Skoda KODIAQ 2.0 TDI 4x4 (140kW) Zimne pneumatiky

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Skoda KODIAQ 2.0 TDI 4x4 (140kW) Zimne pneumatiky

Příspěvek od řidičBOB »

tom4ktm píše: Pripadne doplnam info k diskuzi, z poradne Skoda mi odpisali k vozidlu SKODA KODIAQ s motorom 2,0TDI 140kW su napisane vo velkom techickom tieto rozmery kolies:
To tě trochu lakují nebo došlo k nějakému komunikačnímu šumu. Oni ti poslali totiž seznam toho, co je pro tuto specifikaci celkově homologováno, nikoliv, co tam bude zapsáno.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Skoda KODIAQ 2.0 TDI 4x4 (140kW) Zimne pneumatiky

Příspěvek od janjan »

řidičBOB píše:
janjan píše:jak ti někdo jiný může říct, co ty máš v techničáku...? To se musíš podívat ty sám, co tam je
No, rada sice fajn již od počátku, akorát má drobnou vadu - zřejmě nechápeš psaný text, jelikož z původního postu tazatele jasně plyne, že vozidlo nemá a teprve mu přijde. Čili nemá ani TP, takže tvoje dobrá rada je mu na dvě věci ;-)
Ty neprůstřelná informace :ymhug:
Dobře, vidím, že to na tebe bylo složité a ne zcela přímé. Tak ti to rozvinu. Řídit se tím, co je v techničáku se dá samozřejmě až od momentu, kdy je k danému vozu vystaven. Takže má tazatel minimálně 3 možnosti. 1) koupit zimní obutí ve stejném rozměru, na jakém to vyjedete z továrny 2) Vybírat z alternativních rozměrů, ale až bude mít TP k dispozici, aby nekoupil na základě "dobré" rady předem něco, co tam nakonec provozovat nelze. 3) Koupit předem cokoliv s typovým listem na dané vozidlo a nechat dopsat do TP dodatečně sám.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Skoda KODIAQ 2.0 TDI 4x4 (140kW) Zimne pneumatiky

Příspěvek od řidičBOB »

Takže bodem 3) si rovnou odporuješ bodu 2). A ty mi chceš něco vysvětlovat?
Btw:minimálně ty 17”, co mu tady radilo několik dalších lidí, tam zapsané mít bude, ty rozumbrado ;-)
Ale nepřestávej! Asi nejsem sám, kdo se dobře baví.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Skoda KODIAQ 2.0 TDI 4x4 (140kW) Zimne pneumatiky

Příspěvek od janjan »

Opět narážíme na to, že porozumění psanému textu je mimo tvoje schopnosti. Jinak bys totiž takovou blbost nenapsal. Bod č. 2 se věnuje libovolným kombinacím rozměrů disků a pneumatik, bod č. 3 je přesně definován typovými listy a pouze omezuje kombinace vycházející z bodu č. 2 na ty, které lze zapsat do TP. Člověk by čekal, že expert se v tomhle orientuje víc.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Skoda KODIAQ 2.0 TDI 4x4 (140kW) Zimne pneumatiky

Příspěvek od řidičBOB »

Čili, když není něco zapsáno v TP (bod 2), tak to tam jednoduše nechám dopsat (bod 3).
Ano, diskutovat s někým tvé inteligence a znalostí, je opravdu komplikované. Ale to není nic nového - známe z dřívějších diskuzí, že :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Skoda KODIAQ 2.0 TDI 4x4 (140kW) Zimne pneumatiky

Příspěvek od janjan »

buď to stále nechápeš a nebo to překrucuješ do nesmyslnné roviny naschvál. V každém případě, je to tvůj boj. Tím tuhle debatu končím :-h
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Skoda KODIAQ 2.0 TDI 4x4 (140kW) Zimne pneumatiky

Příspěvek od pavproch »

Kura, chlopi, nepoštuchujte sa jak malé děcka.

K věci: Když sme koupili Leguána, tak nám ho přivezli na letních 235/50R18 a já následně pro něj pořídil zimní 235/55R17 (v TP tenhle rozměr zapsaný je). Ale už bych to neudělal, po zkušenostech se svým autem (letní i zimní staggered 225/40 R18 přední. a 255/35 R18 zadní) bych nyní i pro Leguána pořídil zimní ve stejném rozměru jako letní (235/50 R18), protože moderní zimní gumy fungujou i v širokém provedení.

Tožtak moje zkušenost.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Skoda KODIAQ 2.0 TDI 4x4 (140kW) Zimne pneumatiky

Příspěvek od 970ka »

tom4ktm píše:Ahojte kolegovia,

Ja som si zvolil tieto pnumatiky, Yokohama BLUEARTH-WINTER V905 235/55 R18 100V . Aky mate na tuto znacku a typ nazor?

Já bych si na nové auto dal něco lepšího.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Skoda KODIAQ 2.0 TDI 4x4 (140kW) Zimne pneumatiky

Příspěvek od řidičBOB »

janjan píše:buď to stále nechápeš a nebo to překrucuješ do nesmyslnné roviny naschvál. V každém případě, je to tvůj boj. Tím tuhle debatu končím :-h
To bude asi lepší, než radit někomu, ať se koukne do TP, který nemá :))
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Skoda KODIAQ 2.0 TDI 4x4 (140kW) Zimne pneumatiky

Příspěvek od HondaMan »

970ka píše:
tom4ktm píše:Ahojte kolegovia,

Ja som si zvolil tieto pnumatiky, Yokohama BLUEARTH-WINTER V905 235/55 R18 100V . Aky mate na tuto znacku a typ nazor?
Já bych si na nové auto dal něco lepšího.
Já jezdím PIRELLI Scorpion a po dlouhé době jsem spokojený. v 235/55 se dělají také.
cca 4tKč/guma
2.9T RWD
Odpovědět