Lyžárna

Volné diskuse na libovolná témata...

Re: Lyžárna

Příspěvekod Snowman000 » pát 11 led 11:23

Vyberat lyze podla fotky je bohuzial dost nestastne...typov lyzi je neurekom a hlavne kazdy mame iny styl jazdy a oblukov a chodime na iny sneh a zjazdovky.

Vzdy radsej radim ist niekam na svahu do pozicovne a aspon trochu si nechat poradit a oskusat par lyzi, ze co sadne a na com sa bude clovek citit dobre a nasledne potom hladat nieco popdobne.

Kazdopadne tieto su ale na tu vysku proste kratke...to aspon chce tych 185...tak ako pise rB.
Mazda MX-5 NBFL 1.8 5MT RWD
Subaru XV 2.0i 6MT AWD
BMW M135i 3.dv 6MT RWD
Pending...Audi A4 Avant 3.2 FSI 6MT Quattro
Snowman000
Letec

Příspěvekod řidičBOB » pát 11 led 11:48

pavproch píše:I na těch svých "dlouhých" lyžích zajedu říznutý karvový oblouk (ale to mě bytostně nebaví, radši maluju krátké smykové obloučky).

Sem divný, vím to o sobě a nehodlám to měnit.

Já tomu naprosto rozumím. I já se takhle naučil lyžovat a carv mi nevoní. Prostě old school.
Neříkám, že carv na dlouhých nelze - jenom je to moc pracné a dotyčný vypadá na svahu divně :D
Winners never quit and quitters never win.
řidičBOB
Antiradar FAN

Příspěvekod Snowman000 » pát 11 led 12:08

Co je na tomto divneho? :D
Mazda MX-5 NBFL 1.8 5MT RWD
Subaru XV 2.0i 6MT AWD
BMW M135i 3.dv 6MT RWD
Pending...Audi A4 Avant 3.2 FSI 6MT Quattro
Snowman000
Letec

Příspěvekod honziss » pát 11 led 12:20

Pracny je to vetsinou proto, ze vetsina lidi si vybira na svuj styl a hmotnost prilis tvrdy lyze.

Ja mam 11m slalomky a peknej carvingovej oblouk na nich zajedu tak akorat prvni 3 jizdy rano, kdyz je urolbovano, nikde nikdo neni a jsem odpocatej. Po zbytek dne si daleko lip zajezdim na reverskach, ktery jsou vyrazne sirsi a mekci.
2x hybrid, 542k celkem
honziss
Letec

Příspěvekod pavproch » pát 11 led 12:46

Když sme u těch scottů - mám doma jich (jen pro sebe) 4 páry (PowdAir, 2x CrusAir a 1x kaměňačky XplorAir) ... + další dvoje scotty mají drahá a juniorka.... šak píšu, že sem úchyl.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
pavproch
Letec

Příspěvekod honziss » pát 11 led 13:05

Scott ma dobry nektery modely, zajimavy geometrie. Stejne tak FACTION: https://factionskis.com/collections/skis

Mimochodem Faction particka toci luxusni videa pro ty co je neznaj: https://www.youtube.com/user/TheFactionCollective
2x hybrid, 542k celkem
honziss
Letec

Příspěvekod pavproch » pát 11 led 13:34

Fekšny má junior + sem si zpoměl, že má taky jedny skotty - Dozer, už ale jen jako kameňačky
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
pavproch
Letec

Příspěvekod jerry » pát 11 led 14:00

řidičBOB píše:
pavproch píše:I na těch svých "dlouhých" lyžích zajedu říznutý karvový oblouk (ale to mě bytostně nebaví, radši maluju krátké smykové obloučky).

Sem divný, vím to o sobě a nehodlám to měnit.

Já tomu naprosto rozumím. I já se takhle naučil lyžovat a carv mi nevoní. Prostě old school.
Neříkám, že carv na dlouhých nelze - jenom je to moc pracné a dotyčný vypadá na svahu divně :D

Na dlouhých carvových lyžích s menším radiusem je to nejen pracné, ale hlavně hodně moc rychlé. A na to většina nemá koule ani techniku. Proto té většině vyhovují kratší lyže s větším radiusem, kde je rychlost značně menší. Ale zase ne tvrdé slalomky, měkčí lyže jdou snáze do oblouku.
Staré dobré časy automobilismu už byly, jen my byli na špatné straně železné opony
jerry
Letec

Příspěvekod HondaMan » pát 11 led 14:40

honziss píše:Pracny je to vetsinou proto, ze vetsina lidi si vybira na svuj styl a hmotnost prilis tvrdy lyze.

Ja mam 11m slalomky a peknej carvingovej oblouk na nich zajedu tak akorat prvni 3 jizdy rano, kdyz je urolbovano, nikde nikdo neni a jsem odpocatej. Po zbytek dne si daleko lip zajezdim na reverskach, ktery jsou vyrazne sirsi a mekci.
Do kamene tesat!
Jsem si před pár rokama koupil nějaký Race slalomky od Lusti a od té doby mě lyžování nebaví.
Ošlajfkovaný píííčus ve fleetovým autě s pražskou značkou, kerý straaaaašně spěchá zachraňovat svět pavprochovi navzdory! :-D
HondaMan
Letec

Příspěvekod abgx1 » pát 11 led 14:46

njn, teraz jazdim nejake 171cm tvrde blizzardy co su starsie jak ja, da sa s nimi sice jazdit, ale su mi strasne tvrde a kratke...
https://www.snowsociety.com/en/skitest/ ... kompressor

uvidim este teda, nove lyze za 200 mi prisli na 1. pohlad ako smejdy, 500€ za ne nedam cize budem striehnut dalej na bazari
abgx1
Pan Řidič

PředchozíDalší

Zpět na Ring volný