Fiat a vše kolem nich

Alfa Romeo, Ferrari, Fiat, Maserati ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od vonkreuz »

Tak to vypadá, že pan Účetní předčasně končí jako CEO v FCA ze zdravotních důvodů.
https://www.cnbc.com/2018/07/21/fiat-ch ... ggles.html
Ikdyž mu dost lidí nemůže přijít na jméno, obávám se, aby nástupce nenaředil původní strategii ve snáze ukázat něco nového a tím neudělal spíš škodu než užitek. :-k
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Sergio M. R.I.P.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od jerry »

Dnes STK Panda po 12 letech a 59 tis. km po městě bez ztráty kytičky :) Btw kromě spotřebáku (destičky, filtry, žárovky, výfuk) za celých těch 12 let městského provozu jen výměna předních ramen a stabíků. Hodně násobně drahých aut by mohlo závidět :) Tak ťuky ťuky ťuk, ať to vydrží.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od M.Z. »

Panda je nezmar, super autíčko, měli jsme 1,2.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Jj, souhlas.

Ta naše bude brzo mít roků 13. A taky za celou dobu (skoro) bez problémů. Kromě spotřebáku jen jednou bylo nutno vyměnit snímač úhlu natočení volantu.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od M.Z. »

Ten jsme měnili taky, ještě v záruce (asi klasická bolest).
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 448
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od PepaSFI »

tak se taky přidám. Panda 4x4 motor 1.2 2005, na tachu cca 120 tis. ale je to koupené 2011 jako ojeté takže kdo ví. Kromě spotřebáku měněné věci poničené špatnýma silnicema a tropením hovadin, tedy silentbloky ramen, přední tlumiče (jeden začal mastit, někdo by to asi neřešil ale já už jezdění se špatným zažil a zas to tolik nestálo), totéž výfuk, tlumič se oloupal, což by tak nevadilo ale byl děravý vlnovec, taky následek terénu. Mimochodem, nekupujte výfuk Polmostrow, dalo to dost práce, je hrozně nepřesně udělaný. Ovšem z předchozího auta mám podobně špatnou zkušenost i s "značkovým" Bosalem. Na jaře se chystám na jedno rameno, rachtá čep, při tom vyměním i špejle stabilizátoru a taky se mastí levá poloosa od těsnění z difu, tak to vezmu při jednom. Což prý je slabé místo i těch dnešních Fiatů.
Jediná závada co mě trochu trápila byla škrtící klapka, je to Euro 4 s elektrickou klapkou a někdy to hodilo chybu a přestalo to přidávat plyn. Jelo to jen na mírně zvýšené otáčky, uprostřed křižovatky fakt trapný. A taky jsem rozštípal nárazník. Otáčel jsem se na poli, zastávka na vyčůrání. Bylo -15 a škrtnul jsem o zmrzlou hroudu. A ještě zlobilo pravé tlumené světlo. Příčinou byl špatný konektor na výstupu z té řídící jednotky spotřebičů co jí říkají bodycomputer, co je pod palubkou. Firma Siemens co tu krabičku udělala a dělá třeba i lokomotivy asi měla pocit že na hlavní světla v autě stačí vývody velikosti špendlíčku. Opraveno vyčištěním a napružením vyhřátého kontaktu.
Jo a řízení mi taky zlobilo. Ale to se obešlo bez opravy, ukázalo se že to dělá špatná baterie. Asi má ten elektroposilovač velké nároky na proud.
Jinak samozřejmě to nemá výkon, na dálnici to těch 130 udrží ale moc nadšené to není. Ale na dovádění na okreskách a hopkání po městě se dá výkon nahradit italským přístupem a to pak dokáže být docela zábava. A co teprv když nasněží. Kdysi někdo napsal že Panda je jak jehně na amfetaminu.
Uživatelský avatar
scapo
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: pon 28 led 14:45

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od scapo »

Vážení pánové.

Máte někdo zkušenosti s poskládáním 2 kol dovnitř fiatu Tipo?

Zajímá mě hlavně hatchback a sedan. U kombíku je to asi jasné.
--------------
"Sedan a liftback for the win!"

Zkušenosti s Fabia sedan 1.2 49 kW a okrajově Peugeot 206 (r.v. cca 2003)
Škoda 105 L
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od vonkreuz »

Smím být poťouchlý? To není chyba, to je vlastnost.
Chtěl jsem dojít vyměnit potkávačku v hlavním světlometu mé italské MILFky, ale fučí a ščije tu, tak se mi ven nechce. :-/
Odpovědět