Kde hledat ojeté auto?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
patatasbravas
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pon 17 pro 12:13

Výběr auta do 150-170 tis. Kč

Příspěvek od patatasbravas »

Dobrý den,
hledám si sedan se spotřebou max 10l (ve městě) v rozpočtu 100-170 tís. Kč + nějakých 10-20 tís. na drobné opravy/výměnu olejů, filtrů atd po koupi. Na vybavě nezáleží, na motoru a převodovce také - nepotřebuji super výkon. Předpokládaný roční nájezd je max 12 tís. km (cca půlka nájezdu mimo město). Samozřejmě neakceptoval bych bourané auto.
V autech moc nevyznám, libí se mi následující auta: Honda Accord Vlll, Mazda 6 GH, Ford Mondeo MK4, Opel Insignia, Volkswagen Passat CC.
Co o těchto vozech myslíte? Dá se něco z toho sehnat v přijatelném stavu? Jaká auta jsou drahá na údržbu a opravy? Jaká auta jsou problematická a nespolehlivá?

Děkuji za vaši odpovědi.
patatasbravas
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pon 17 pro 12:13

Kde hledat ojeté auto?

Příspěvek od patatasbravas »

Dobrý den,
budu kupovat svoje první auto (ojeté), ale nevím kde bych mohl ho vyhledat. Zatím koukám na sauto (vypadá, že jsou nabídky většinou z autobazarů) a bazos, ale moc se mi nelibí jejich web - podle mě nejde ho jednoduše používat.
Nebo bude lepší a rychlejší, když půjdu do autobazarů osobně a uvidím reálně nabízená auta? Také mě zajímá, jestli autobazar povoli auto prohlídnout hned (myslím otevřít auto, abych kouknul uvnitř + zkušební jízda) nebo mám o tom požádat dřív? Má smysl hledat autobazar mimo Prahu? Kupovat auto budu určitě s mechanikem.
Určitě bych uvítal vaši zkušenosti s prohlídkami aut v bazarech.

A děkuji za jakékoliv odpovědi.
patatasbravas
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pon 17 pro 12:13

Auta z jiných zemi je podvod?

Příspěvek od patatasbravas »

Dobrý den,
hledám ojeté auto na internetu a dost v inzerátech potkávám auta s původem mimo Českou Republiku. Například, Itálie, Španělsko, SRN atd. Pochopil bych auto z německým původem, ale nerozumím proč dovážet auto ze Španělska...Je to nějaký podvod nebo bouraná auta? Mám vyhnout těm autům a hledat pouze auta z ČR?
Děkuji za odpovědi.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Auta z jiných zemi je podvod?

Příspěvek od mattonecz »

podle nicku by ti spanelsky auto vadit nemelo :D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Auta z jiných zemi je podvod?

Příspěvek od 970ka »

maton.. dobrý :D :D

Celkem běžně se nabízejí auta z Itálie,či Španělska na aukcích největších evropských leasingových společností,pak se mohou objevit i v nabídce nějakého českého prodejce ojetin,už jsem jich také pár koupil,nejraději mám však auta z Němců,jsou vždy v lepším stavu.Takže pokud je to takto a je k tomu nějak doložený původ a historie,proč ne,jen v těchto zemích lidi na ty auta víc sserrou.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Výběr auta do 150-170 tis. Kč

Příspěvek od HondaMan »

Vzhledem k tomu že půlku času chceš trávit ve městě a rozpočet nemáš nejvyšší bych podíval i o třídu níž. Golf, Octa, Astra, Focus a další udělají podobnou službu s nižšími náklady...
Je nějaký racionální důvod proč chceš auto střední třídy do města?
2.9T RWD
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Výběr auta do 150-170 tis. Kč

Příspěvek od jirka87 »

Čoveče Accord VIII za tyhle prachy nevím nevím (třeba na bazosi jsem benzínovou v tomto cenovém rozptylu nenašel ani jednu). Stejně jako ta Mazda 6 GH do 160K ? Pár kusů se asi najde, ale většinou vylítaná nafta. Já nevím jak přesně je to dnes, ale ty Denso systémy byly na opravu vždycky problémovější a dražší, než Bosch. Auta jsou to krásná, ale obávám se, že pokud k nim tíhneš, budeš muset tu peněženku buď dokrmit, nebo trochu více otevřít. A rozhodně bych šel do bezínu. Na naftu bych se teda u Japonce ukecat nenechal a při projezdu do 12 000Km/ročně ani u jiné značky. To je dejme tomu tak 18 plných nádrží...To nemá smysl řešit.

Jak jsem se teď přesvědčil na webech, tak hledat Mondeo v sedanu je celkem morda úkol :-D Držím pěsti. Ale vychází mi z toho asi nejlíp.

Volvo S60 nebo S80 by nevonělo ? Akorát to není hold tak, že si usmyslím koupit Volvo a vyberu si z 50 inzerátů jako u jiných značek no...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde hledat ojeté auto?

Příspěvek od řidičBOB »

Proč je nutné k jednomu stejnému tématu, zakládat sto vláken??
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Výběr auta do 150-170 tis. Kč

Příspěvek od jirka87 »

HondaMan : Ta já myslím, že každej má raději tišší, komfortnější auto ve kterým se nemusí mačkat. Průměrnej Evropan má přes 180cm a to bych se teda osobně na Astru z vysoka...Ono to jde prostě ruku v ruce. I malý auta jsou dnes dobře vybavený (viz Kia Picanto z půjčovny se vší myslitelnou výbavou včetně vyhřívanýho volantu :-D ), ale v těch menších autech jsou zkrátka i menší motory a dneska zpravidla oturbený. Jednodušší konstrukce náprav, horší odhlučnění, zpravidla horší sedadla...Mě to teda taky nevábí.

P.S : A do toho Forda bych šel už jen proto, že obecně to je kvalitní auto, to nikdo nemůže říct, že ne a to vyhřívané čelní okno bych chtěl. Zkurvené škrábání :)) Když vezmu v potaz, že můj nebožtík mk3 měl po 320K na budíku pořád původní celou přední nápravu až na tyčky stabíků, tak smekám...
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Výběr auta do 150-170 tis. Kč

Příspěvek od mattonecz »

Ja mam tusim 186 a astra fakt neni problem. Vevnitr je stejny prostor jako v oktavce nebo golfu. Dokud nedojde na prevazeni skrine no.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Odpovědět