BMW Divize

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW Divize

Příspěvek od řidičBOB »

souhlas s honzissem - jel jsem v 328i xDrive a pak 428i xDrive a zvuk hrozný a od boku bych tomu tipnul tak 200k, víc ne. Taky tak 2-3 roky zpět.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW Divize

Příspěvek od pjanda »

Arnie J píše:To koukám, takovej veletoč :-o R6 BMW s manuálem total shit, čtyřválcový Golf R ve čtyřhrabu nejlepší auto... Nerozporuji to, jen jsem překvapen.
Zmenila se auta, ne ja ;) BMW s R6, manualem a RWD me okouzli porad, ale ne ta, co se delaji dnes. Posadte me do Z4M Coupe a budu jen o malo mene nadseny nez pred 13 lety ci kdy jsem si to koupil.

Jenze s mizernym turbem, zastaravajicim manualem a pneu 285 vzadu, se kterymi se s tim jakz takz da zit na suchu, ale uz nikde jinde, je tezke milovat soucasnou interpretaci tehoz. A kdyz jsou dnes takova auta v podstate vsechna, jak si v tom lze najit zalibeni? To by se clovek usouzil k smrti...

Tak se zacnete soustredit na efektivitu, rychlost, konzistenci... proste jine hodnoty, ve kterych modernejsi auta jsou nebo alespon dokazou byt lepsi nez kdy drive a muzete byt rad za to, ze je mate. Je to cesta k lepsim pocitum, vic nic. A na ni jsou BMW razem nekonkurenceschopna.

Druhou moznosti je skoncit jako pavproch a do skonani udrzovat veterany. Obecne nic proti tomu, zkousel jsem chvili delat to same. Ale pokud auto neni jen zabavni prostredek, ale pracovni nastroj, ktery je soucasne naplnenim nejakeho nadseni pro vec, je to dlouhodobe neudrzitelne, protoze se utrapite udrzbou nutne starnouciho auta, ktere byste jinak proste vymenil.

Je to jen racionalni pristup k veci, utecha pro mozek. Pro me idealni auta tesici srdce prestala existovat, uz davno. Dnes beru vyber auta jako volbu nejmensiho zla a to pak clovek nekdy divi, kde skoncil...
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW Divize

Příspěvek od Snowman000 »

Tak to drzim palce s vyberom najmensieho zla z toho WLTP odpadu co tu aktualne ostal a este ostane...

PP urobil jedinu chybu...nekupil si naraz 2 rovnake auta a kym mal jedno v servise mohol jazdit na tom druhom ;))
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW Divize

Příspěvek od pjanda »

Snowman000 píše:Tak to drzim palce s vyberom najmensieho zla z toho WLTP odpadu co tu aktualne ostal a este ostane...
Tak WLTP je bohuzel dalsi smutna rana... Nicmene vsechny tyhle nesmyslne prekazky trh zasadne meni a BMW z meho pohledu zlomily vaz. Na prechodu k mensim turbomotorum podle me zasadne vydelal koncern VW, ktery ma jednak daleko nejlepsi turba a celkove tyhle motory lepe padnou k jeho typickym koncepcim (na FWD nebo AWD udelaneho z AWD nepotrebujete motor presny jak ziletka, oboji odpusti hodne).

Tak uvidime, z koho udela viteze WLTP a pak nove limity CO2 pro 2020/2021, to bude dalsi zlom. Ja se pro tuto chvili predzasobil par pre-WLTP auty, ktera lehce upravim k obrazu svemu a uvidime, co bude.

Nicmene porad plati, ze je to prezivani, z nouze ctnost. Nadchnout dokaze tak 911 GT3 TP, ale jednak stoji nesmyslne penize a kdyz chcete "normalni auto", tak okazale kupe se dvema sedadly neni zrovna ideal...
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: BMW Divize

Příspěvek od Stepan »

Vám 911 s TP přijde okázalé?
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: BMW Divize

Příspěvek od Bond007 »

Stepan píše:Vám 911 s TP přijde okázalé?
Prijed s nim na jednani a uvidis :))
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Kruh se uzavřel, v ex -pj- 330i e90 sem seděl poprvé 31.7.2011 a neska podruhé.... Deed is done. S mmirou sme si plácli. Na začátku března budu mít "nový" služebák. :D

Fčíl ešče dokopat autorizák, aby do brambora dali pátý N53B30 abych to moh následně jako "pojízdné" šoupnout do aaaaáček.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW Divize

Příspěvek od 970ka »

Bond007 píše:
Stepan píše:Vám 911 s TP přijde okázalé?
Prijed s nim na jednani a uvidis :))
Před lety jsem takhle přijel na jednání do Germánie a díky Porschi na mě nekoukali jako na doubka z východu a od tý doby mám skvělý kontakt pro můj bussines,ale tady to asi tak nefunguje,to máš asi recht,záleží asi ,čemu se kdo věnuje a jak se potřebuje prezentovat.Taky mi bylo sděleno na jednom úřadu ať to nechávám / 911 /někde za rohem a neprovokuji.

Pavproch,to šel ten nový motor zase kakat ? To se mi ani nechce věřit,někde tam musí být nějaká chyba.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2540
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: BMW Divize

Příspěvek od Vrooom »

pavproch píše:Kruh se uzavřel, v ex -pj- 330i e90 sem seděl poprvé 31.7.2011 a neska podruhé.... Deed is done. S mmirou sme si plácli. Na začátku března budu mít "nový" služebák. :D

Fčíl ešče dokopat autorizák, aby do brambora dali pátý N53B30 abych to moh následně jako "pojízdné" šoupnout do aaaaáček.
4x4 na zimu a rwd na leto? :D
Gratulace :D

PJ, vzdyt Z4M nebylo v dobe vzniku zadny vybrouseny diamanat, to bylo porsche, v tom vidim docela podobnost s prefoukanou M3 :-) a urcitym charakterem auta.
Naposledy upravil(a) Vrooom dne ned 10 úno 13:04, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

ee, rwd (má to svor) i na zimu. Akorát, dyž toho napadne moc nebo to bude klouzat moc, tak halt ho nechám v garáži a vemu jiné ze svých firemních aut - všechna sou 4x4
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět