Odjinud: Nechci nové auto

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
merlin
Porsche Expert
Příspěvky: 1127
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Bratislava

Re: Odjinud: Nechci nové auto

Příspěvek od merlin »

Ja som rad ze to v spolocnosti funguje tak ako pise ExFun, prave ze tomu ludia veria ja na ich naivite zarabam ;)
Spaste svet od ľudí ktorý ho chcú spasiť
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Odjinud: Nechci nové auto

Příspěvek od pavproch »

Pánové, nevím teda v kterým oboru podnikáte, ale co já jezdím za svýma zákazníkama (a to nejen technickým "plebsem" ve výrobě, ale i za ošlajfkovanýma "dysyžnmejkrama"), tak v 99% firem jsem nucen parkovat na parkovištích "guest/visitor" a ta jsou skoro vždy v místech kam vidí možná tak akorát oko/kamera ochranky na vrátnici/recepci.... a silně pochybuju, že poté, co projdu vrátnicí/recepcí, hlídač/recepční někomu/někam melduje v čom sem přijel... a když už by si někdo dal tu práci a hodnotil mě (mou firmu) podle toho, v čom sem přijel (nebo se třeba po jednání můj obchodní partner jde se mnou rozloučit až na parkoviště), tak odhaduju, že by mi "odrbaná stopětka" spíš uškodila než pomohla.... stačí, že mám skautíka věčně "jak jetel")

(Když už halt sem majitelem solidní firmy, co dělá solidní stroje, za které si nechává solidně zaplatit, tak halt musím mít mimo jiné i solidní přibližovadlo... a mnoho jiných - solidních - fičur... ale neříkám, že by mně zrovna ta "nutnost" solidního přibližovadla nějak obtěžovala.... ;) narozdíl od obleku a kravaty... :ymdevil: )
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
merlin
Porsche Expert
Příspěvky: 1127
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Bratislava

Re: Odjinud: Nechci nové auto

Příspěvek od merlin »

Prave preto sa mi paci image Subaru, nikto nevie kde ho zaradit :D Kosela, kravata to neznasam... ak to len trochu situacia dovoli tak chodim neformalne tricko a sako. Ja ale podnikam da sa povedat ze v sluzbach a tam je neformalnost skor k prospechu, lebo vytvara pocit dovernosti.

ExFun: Zaujimalo by ma ci aj u Vas v CR ma drtiva vecsina uspesnych pravnikov vyhradne auta znacky MB, Volvo a Subaru, zaroven si neviem predstavit pravnika v BMW (bez urazky miestnej komunity) ;)
Spaste svet od ľudí ktorý ho chcú spasiť
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Odjinud: Nechci nové auto

Příspěvek od pavproch »

a nemalo bmw.sk akciu 25%zlava pre pravnikov?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Odjinud: Nechci nové auto

Příspěvek od pjanda »

pavproch: Co jste dosud mel za nejvice "nehorazne" auto? Mozna to teprve poznate :)

Ja pracoval a pracuji v ruznych oborech a urcite neplati, ze problem je to vzdy. Problem je to nekdy, ale ja dopredu opravdu nejsem schopen poznat kdy. Na Vasi pochybovacnou poznamku mohu rici treba jednu zkusenost z vyznamne potravinarske firmy, kde prokurista vyslovene sledoval deni na Vami zminenych mistech na parkovisti. A na posuzovani dodavatelu podle jejich aut si vylozene zakladal. Primo mne se jednou na obede hrde priznal, ze okamzite pote, co jeden z dodavatelu prijel na schuzku v P911 okamzite zrevidloval prilohu P3 - cenik.

Je to hloupe? Jiste, prece posuzuji spolupraci s tim ci onim subjektem podle toho, jak moc je vyhodna pro mou firmu a ne podle toho, s cim jezdi dodavatel. Ale je to neobvykle? Bohuzel ne. A znovu mohu zopakovat: nebudu kvuli vrtochum podobnych lidi ohrozovat jinak bezproblemove fungujici spoluprace, at uz to hodnotim jakkoli.

Jezdim proto preventivne vetsinou Octavii, dokud nezjistim, jak se veci maji. Octavii neurazite :)

Mimochodem, do zminene firmy jsem si troufl prijet nejvice S3 s odstrojenymi vysostnymi znaky, to vypada jak A3 1,6 a to je v poradku :)

Pokud jste toto nikdy nezazil, tak jste bud nesmirne stastny clovek, nebo jste nemel auto, ktere drazdi. Uvidite, co 3er ;)
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Odjinud: Nechci nové auto

Příspěvek od ExFun »

pavel:
někde se to určitě děje. Taková otázka bokem - ten prokurista - vydržel dlouho? S tak hloupým přístupem bych se divil, pokud by jednal v jiných oblastech lépe.
Ještě jedna poznámka bokem - prokurista - o ve mě evokuje trafiku, protože co mám zkušenosti, tak prokuristi jsou takové šedné eminence, ale ne výkonní manageři.

