Nákup vozu - Nový Duster nebo vhodná ojetina?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
capslock
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: úte 15 led 14:19

Re: Nákup vozu - Nový Duster nebo vhodná ojetina?

Příspěvek od capslock »

Řeči o francouzské kvalitě jsou jen hospodské tlachy, kromě koncernu (passat) jezdím i s francouzskými diesely a mohu tvrdit - vynikající dynamika, nízká spotřeba a žádné problémy.

Současný faceliftovaný ("nový") Duster je vzhledem k ceně vynikající auto, zvenčí už nevypadá tak "sociálně" a interiér taktéž velmi povedený (moderní volant, klavírní ovladače, ... ).

Sám si ho dovedu představit jako rodinné auto, uvnitř je rozumně prostorný, za volantem vyšší posez, překvapila mě zcela rovná plocha po sklopení zadních opěradel(!) a přestože při pohledu zvenčí se to vůbec nezdá, v autě se dá na délku celkem bez problémů vyspat (mám 180cm).

V popisu máš i delší trasy, určitě bych vyzkoušel naftový motor Blue dCi - jede skvěle a nic nežere. Benzín je slabý, obzvláště, pokud jsi zvyklý jezdit s 2.0tdi. Nebrat 4x4, zbytečné.

Přes to všechno je hlavní devizou užitnost, samozřejmě oproti Meganu GT bude jízda v Dusteru bezduchá a rodinná :)
Naposledy upravil(a) capslock dne úte 15 led 15:11, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 760
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Nákup vozu - Nový Duster nebo vhodná ojetina?

Příspěvek od Shr3k »

mattonecz: Ta kalkulace je na krátký Enjoy. Smile ST 1.4T stojí 523990 ceníkovka minus těch nabízených 17%... furt se nevejde pod 400.

capslock: Duster bez 4x4 neplní jaksi funkci levného auta do terénu a je pravda, že s 1.5 dCi je pro něj jako dělaný. Pro všechny ostatní účely je tu s daným zadáním benzínový kombajn s mnohem lepším zpracováním a lepšími jízdními vlastnostmi i výkonem a zůstatkovou cenou.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Nákup vozu - Nový Duster nebo vhodná ojetina?

Příspěvek od mattonecz »

ten smile je trochu levnejsi viz. https://www.opel.cz/content/dam/opel/cz ... _Smile.pdf
za 426 s tim, ze dalsi sleva jeste bude mozna, a dalsi sleva za financovani. bude to tak akorat za 400 no :)

edit: ja myslel ze to je cenik jen pro ST, takze jeste +30 za kombi
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 760
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Nákup vozu - Nový Duster nebo vhodná ojetina?

Příspěvek od Shr3k »

Já jsem to bral podle toho, jak mu to spočítali - počítají vždy individuální slevu z ceníkovky bez slevy. Za 426 není ST, ale krátká. Ale jinak jsem samozřejmě pro verzi Smile všemi deseti.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
pavelekv@seznam.cz
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: pon 14 led 14:29

Re: Nákup vozu - Nový Duster nebo vhodná ojetina?

Příspěvek od pavelekv@seznam.cz »

Díky všem za reakce, tolik podnětů jsem nečekal a poslední dobou trávím spoustu času zkoumáním různých modelů :-)

Rozhodl jsem se, že si domluvíme prohlídku Dusteru i Megane Grandtour (potažmo se žena koukne i na Captur) v pyramida Průhonice (nemá někdo nějaké zkušenosti s tímto dealerem?).

Pokud nás na místě vozy neuchvátí, zajdu se podívat i na Astru a Ceed. Financování si pak propočítám, zrovna v těch Průhonicích je při financování sleva+zimní pneu. Ale vůz koupím tam, kde se vyplatí nejvíce.

Díky
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup vozu - Nový Duster nebo vhodná ojetina?

Příspěvek od řidičBOB »

Průhonice jsou OK ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 760
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Nákup vozu - Nový Duster nebo vhodná ojetina?

Příspěvek od Shr3k »

pavelekv@seznam.cz píše:Rozhodl jsem se, že si domluvíme prohlídku Dusteru i Megane Grandtour (potažmo se žena koukne i na Captur) v pyramida Průhonice (nemá někdo nějaké zkušenosti s tímto dealerem?).
Hlavně si nenech vnutit starý motor 1.2 TCe, když je na světě novější evoluce 1.3 vyvinutá ve spolupráci s mercedesem. Třeba tady v Příbrami tahle výbava Intens je myslím cajk https://www.tipcars.com/nove/renault-me ... 90854.html
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Nákup vozu - Nový Duster nebo vhodná ojetina?

Příspěvek od Zajda »

Ano, Renault fóra byla plná infa o tom, jak neprůstřelný 0,9 TCe ještě nikdo ani neviděl rozebraný, zato 1,2 TCe s přímým vstřikováním extrémně trpěl na zakarbonování. Předpokládám že u 1,3 se poučili, když je to jejich klíčový benzínový pohon.
《》
Odpovědět