Politický koutek

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26979
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

To se ptáš v době, když na žádané modely čekáš i 9 měsíců?
Problém firem je, že nemají do výroby lidi...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Politický koutek

Příspěvek od rhinos »

no nevím....
já dělám ve specifickém energetickém oboru kde se vše projevuje jinak a později.
V období krize to u nás bylo OK.
V období rozkvětu naopak to bylo horší...
Příští rok to vypadá že to zase bude OK.

Nicméně krize nekrize lidi nejsou a nebudou.
Je to jednoduchá matematika...
Pokud životní náklady rostou a dolů ani v krizi nepůjdou tak to znamená že za míň peněz nikdo dělat nebude.

U nás třeba hodně lidí odešlo z různých oddělení a teď je třeba v plánování takový deficit kapacity ,že to už skoro nejde...
Při poukázání na tento stav slovy personálního ředitele...holt něco nebudete dělat...
Zajímavé je že na personálním je lidí dost až příliš bych řekl ;)
Možná by bylo fajn kdyby se u nic holt začlo něco dělat :D
Ale já ho už moc neřeším ještě nedávno jeho oblíbená věta byla že firma platí dle mediánu ... asi špatný medián :))
Citroen C4 GP
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

Asi mi něco uniká, mně přijde lepší mít vyprodáno na 9 měsíců dopředu než mít problém prodat :-\ Respektive ne problém, ale pokles prodejů nových aut bych v případně ekonomické krize tak nějak očekával.

Navíc u automobilek, potamžmo Tier 1, bych čekal nejvyšší zisk na jedno dělnické místo (v rámci "starého" průmyslu), ať už kvůli vysoké přidané hodnotě nebo i velkým rozsahům výroby a z toho vyplývajícím efektivním procesům. A vracím se na začátek. Když mám dlouhodobě vyprodáno a zároveň mi jeden dělník v průměru vytváří vysoký zisk, nemám až takový problém ty lidi sehnat, ny? :) Respektive krize by mi neměla až tolik pomoc, protože v okolí už všechny mám a lidi jsou líný dojíždět pořád. /:)

A odložím si tu akorát dva odkazy:
https://ekonomika.idnes.cz/evropska-cen ... anicni_rts
https://archiv.ihned.cz/c1-66295790-pra ... vojnasobna

rhinos:
Medián na řidiče MKD je 21k, dle posledních dat. Za tyhle prachy jich zaměstnám tolik, kolik mi Mercedes dodá Actrosů. A každej měsíc další a další, klidně jim dám i o 10% víc :)) Váš HR boss by si asi měl vytáhnout hlavu z Excelu a podívat se na jobs/linkedin, kolik se kešuje za který pozice.
A ty životní náklady mi přijdou tak nějak furt stejný. Žrádlo ani oblečení mi nějak výrazně dražší nepřijde, akorát ty nájmy v Praze jsou zlý 8-x

btw. MFČR nabízí studentské brigády 180-200kč/h :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26979
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Ale ono se to netýká pouze automotive odvětví. Před vánoci jsem mluvil s člověkem z firmy, která vyrábí hygienické potřeby - za 20 let nepamatuje, že by mu stály linky z důvodu, že na nich nemá kdo pracovat... A to má 25% zaměstnanců přes agentury, protože stavový zaměstnanci prostě nejsou.
Já bych také uvítal nezaměstnanost kolem 7% a ne tohle, co se děje teď.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Politický koutek

Příspěvek od rhinos »

Štěpáne ale ty žiješ ve své sociální bublině. A nechci tě urazit ale o životních nákladech toho moc nevíš ;;)

Prostě je to tak že pokud rostou mzdy tak rostou i ty náklady protože je prostor pro úpravu cen...

medián je fajn tak když chci srazit mzdy.
Já bych za medián ani neotevřel jedno oko :D
Taky je otázka kde ho vezmu. Třeba u nás je pod jednou typovou pozicí asi 10 různých profesí ,které mají brutálně rozdílnou mzdu
Citroen C4 GP
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26979
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Když jsme v tom politickém koutku - Sráč měl opět svůj den (izotopy asi jedou na plné točky) a perlil slušná hovna. Pochvalu agenta Falmera teď nechám stranou... I když - ten nápad s povinnými volbami s tím mají hodně společného, protože tohle tady už jednou bylo. Dokonce se za neúčast vyhazovalo z práce, ze školy a také zavíralo.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

Pantáta vždycky říkal: buď jsou kšefty, nebo lidi :)
Tak teď jsme holt v období kšeftů.

Jsem akorát zvědavej na dvě věci:
A) Jak se česká pracovní síla v nejnižších patrech popasuje v dobách propuštění s tím, že v době boomu se sem natahali UKčka, Filipínci a další, kteří jsou ochotní makat za 00hovno a jak přijde na propouštění, nebudou to oni, kdo půjde první.*
B) Jak se česká pracovní síla v nejnižších patrech popasuje v dobách propouštění s tím, že skladník prostně nemůže brát 35 hrubýho.

*pokud Středula s Maláčovou nevymyslí nějakou normu

rhinos: A kde? Chodím do krámu si kupovat žrádlo, oblečení, platím energie na bytě, obědvám po hospodách (...)
A nevšiml jsem si, že by to za poslední rok dva bylo nějak dražší. Kromě toho potenciálního nájmu, to přiznávám. :)

Vlastně jo, teď mě napadlo, že PHM nějak podražily :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26979
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

ad a) budou volby - Bureš slíbí, přidá...
ad b) u nás má 45 hrubeše a před koncem roku přišel, že se mu to zdá málo... Už abych měl za dveřmi za něj 10 náhradníků!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

45?! Tak to si v tý Praze to podnikání užíte :))
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26979
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Nenaděláš nic. Je pravda, že je to jakože jejich vedoucí...ale klasický skladník má o 5 míň. Tenhle má navíc ještě k dispozici služební auto.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět