Jaké vybavení by u nového auta nemělo chybět?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
huntik
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: sob 12 led 12:47

Jaké vybavení by u nového auta nemělo chybět?

Příspěvek od huntik »

Zdravím,

Vybírám nové auto a s ním i výbavu. Nyní mám starou Fabii, takže nemám moc přehled o tom, jak praktické a potřebné jsou všechny vymoženosti v nových autech. Udělal jsem si seznam věcí, které bych si asi představoval. Tak se chci zeptat, zda mi k tomu můžete napsat svoje názory, zda některé z nich se dají oželet (vzhledem k ceně některé určitě budu muset vypustit) a které jsou naopak důležité, nebo které mi tam chybí.

Předem díky za pomoc.

LED denní svícení
Přední LED světlomety
Zadní LED světla
Přední a zadní el. ovládaná okna
Elektricky ovládaná zrcátka
Vyhřívaná zrcátka
Automatická klimatizace
Hliníkové disky kol
Tempomat
Vyhřívaná sedadla
Dotykový display
Integrovaná navigace
Parkovací asistent s kamerou - přední, zadní
Tónovaná skla
Ovládání audio systému na volantu
Palubní počítač
Bluetooth handsfree
Loketní opěrka
Systém sledování mrtvého úhlu
Automatické přepínání dálkových světel
Vstup do vozu a startování bez použití klíče
Automatické stěrače s dešťovým senzorem
Vyhřívaný volant
Vyhřívané čelní sklo a trysky ostřikovačů
Přisvěcování do zatáček
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3231
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Jaké vybavení by u nového auta nemělo chybět?

Příspěvek od mattonecz »

vestavena navi - zbytecny, radsi jit po android auto/apple carplay
predni senzory zbytecny, staci bud zadni, nebo kamera. s kamerou zadni senzory zbytecny.
keyless asi zbytecny
prisvecovani do zatacek-pokud je to vw shit typu mlhovky, k nicemu

vyhrivany sklo nebo detektor mrtvyho uhlu to zase prodrazej, ale dobry.

kdybys tohle vse chtel do napr. do astry, tak uz ta cena de docela nahoru. a spousta aut to ani neumi, nebo blbe.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Jaké vybavení by u nového auta nemělo chybět?

Příspěvek od HondaMan »

Tak zásadní je budget, třída auta a jízdní režim. Když vezmu Tvůj seznam, tak:

LED denní svícení - nutnost?
Přední LED světlomety - bez LED matrix zbytečné. Bixeny udělají lepší službu
Zadní LED světla - cool, ale je to nutnost?
Přední a zadní el. ovládaná okna - souhlas
Elektricky ovládaná zrcátka - souhlas
Vyhřívaná zrcátka - souhlas
Automatická klimatizace - musthave
Hliníkové disky kol - souhlas
Tempomat - musíš se rozhodnout zdali adapt nebo klasiku a zda jde adapt vypnout
Vyhřívaná sedadla - pro mě zbytečné
Dotykový display - hlavně aby šel dobře obládat a byl tam nějaký služný (rychlý) systém
Integrovaná navigace - Pokud bude mít info o dopravě, tak ano. CarPlay není všespásný.
Parkovací asistent s kamerou - přední, zadní - záleží na velikosti auta; kameru jsem si nepřiplatil a teď si rvu vlasy
Tónovaná skla - tohle má rád každý jinak
Ovládání audio systému na volantu - spíš je důležité, aby se infotainment dobře ovládal. Zdali na volantu nebo rukou je víceméně jedno
Palubní počítač - souhlas
Bluetooth handsfree - Musthave
Loketní opěrka - souhlas
Systém sledování mrtvého úhlu - nemám, nepotřebuji. Z kola/motorky jsem zvyklý dívat se vedle/za sebe
Automatické přepínání dálkových světel - záleží na nastavení. Bez led matrix jen poloviční užitek
Vstup do vozu a startování bez použití klíče - musthave
Automatické stěrače s dešťovým senzorem - musthave
Vyhřívaný volant - podobně jako Sitzheizung já to nepotřebuju
Vyhřívané čelní sklo a trysky ostřikovačů - fajn, ale asi by to nebyl dealbreaker
Přisvěcování do zatáček - fajn, ale asi by to nebyl dealbreaker

Fajn je i noční vidění, headup display, digi přístrojovka...

