225/45 R17 co koupit?

Když se chcete ponořit do nitra...
nota
Řidič začátečník
Příspěvky: 123
Registrován: sob 12 bře 19:23

225/45 R17 co koupit?

Příspěvek od nota »

Snadná otázka. Jezdil jsem Bridgestone RE050, RE050A, RE040. GY FSD-3, Michelin Pilot Sport 2 a Hankook K110 Ventus V12 EVO.

Dost dobré reference mám na Falken 452, možná bych zvažoval i Yokohamy, nicméně těch modelů je dost a žádné zkušenosti (já mám jen s Advan).

Prioritou č.1 jsou jízdní vlastnosti, poté hlučnost, výdrž.

Zatím to vidím na Hankooky, vzal jsem je na předešlé auto v podstatě na doporučení a po počáteční skepsi jsem byl příjemně překvapen. Navíc jsou nejlevnější.

Je to na FWD sedan se 200PS. Jezdím 60% dálnice 30% město.

Díky
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: 225/45 R17 co koupit?

Příspěvek od jarka »

Mám FK-452 (215-40-17 RF) a jsem s nima hodně spokojený. Na mokru dobrá, ale ostatníma vlastnostma taková průměrná guma. Hlavní předností co bych na ní ocenil je čitelnost na limitu. Výdrž celkem v poho (mají cca 6.5kkm mé jízda a jsou tak na půlce vzorku), hluk nehodnotím gumy je to poslední co v autě slyším :) .
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: 225/45 R17 co koupit?

Příspěvek od řidičBOB »

V tomhle rozměru jsem měl Hankooky na O2 1.8TSI a ty gumy stály za vyližprdel...udělala se na nich "pila" a byly docela hlušné - o (ne)jízdních vlastnostech ani nemluvě. Nechtěl bych je už ani za zlatý prase!
Taky mi na Hankookách přišel Golf a tam jsem na nich nedal ani 1000km - to bylo jako jízda v blátě :-(
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jerry
Letec
Příspěvky: 3338
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: 225/45 R17 co koupit?

Příspěvek od jerry »

Ted jsem na O2 RS 2.0 TFSI koupil nove Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2. Mel jsem jiz predchozi model Asymmetric, doporucil mi je sef pece o zakazniky z MB, ze na nich jezdi zavody. Byl jsem spokojen, vyborne na mokru i jinak dobre jizdni pocity. Ty nove Asymmetric 2 jsou min hlucne, ostatni uvidim az se zajedou, mam je tam od ctvrtka. V testech vychazeji lip nez starsi Asymmetric.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5586
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: 225/45 R17 co koupit?

Příspěvek od Snowman000 »

Mne zajtra na auto pojdu PIRELLI 225/45ZR17 91Y PZERO ASIMMETRICO. Skusenosti teda nulove. Takze zatial velmi napomocny niesom, no hned ako budem mat viac skusenosti tak hodim update...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
nota
Řidič začátečník
Příspěvky: 123
Registrován: sob 12 bře 19:23

Re: 225/45 R17 co koupit?

Příspěvek od nota »

řidičBOB píše:V tomhle rozměru jsem měl Hankooky na O2 1.8TSI a ty gumy stály za vyližprdel...udělala se na nich "pila" a byly docela hlušné - o (ne)jízdních vlastnostech ani nemluvě. Nechtěl bych je už ani za zlatý prase!
Taky mi na Hankookách přišel Golf a tam jsem na nich nedal ani 1000km - to bylo jako jízda v blátě :-(
Byly to ty K110? Já je jezdil ve 205/45 R17 a byly dobré.

K105 naopak hrůza.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: 225/45 R17 co koupit?

Příspěvek od řidičBOB »

nota: vím já?! Prostě Hankook bych si na auto už nikdy nedal.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: 225/45 R17 co koupit?

Příspěvek od pjanda »

Asi se budu opakovat, ale ze zmineneho bych si vybral GY Eagle F1 GSD-3. Mel jsem je mnohokrat hlavne na BMW a z hlediska jizdnich vlastnosti na suchu i mokru jsem byl vzdy spokojen, zejmena v pomeru jizdni vlastnost/cena to byla a stale je vyborna volba. Jen maji kratsi zivotnost a chovaji se ponekud sverazne, nez se zajedou.

Pozdejsi asymeticke F1 jsou odvar, smesi i vzorkem, zivotnost pritom stjene mizerna. Bridgestony RE040 a 050 jsou prumerne gumy, Michelin Pilot Sport 2 mam aktualne omylem na jednom aute, jsou lehce nadprumerne, ale maji opet problem s fungovanim na zacatku, ale predevsim na konci zivotnosti vzorku. To je jako kdybyste z nich sundali tu spravnou pryz a zustalo jen nejake torzo ze zbytku puku...

Hankook a Falken neznam.

Mimo zmineneho - co nejake Pirelli? PZero Rosso nebyly spatne, dobre refeernce slycham i na neco novejsiho, PZero? Kdyztak Batman napovi, ma je...
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
jerry
Letec
Příspěvky: 3338
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: 225/45 R17 co koupit?

Příspěvek od jerry »

Jak jsem psal, mel jsem na O2 RS Goodyear Eagle F1 Asymmetric, ale se zesilenymi boky. Oproti predchozim Bridgestone RE050, co tam byly z fabriky znacne lepsi hlavne na mokru. Ted slibujou u Asymmetric 2 zlepseni, tak jsem je zkusil. Az je zajedu poreferuju :)
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: 225/45 R17 co koupit?

Příspěvek od pjanda »

jerry: Assymetric 2 uz jsem nezkusil, stacilo mi zklamani z tech predchozich. Problem dnesnich pneumatik je obvykle v tom, jejich prednosti je "dira" a ne "guma", takze si koupite pneumatiky o siri 255 mm a pneumatiky je na ni 10 cm, 15 delaji diry. V tom byly prave vyjimecne GSD-3, je tam vice "gumy" a proto je take jejich trakce nadprumerna.

Vetsinu pneumatik dnes nechci uz kvuli tomu, ze jsou proste derave :) Toto je pneumatika, kterou mam opravdu rad - 305 mm, minimum "der" :)
DSCN7523a.jpg
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Odpovědět