Přituhuje

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Přituhuje

Příspěvek od ctrl_j »

Honza42 píše:Naopak. Měl spoustu, spoustu času uposlechnout výzvu policie a zastavit. V právní společnosti neexistuje právní nárok na bezpečné uprchnutí před policií …
Naprosto presne. Motorkar mel nekolik prilezitosti to bezpecne ukoncit. Neudelal to = snaha ujet za kazdou cenu. Pak se ovsem nemuze divit, ze PCR bude postupovat totozne, tzn. snaha zastavit jej za kazdou cenu.
Lachende Bestien píše:… jak mu tam aktivní fízl vrazil to služební auto, v ten moment absolutně neměl motocyp šanci nijak účinně zareagovat - brzdit, měnit směr jízdy atd. …
Nemel, ale pokud vycerpali vsechny nesilove prostredky, tak uz pak zbyvaji jenom ty silove. Pokud desetkrat reknes ridici ktery ti pri kontrole nadejchal 1+ ‰ aby nelezl do toho auta zpatky a nesnazil se odjet a on se o to pokusi, no tak ho odsud proste budes muset vytahnout nasilim.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Přituhuje

Příspěvek od Lachende Bestien »

Tak zrovna jízdu pod vlivem nejnebezpečnější - Článek o studii, státními zaměstnanci nejoblíbenější drogy a z ní vyplývající rizika bych nesrovnával s jízdou bez byrokratického oprávnění či po zákazu řízení.

Opět si dovolím osobní příklad - mám i ŘO na sk. A bez omezení, takže teoreticky můžu osedlat Hayabusu a zcela legálně se vydat otestovat její jízdní vlastnosti do provozu, i když jsem za posledních 10+ let na žádné moto nejel, a i předtím měl jen několik pár minut trvajících zkušeností s jízdou na půjčených strojích (endura 400/600 iirc, žádné cestovky). Kdo bude potenciálně větším rizikem v provozu, naprosto nezkušený jezdec, který de iure užívá moto zcela legálně, nebo zkušený jezdec se zákazem řízení? Samozřejmě oba s "čistou" hlavou. Tím neobhajuju jízdu bez úředních povolení, jen chci na příkladu uvést, že potenciální nebezpečnost jízdy bez něj je minimální, pokud je člověk zkušený řidič. Samozřejmě lidé ve státních složkách musí tvrdit opak, aby si udrželi status důležitosti a příjmy za zkoušky na řp atd. Ano, chápu že se motošulín pravděpodobně dopustil příšerného přečinu, že neuposlechl rozkaz policajtů, ovšem v mnoha případech ke gradaci celé situace dochází právě díky častým buzeračním "namátkovým" kontrolním kontrolám. Nemluvě o tom, že masy tleskačů zásahům a la kobra 11 si zjevně neuvědomují, že škody na zdraví/majetku pak zacálují z daní oni.

Uznávám, že lidi u fízlocie bývají někdy donuceni k užití násilí (že toho mnozí zneužívají, je věc jiná, ostatně procentuální zastoupení tzv. psycho/sociopatů ve společnosti je nejvyšší politiků, právníků/stát. zástupců/soudců a právě policajtů) a pak je na lidech ze soudnictví, aby v případě újmy na zdraví či smrti rozhodovali o podílu viny toho či onoho a vyvozovali patřičné závěry. Není to nic jednoduchého, právě naopak. Proto podobně jednostranné "kovbojské" rozsudky způsobí nakonec více škody než užitku, respektive vyhrocují vztahy mezi určitými skupinami lidí. A podobné jednání u soudce je nejen spíše škodlivé pro image "pomáhají a chránící" veřejné služby, ale vyznačuje se i velkou mírou zaujatosti a povýšenosti.

Jak jsem uvedl, optimální rozsudek by policajtovi určil nějaký zcela bagatelní trest s racionálním vysvětlením, že pod vlivem adrenalinu při vypjaté situaci s honěním nebyl schopen předpokládat potenciálně smrtící rizika umístění 1,5t plechové krabice těsně před rychle jedoucího motochuje na úniku, ale v rámci výkonu svého profese se snažil zastavit ujíždějícího jak mohl etc.etc. Prostě aby to zcela oprávněně v mnohých lidech (nejen motorkářích) nevyvolávalo dojem, že jsou lidi u polucie prakticky nedotknutelní. Vlk nažraný, koza celá.