Merlin:
na to nedokážu odpovědět. Svou kancelář jsem otevřel teprve před měsícem, takže se za úspěšného advokáta sám ještě nemůžu považovat a poslední roky jsem byl bokem advokacie. WGM mají firemní Superby. Muzikář má nějaké veterány.
Vyšší management PPF Banky jezdil v Octáviích, představenstvo mělo A6 a většině je Kellner posbíral před 2 roky, když mu jeden den několik řeklo, že jsou v autě a zavolají později :D
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Odjinud: Nechci nové auto

Příspěvek od pjanda »

Sex & Fun: Pozoruhodne prave bylo, ze to byl jinak velmi schopny clovek a firmu ridil pres deset let. Navic byl vysoce honorovany a jeho rodina je vice nez dobre situovana. Presto zil v tom, ze takto je to pro firmu spravne. Nekteri lide zkratka maji zazite podobne veci a nevymluvis jim to, kdyby ses rozkrajel...

Neni to ale zadna vyjimka. Spise byl vyjimecny v tom, ze to skutecne aktivne sledoval a byl tim znamy. Jinak vim, ze k tomu prihlizi kde kdo, jen to nedela otevrene.

Asi je to ruzne od oboru, ale sam jsem se s tim (myslim iracionalni reakce na podobny stav) setkal zejmena v CR mnohokrat...
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Odjinud: Nechci nové auto

Příspěvek od ExFun »

Jak jsem psal - hlavně na počátku vzájemných vztahů sleduje asi každý. Jen jde o to, jakou míru tomu přikládá. POkud už je spolupráce nějakou dobu funkční, tak mi to přijde velmi nešťastné to do hodnocení dále započítávat...

Teď se trochu popřu, ale zase je fér uvést, že třeba ve stavebnictví se až kolem 30% objemu převádí řekněme mimorozpočtově, takže dokážu pochopit, že i když ke mě to může být slušný partner s odpovídající marží, může auto naznačovat, že tento obchodní partner zjevně praktikuje "mimorozpočtové účetnictví" a znám lidi, kteří to uvítají, stejně jako lidi, pro které to bude nepřijatelné...

Takže ono to je dle mého kus od kusu a tak je třeba k tomu přistupovat. Já si třeba s MB pěkně zavařil... Měl jsem co dělat, abych to ustál :D
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Odjinud: Nechci nové auto

Příspěvek od pjanda »

U mne je problem v tom, ze vetsinu veci v zivote delam zadarmo nebo na vlastni naklad, protoze je povazuji za prinosne v jinem smeru. Presto se ale i v techto oborech dostavam do kontaktu se zakazniky. V takovem pripade si moc na auto pozor nedavam, nebot nepovazuji za podstatne hajit svou pozici v ramci podnikani, ktere je ztratove, nebo nevydelecne. Prave tam se ale obcas dostavam do podobnych konfliktu, nebot druha strana ma pocit, ze mi na to ci ono auto dala vydelat prave tim ;)

A z toho pro me plyne globalni ponauceni - nikdy nevis, jak si dotycny na to ci ono vydelal a jestli to ma vubec neco spolecneho zrovna s tim, co spolu delate. Proto sleduji vzdy jen vyhodnost pro sebe, jestli si tim druha strana pri me spokojenosti vydela na to ci ono je mi uplne ukradene...

Jinak to vis, Mercedes je problem :) Nejhorsi je, ze lide nesleduji skutecnou hodnotu, ale image. Kdyz bych nekam prijel nejakou 3er, ktera ma dnes realnou cenu treba 600 tisic, bude ohen na strese. Kdyz tam prijedu s novou O2 s cenou jeste o stovky tisic vyssi, je vsechno v nejlepsim poradku, protoze Skoda = auto chudych a skromnych, BMW = auto bohatych a nenazranych.
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
Deli
Letec
Příspěvky: 3118
Registrován: stř 16 úno 15:41

Re: Odjinud: Nechci nové auto

Příspěvek od Deli »

pjanda píše:protoze Skoda = auto chudych a skromnych, BMW = auto bohatych a nenazranych.
to jste přesně vystihl :)
"Každý tančíme podle vlastní melodie." Charles Emerson Winchester III :)
Fordem tam, vlakem zpátky! ;;)
Odpovědět