčina -> následek
911T
Mistr volantu
Příspěvky: 559
Registrován: úte 06 pro 17:14

Re: BMW Divize

Příspěvek od 911T »

Ja som u xdrivu tiez cukanie nezazil a to jazdim stvrty. Narozdiel od Haldexu V..
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16306
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Jo, se zapomjél - fčera sem v autorizáku zahlíd (právě ji/ho skládali z kamjonu) novou Z4 ///M40i v červené metle... kura to je (proti třeba mojí e89) velká obluda.... ale pěkně vypadající velká obluda.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: BMW Divize

Příspěvek od jerry »

Nj, ale ty přední čumáky dnešních bmw odporují mému oku ;) Ale plno jiných aut si s nimi nezadá, trend doby :(
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: BMW Divize

Příspěvek od vonkreuz »

@ PP - polep folií. Jeden známej z Otrokovic si nechával polepovat tady - http://www.mball.cz/#kontakt
Jeho zkušenost je taková:
pánové jen přidám čerstvou zkušenost - po pěti letech jsem z fólie nechal vybalit dvě firemní auta, Mondeo (metla) a Doblo (červená pastel). Doblo má poničených 5 dílů (střecha, 3x dveře, kapota). Prostě se s folií strhla i horní vrstva laku (na každém dílu cca velikost dvou dlaní....).
U Mondea se nic nestrhlo, nicméně na dvou místech zůstaly takové tmavé fleky, prostě ta tmavě zelená metla pod folií stmavla do tmavšího odstínu - na kapotě cca velikost půlky dlaně, na střeše ještě menší.... jinak tam kde se to nezprasilo je lak jak na Mondeu i Doblu jak nový.... auta se balila téměř jako funglovky, čili vím že lak byl 100%....

dělala mi to firma kamaráda co s tím má dlouhodobé zkušenosti, řekl že to vidí prvně.... takže asi to normálně funguje bez problémů, on sám si do toho balí svoje dost exklusivní auta, asi by to nedělal kdyby mu to prznilo lak....

každopádně pokud o tom někdo uvažujete z nějakých "ochranných" důvodů tak bych to nedělal, ve finále si můžete udělat víc škody než užitku....
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: BMW Divize

Příspěvek od jerry »

Vždyť říkám, nechal bych původní barvu. Riskovat problém kvůli parádě? A nakonec německá tradiční závodní barva byla vždy stříbrná.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: BMW Divize

Příspěvek od M.Z. »

Já vidím přínos fólie akorát v ochraně předku, ale i tak to dokáže kamínek protrhnout. Měl jsem tak 2 auta, mouchy a spol. z toho teda šly líp dolů, ale stejně se po čase začala začala v rozích odlepovat, dnes už na fóliování seru.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW Divize

Příspěvek od řidičBOB »

Já měl na Audi předek 2,5 roku. Průhlednou. Pak se mi na prostředku, v prostoru nad motorem, začaly dělat ošklivé mapy bordelu s vodou :-( A byla to kvalitní 3M. Takže šla dolů.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět