Kde hledat ojeté auto?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Výběr auta do 150-170 tis. Kč

Příspěvek od jirka87 »

Mattone : Tak zadavatel chce stejně sedan, takže tam se Ikea nekoná asi. Já mám 187cm a najezdil jsem odhadem 250 000Km v různých Fabiích a taky jsem na to neumřel. Vycházelo mi to na cca 5000Km/měsíčně. Ale kdyby mi někdo nabídnul řeknu ad absurdum za stejné peníze Astru nebo Mondeo...Tak #sorryjako.... :) Prostě cíleně v tom jezdit většina lidí nechce. Pokud to nebudeme řešit stran místa na parkování apod. Kdo by nechtěl 750i, že ? :) O servisních nákladech u poptávaných ojetin se nemá cenu se bavit. To je buď a nebo a kolikrát tě nespasí ani nové auto. Vezměme v úvahu 2.3 Ecoboost u Focuse. Ti majitelé čekali i přes rok, než se k tomu Ford postavil. Nebo praskající řetězy u prvních TSI...

Takže za mě a těžko se mi to říká - nehledět na výbavu, nehledět tak úplně na kilometry, ale na celkový stav. Kámoš má skoro 4letého Tourana 2.0Tdi (2014ku) s DSGčkem a na něm 450 000Km. Před první STKčkou (což je dost extrém, to je jasný)...Krásné, zachovalé auto a jezdí úplně normálně. Nepochopím, pokud je to soukromý prodej a borec má to auto špinavé zabordelené...na měrce olej na minimu a takhle ti ho "prezentuje" jako zájemci. Prostě pokud ten chlap nemá ty vole ani snahu zamaskovat svoje "mrdám na to", tak to se otáčím a jdu do řiti, to nemá cenu (dobře pro mě). Protože jaké další překvapení tě tam čekají ? No já to zjišťovat na sobě nehodlám.

O nákupu auta by se dala napsat knížka. Takže obezřetně..A myslím, že třeba to benzínové Mondeo (nebo jiné podobné auto) má i předpoklad, že by to nemuselo mít najeto 300, což se taky počítá.
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Kde hledat ojeté auto?

Příspěvek od Jenyk »

Je zvyklý pořád žvanit a neposlouchat, co mu kdo říká. Stejně se chová i tady.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Výběr auta do 150-170 tis. Kč

Příspěvek od mattonecz »

samozřejmě máš pravdu, příští auto už taky budu chtít větší a pohodlnější :)
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
patatasbravas
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pon 17 pro 12:13

Re: Auta z jiných zemi je podvod?

Příspěvek od patatasbravas »

mattonecz píše:podle nicku by ti spanelsky auto vadit nemelo :D
:)) nejspíš španělské brambory
patatasbravas
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pon 17 pro 12:13

Re: Auta z jiných zemi je podvod?

Příspěvek od patatasbravas »

970ka píše: Celkem běžně se nabízejí auta z Itálie,či Španělska na aukcích největších evropských leasingových společností,pak se mohou objevit i v nabídce nějakého českého prodejce ojetin,už jsem jich také pár koupil,nejraději mám však auta z Němců,jsou vždy v lepším stavu.Takže pokud je to takto a je k tomu nějak doložený původ a historie,proč ne,jen v těchto zemích lidi na ty auta víc sserrou.
aha, takhle... o tom jsem ani nepřemýšlel, děkuji za vysvětlení.
patatasbravas
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pon 17 pro 12:13

Re: Kde hledat ojeté auto?

Příspěvek od patatasbravas »

je pravda, že neměl bych zakládat nové téma, ale psát v existující.
se stydím a omlouvám.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Kde hledat ojeté auto?

Příspěvek od Lachende Bestien »

Omluva se přijímá až po hodinovém klečení na rozsypaném hrachu v rohu místnosti a přeříkání 33 otčenášů a 77 zdrávas Mařek.
Do té doby platí klatba. [-(
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Kde hledat ojeté auto?

Příspěvek od pavproch »

sloučil sem všechna tři témata do jednoho
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět