Nákup vozu - Nový Duster nebo vhodná ojetina?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Nákup vozu - Nový Duster nebo vhodná ojetina?

Příspěvek od Zajda »

Není u Leonu zas cena podmíněna IČO a kdesi cosi?

Dacia zní relativně rozumně, ale přecejen je to lowcost se vším všudy a jde to i jinak.

Já bych doporučil podívat se na Astru 1,4 turbo (1.0t dle speciálu světa motorů taky nevypadá zle), u hatchbacku mi nabízeli cenu snad 370 000 s obstojnou výbavou. Astra má na svou třídu vynikající jízdní vlastnosti a komfort.

Dále může být zajimavý Fiat Tipo 1,4t.

Pak Suzuki Vitara/Scross 1,4t, ale to už jsme kolem 450 tis. Nicméně teď k tomu dávají sadu zimních kol navíc.

Nebo kontroverzní volba Suzuki Baleno za cca 300 tisíc, motor 1,2 bez turba je naprostý klenot se kterým je radost jezdit, taková malá Honda Type-R. Navíc má spotřebu z říše snů, do 5 litrů jde jezdit bez odříkání. Auto přes relativně velkou prostornost má váhu hluboko pod tunu, takže opravdu i slušně jede. Pohodlný podvozek co se nebojí zatáček. Ale tedy vzhledově je to v mých očích naprostý paskvil. Pak je otázka, jak se 950kilové auto vypořádá s plným obsazením, já v tom jel ve 2 lidech.
Naposledy upravil(a) Zajda dne pon 14 led 16:21, celkem upraveno 1 x.
《》
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 760
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Nákup vozu - Nový Duster nebo vhodná ojetina?

Příspěvek od Shr3k »

Renault má přece levné kombíky, co mají velký rozvor. A nového 1.3 s turbem bych se nebál...
https://www.tipcars.com/nove/renault-me ... /?text=115
https://www.tipcars.com/nove/renault-me ... /?text=140
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Nákup vozu - Nový Duster nebo vhodná ojetina?

Příspěvek od mattonecz »

megane, astra, leon. je toho dost. u toho leonu je asi 20k za protiucet. mozna 20 za ico.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Hanz
Řidič začátečník
Příspěvky: 194
Registrován: úte 14 srp 18:46

Re: Nákup vozu - Nový Duster nebo vhodná ojetina?

Příspěvek od Hanz »

Co jsem koukal na test nového Dusteru na meziplynu, tak bych si ho v plné výbavě asi nebral a souhlasil bych s panem Koubkem, že Dacia má smysl v co nejnižší výbavě. Doporučuji shlédnout video. Jinak můj otec protočil poslední dvě generace Dusteru, krom té nové a byl vždy vcelku spokojen. Samozdřejmě se připravte, že když tomu nasadíte knedlík s benzínem na dálnici a bude foukat protivítr, tak to pojede klidně i za 12l na sto. Na dálniční přesuny v rychlejším tempu to prostě není a nějaký svižnější ježdění bych taky nedoporučoval, ale pokud jezdíte v rámci předpisů převážně okrsky, tak Vám bude Duster vyhovovat a i něco v zimě vyjede.
Také bych šel v dnešní době cestou nového vozu :)
Toyota GT 86 II, Mazda 6 kombi 165 PS 2017
pavelekv@seznam.cz
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: pon 14 led 14:29

Re: Nákup vozu - Nový Duster nebo vhodná ojetina?

Příspěvek od pavelekv@seznam.cz »

Dobré ráno všem,

Děkuji za všechny reakce, večer jsem si to procházel. Toho Dustera chce manželka především z pocitu "jakéhosi SUV" a vyšší výšky posedu. Pokud jej koupíme, tak v té nejvyšší výbavě (ten příplatek tam není tolik a vejde se do cenového limitu).

Já osobně bych raději volil nějaký kombik s lepšími jízdními vlastnostmi (rychlost, zrychlení, radost z jízdy).

