Solídne a zároveň zábavné auto pre mladý pár.

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
rudiny1
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: stř 23 led 20:26

Re: Solídne a zároveň zábavné auto pre mladý pár.

Příspěvek od rudiny1 »

Je tam CVTčko ? Pokial viem mal by tam byť klasický automat s hydromeničom od Aisinu, čo nieje podľa mňa taká katastrofa oproti tomu variátoru.
Priaťelka chápavá je ,, ale čo sa batožiny týka vie vždy efektívne využiť každý priestor :D.
Nad tým bavorákom som tiež veľmi premýšľal, no nepáči sa mi až tak ako to toybaru to vôbec, a zároveň tá spotreba by ma tiež až tak netešila. A to fakt je stále tak s tými japoncami a dielni v dobe globalizácie sakra ? Ako mám starú mazdu a tam boli diely tiež pekne mastné, ale vraveli mi že je to kvôli tomu že nato nieje toľko druhovýroby ako na novšie modely.
Uživatelský avatar
Hanz
Řidič začátečník
Příspěvky: 194
Registrován: úte 14 srp 18:46

Re: Solídne a zároveň zábavné auto pre mladý pár.

Příspěvek od Hanz »

Máte pravdu soudruhu, je tam hydroměnič což mě překvapuje, když do všeho ostatního cpou CVT, tak to se omlouvám za blud :(

Stejně bych si ale automat do tohodle auta nevzal, jednak přidává na váze, druhak požírá část výkonu a to nejdůležitější je, že do sporťáku patří manuál a tenhle je fakt kvalitní a funguje na jednotku. Navíc případná výměna bude o hodně levnější než automat. Říkají to úplně všichni novináři co srovnávali v tomhle autě manuál a automat, že do toho auta automat prostě nepatří.

Ještě se zbývá rozhodnout zda vycizelované BRZ a nebo chuligánskou GT86? :D V první generaci byli ty rozdíly podle mě větší, v té druhé co mám se Toyota hodně přiblížila k nastavení BRZ, čili spíše čistá stopa než v každé zatáčce drift. Pro blbnutí je to horší, ale pkud se to používá i jako běžné auto, tak je asi lepší, když se to nechce hrnout bokem pokaždé :D
Toyota GT 86 II, Mazda 6 kombi 165 PS 2017
rudiny1
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: stř 23 led 20:26

Re: Solídne a zároveň zábavné auto pre mladý pár.

Příspěvek od rudiny1 »

V pohode, no najprv si ma zneistil lebo je pravda že subaru tie CVT fakt niak môže, ale aspoň ma to neodradilo a skúsil by som ten automat predsalen (aj keď petrolheadi budu prevalovať oči).
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Solídne a zároveň zábavné auto pre mladý pár.

Příspěvek od M.Z. »

8-}
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Hanz
Řidič začátečník
Příspěvky: 194
Registrován: úte 14 srp 18:46

Re: Solídne a zároveň zábavné auto pre mladý pár.

Příspěvek od Hanz »

Doporučuji se podívat na test od pana Koubka - BRZ s automatem na meziplynu, jsou tam jiné převodové poměry a spousta dalších věcí s tím spojená, ale pokud ani to nevadí, tak už stačí jen vybrat správného kandidáta :P
Toyota GT 86 II, Mazda 6 kombi 165 PS 2017
rudiny1
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: stř 23 led 20:26

Re: Solídne a zároveň zábavné auto pre mladý pár.

Příspěvek od rudiny1 »

Znova , díky za radu kuknem. Bude to ale boj medzi pohodlnostou a pravým jazdným pôžitkom.
Uživatelský avatar
Hanz
Řidič začátečník
Příspěvky: 194
Registrován: úte 14 srp 18:46

Re: Solídne a zároveň zábavné auto pre mladý pár.

Příspěvek od Hanz »

Mohl bych vědět z jakého důvodu chceš ten automat? Protože mě nenapadá nic v čem by to mělo mít výhodu.
Toyota GT 86 II, Mazda 6 kombi 165 PS 2017
rudiny1
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: stř 23 led 20:26

Re: Solídne a zároveň zábavné auto pre mladý pár.

Příspěvek od rudiny1 »

Je to hlavne kvôli tomu že to chcem aj ako každodenné auto pre mňa a priateľku. Mal som skúsenosti so Subaru Impreza STI a to malo poriadne tvrdú spojku na popojizdenie po meste, a predpokladam že aj toto ma. Ja by som to ako tak prekonal , ale priatelka by mohla mať problém.
Viem čítal som ten test a písali že automat akoby nedovolí vydolovať aj toho posledného koníka ale to by som možno oželel (ja viem divné).
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Solídne a zároveň zábavné auto pre mladý pár.

Příspěvek od Zajda »

Prehistorický měničový automat do BRZ je absolutní nesmysl. To nebude jako DSG dvojspojka. A pochybuju, že je u manuálu stejně těžká spojka jako v STI s dvojnásobným krouťákem. Stejně žádné s automatem v Evropě nebude na prodej, protože by si takové auto s takovou převodovkou koupil maximálně někdo s hendikepem dolních končetin.
《》
Uživatelský avatar
Hanz
Řidič začátečník
Příspěvky: 194
Registrován: úte 14 srp 18:46

Re: Solídne a zároveň zábavné auto pre mladý pár.

Příspěvek od Hanz »

STI je ale úplně jiné auto a krom toho, že tohle chce přece jen maličko více citu v obou nohách, tak to funguje úplně stejně jako obyčejná auta. Mám to úplně nové a že bych oproti Mazde 6 (která je pouze rok stará, kupovaná byla taky nová a zajížděl jsem jí) zaznamenal o něco tvrdší spojku, to bych fakt neřekl. Maximálně je to o něco citlivější a doporučuji boty s tenčí podrážkou, ale když to zvládne moje žena, tak zručnější řidičce to nebude dělat problém a začátečnici bych do toho neposadil, protože na pohon zadních kol to chce mít něco málo najeto, jinak to skončí přinejlepším škarpou.
Toyota GT 86 II, Mazda 6 kombi 165 PS 2017
Odpovědět