Za mě je mnohem důležitější, aby Ti auto sedlo a aby systémy fungovaly. Zatímco v jakémkoliv VW se zorientuji během pár vteřin, Opel mi není vlastní ani po 3 měsících. Třeba pomalý infotainment s blbou logikou nerozdýchám asi nikdy.
2.9T RWD
martinecko
Pan Řidič
Příspěvky: 284
Registrován: pon 09 úno 13:42

Re: Jaké vybavení by u nového auta nemělo chybět?

Příspěvek od martinecko »

Tu asi konsenzus nedosiahneme. Kazdy ma tie poziadavky nastavene inac. Po roku uzivania Ti hned bude jasne co tam mas navyse a v dalsom aute to uz budes mat inac a tak prejdes cez niekolko iteracii az sa ustalis na nejakej "svojej" konfiguracii kym zas nebudes chciet dalsie nove auto a prides na to, ze favorit ktoreho chces kupit prave tu tvoju konfiguraciu neumoznuje a si opat na zaciatku :D
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5480
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Jaké vybavení by u nového auta nemělo chybět?

Příspěvek od M.Z. »

Ve vaší optimální výbavě, mi chybí korba.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
huntik
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: sob 12 led 12:47

Re: Jaké vybavení by u nového auta nemělo chybět?

Příspěvek od huntik »

Díky všem za rady, vyjma M.Z.
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Jaké vybavení by u nového auta nemělo chybět?

Příspěvek od jerry »

Hlavně je to otázka, co chceš zaplatit. Já jezdím přes 40 let a když jsem začínal, tak jsem neměl nic ze seznamu těch "nutností". A projel jsem s tím Evropu. Teď už něco z toho mám. Něco, že už to tam bylo, něco jsem si i připlatil, ale mírním se :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Jaké vybavení by u nového auta nemělo chybět?

Příspěvek od ctrl_j »

Tak premyslim, zda by tady nemelo vetsi uspech tema „ktere funkce a jak u noveho auta vypnout"…
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
foji
Autoškolák
Příspěvky: 72
Registrován: ned 21 kvě 09:27

Re: Jaké vybavení by u nového auta nemělo chybět?

Příspěvek od foji »

Za mě must have - PP & Navi, Keyless access, Xenony nebo kvalitní LED, pokud kůže tak výhřev i odvětrání, zadní kamera (ideálně 360) nebo senzory, klima, el. otevírání kufru, plnohodnotná zásuvka, loketka, el. ovládání oken, střešní okno.

Zbytečný nebo nevyužiju - automatický parkování, Lane Assists, BLIS, hlasový ovládání
last of the V10
Uživatelský avatar
Hanz
Řidič začátečník
Příspěvky: 194
Registrován: úte 14 srp 18:46

Re: Jaké vybavení by u nového auta nemělo chybět?

Příspěvek od Hanz »

Nedávno jsem stál před podobnou výzvou a vyřešil jsem to následovně. První jsem vybíral auto s pohonem zadních kol, protože se chci za volantem bavit, pak jízdní vlastnosti a motor - to je třeba už vyzkoušet na vlastní kůži, ideálně dva a více kandidátů které se dostanou do užšího výběru a to poslední a nejméně důležité je podle mě výbava. Výbava závisí od toho co máš naježděno a podle vlastních zkušeností co se ti bude nejvíc hodit. Já jezdil s feldou 10 let a ta neměla vůbec nic a když jsem apk přesedl jinam, tak mě chyběla třeba klimatizace, elektricky stahovaná okna apod. což má dneska skoro každé auto. Podle mě je důležitější si vybrat auto které ti sedne, má kvalitní motor a převodovku, dobré jízdní vlastnosti a výbavu tam nasekáš podle toho na co zbyde. Z vlastní zkušenosti mě většina moderních hlásičů mrtvých úhlů a přednározové asistenty spíš rozhodí než pomůžou, možná tak adaptivní tempomat může na delších cestách pomoci a led matrix když jezdíš hodně v noci, ale to taky nemají všechny automobilky a připlácí se hodně.

Výbavu bych shrnul do jednoduchého bodu, sedni si doma a popřemýšlej co je nezbytné aby se ti dobře jezdilo a to si vezmi a taky co dovolí peněženka :)
Toyota GT 86 II, Mazda 6 kombi 165 PS 2017
Odpovědět