Co jsem koukal, tak v limitu jsou:
Renault Megane GT - motor 1,3 Tce (115k) a solidní výbava
Kia Ceed SW - motor 1,4 T-Gdi (140k) a solidní výbava

Opel Astra, Seat Leon, Fiat Tipo combi - ty jsou již lehce nad rozpočtem (když vezmu motorizaci + výbavu, kterou bychom zvolili)
Suzuki Baleno, Renault Captur - to jsou již malá auta a jako hlavní do rodiny hledáme větší.

Mi osobně se líbí ta Kia (mám s nimi pár zkušeností, avšak s naftovými motory). Největší nevýhodu tam vidím v tom, že se sedá opravdu nízko (přišlo mi to i oproti Octávii).
I tak si myslím, že pro účely nalodění dítěte, kočárku a zavazadel je dostačující každé auto z výše zmíněných.

Proto se ptám (na čistě subjektivní dojem), jak to podle vás bude se spolehlivostí, životností a servisními náklady? Jak byste volili vy a proč?

Díky
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup vozu - Nový Duster nebo vhodná ojetina?

Příspěvek od řidičBOB »

Nevím, zda z hlediska bezpečnosti je Duster zrovna dobrá voba: https://www.euroncap.com/en/results/dacia/duster/29898
Co se týče servisních nákladu. nejhůře na tom bude právě ta Kia.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Nákup vozu - Nový Duster nebo vhodná ojetina?

Příspěvek od HondaMan »

Já loni pro pocit "jakéhosi SUV" koupil manželce C4 Cactus. Z mého pohledu jsou Focus/Leon/Astra mnohem lepší auta, ale Cactus, C3 Aircross nebo jakákoliv MPV/SUV slátanina od francouzů (včetně Opelu) s hezkým designem udělá větší radost.
Pokud není potřeba vyšší podvozek a 4x4 asi bych do Dusteru nešel a podíval se právě po MPV/SUV předokolkách. Nabídnou více komfortu, lepší zpracování a nebudou míst stigma jménem Dacia.
2.9T RWD
pavelekv@seznam.cz
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: pon 14 led 14:29

Re: Nákup vozu - Nový Duster nebo vhodná ojetina?

Příspěvek od pavelekv@seznam.cz »

Přes tu bezpečnost bych mohl manželce toho Dustera rozmluvit, díky, pádný argument.

S tou Kiou mne to překvapuje, přece jen, je to sestra Hyundai a to jsem čekal, že ty servisní náklady by mohly být nízké. Jak jsem psa, s těmi benzínovými motory zkušenost nemám.

Renomé Dacie je opravdu nic extra, s tím souhlasím. Bohužel u manželky na tom není Renault o nic lépe. Osobně si pamatuji, že kvalita Renaultu nebyla nic moc (spolehlivost), ale očekávám, že dnes jsou na tom všechny značky +- stejně. Nebo se pletu?

V plánu je všechny vybraná auta jít projet do autosalonů, ale na to bych rád tak maximálně 3 modely.

Okrajově tam zasahuje ještě Opel Mokka a Mazda CX-3 (ani s jedním nemám žádné zkušenosti), Peugeot 308 SW, Peugeot 2008 (podobná situace jako Reanult - holt francouzská auta).

Rodiče měli Citroen C4 a otec jej vychvaluje, ale s jeho nájezdem 36 000 km za 5 let ... :-)
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Nákup vozu - Nový Duster nebo vhodná ojetina?

Příspěvek od mattonecz »

Nekoukej na ceníky ale na skladovky. To pak najdeš i astru 1.4T a asi ten Megane silnější. Na ty auta je nebo se dá dokoupit záruka na 5 let takže spolehlivost je aspoň na těch 5 let bez obav.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Nákup vozu - Nový Duster nebo vhodná ojetina?

Příspěvek od Zajda »

Astra určitě mimo rozpočet není, některé automobilky jen mají nesmyslné ceníky, aby vás pak mohly oslnit slevou. Chce to obejít si prodejce osobně.
Přiložena nabídka, co jsem dostal na krátkou verzi.
U Fiatu to bude podobné, soudě dle cen skladovek na Sauto.
Přílohy
Opl.jpg
《》
Odpovědět