Ale nejspíš se v soudnictví a u polízej domnívají, že je právě mezi masami poptávka po rychlých řešeních a "tvrdé ruce" aneb "na prostý lid musí bejt přísnost". Případně má polízajt/rodina/známí dobré konexe.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Přituhuje

Příspěvek od řidičBOB »

ctrl_j: +1
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Přituhuje

Příspěvek od řidičBOB »

Stepan píše:Hlavně, že před motorkáře hrdina nastavil služební oktávku, ale jak jde, já nevím, třeba o A6tku na dálnici, tak se dělá zátaras z civilistů =))
Né, že bych pánu policistovi viděl do hlavy, ale pochybuju, že před Poláka v kradeným Landcruiseru by se cpal se stejným zápalem.
Tak ono každý případ je jiný a není univerzální návod, jako v Demolition Man. A člověk u PC, který nikdy nesloužil, to vidí vždy jinak. Krom toho, že v CZ je každý minimálně Walker Texas Ranger ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Přituhuje

Příspěvek od Stepan »

Já ne, já jsem posera a proto bych to nešel dělat. To mi přijde rozumný.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 448
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Přituhuje

Příspěvek od PepaSFI »

já si v tomhle případě moc nedělám iluze o zdravém rozumu všech zúčastněných, včetně velení. Osobně si myslím, podle videa, že ten policajt na to měl minimální vliv, že vůbec nemohl mít přehled o situaci. Prostě mu někdo přes rádio řekl ať tam strčí auto napříč a on to udělal. Ta motorka, to je cca 300kg rozdováděnýho železa bez deformačních zón. Kdyby fakt jel nebezpečně rychle, tak z té oktávky byly tři půlky a trocha sekaný s odznáčkama. Nejspíš i grilovačka. I poměrně malá rána na dveře by mohla znamenat velice vážné zranění, když pominu podstatně větší ohrožení toho motorkáře. Troufám si říct že takhle tam vjet, to je kandidatura na Darwinovu cenu, poloviční sebevražda. Takhle můžou stavět auto v situaci kdy je potřeba důrazně označit kudy ne, když je potřeba ho někam nasměrovat a ne v situaci kdy není kam uhnout a nejspíš přijde rána.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Přituhuje

Příspěvek od řidičBOB »

Moc koukáš na televizi... V této fázi honičky byl jediný úkol - zastavit ho. Jak psal ctrl_j: on chtěl za každou cenu ujet a vše mu bylo u prdele. Kdyby se dostal do situace, že má zeď a uličku, ve které by se vraceli děti z procházky, tak je rozmetá na kaši. Nemrknul by ani okem. Těmhle fetkám je to total buřt.
Už vidím, kdyby někoho sundal, jak stejní chytráci, co teď pomalu věší policistu za brutální zákrok řvali, že jsou to stáči, co nic nedělají.
Je potřeba si uvědomit, že kdyby zastavil na výzvu, tak nic z toho, co se dělo dál, by se nestalo. Každá akce vyvolá reakci.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Přituhuje

Příspěvek od řidičBOB »

A protože bodový systém nefunguje, tak jej opět přitvrdíme :D
https://www.novinky.cz/domaci/495020-z- ... tupky.html
„Chceme především trestat piráty silnic a lidi, kteří za volantem nedodržují téměř nic, co se dodržovat má. Naopak z bagatelních přestupků už nechceme dělat vědu,“ ujistil Ťok.
No jistě - jedu v kradeném autě, nikdy jsem nevlastnil ŘP, mám nasněžíno ve frňáku a láhev vodky v sobě...přísnější bodový systém je to, co mne zcela jistě od takového jednání odradí! x_x
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Přituhuje

Příspěvek od řidičBOB »

Hlavní je nasázet úsekovky, zvednout pokuty, body...a pak nedbalost :D
https://www.novinky.cz/krimi/495500-jel ... stuje.html
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Přituhuje

Příspěvek od řidičBOB »

No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět