Opel obecně

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Opel obecně

Příspěvek od HondaMan »

Shr3k: uměl bys nejak shrnout pocity z Insignie CT?
Jsem pro ni na 90% rozhodnutý, pristi tyden testovacka a pak snad objednat.
Je tam něco co Tě štve?
Máš ji na 18"? Není 235/55 moc vysoké? Budu testovat ST na 20", tak bych se pak nerad vztekal. Přeci jen je to 13 cm gumy.
Zkoušel jsi jízdu 200+ je to stabilni?

Díky za odpoved
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 760
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Opel obecně

Příspěvek od Shr3k »

Insignie už je 11 dní v Jenči a Hödlmayr ji nebyl schopný převézt do Zlína, je to prý logistické peklo teď zjara před sezónou.
Určitě mě bude štvát roletka kufru. CT jezdí na 235/50/18, což je téměř můj zimní rozměr na Mazda6 (225/50/18). Jinak z výše uvedených důvodů nemohu stabilitu posoudit. :)
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Opel obecně

Příspěvek od HondaMan »

Jsem myslel že ji už máš... Tak přeji rychlé dodání.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Opel obecně

Příspěvek od mattonecz »

Tak jsem dnes testoval s chipem akceleraci 80-120. Na trojku 3.97s, na 4ku 4.99, na 5 už dlouhých 7.95s.
Na trojku je to na úrovni O3 RS a BMW 330i, takže slušný :) S EDS spokojenost
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 760
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Opel obecně

Příspěvek od Shr3k »

Jo taky jsem spokojený, byl jsem v Marlu nakonec v červenci osobně, protože neměli ještě moji verzi v sériovém stavu.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Opel obecně

Příspěvek od HondaMan »

Tak po cca 10 dnech s Insignií CT cdti 4x4 a cca 4tKm pár poznatků.
Spotřeba: Zatím jezdím spíš opatrně (bez ochrany) a jede to pořád za 8,2 tj. o 2l/100 více než jezdila Octa svižnějším tempem.
Detaily provedení jsou příšerné. Ostré hrany snad všech plastů kterých se člověk dotýká, bídné slícování karoserie, debilní roletka...
Infotainment o 10 let za VW. Kdo vymyslel ovládání telefonu by zasloužil namlít do psích konzerv. Já s Androidem jsem OK, kolega s iOS trochu bojuje.
Kufr znatelně menší než u Octy o Superbu/passatu nemluvě (při mnohem větších vnějších rozměrech).
Ještě musím vyřešit vyhřívání zrcátek. Nechce se mi věřit, že v autě za milion+ není.

Pozitiva zatím ale převažují. Jezdí se v tom fajn, příplatková sedadla jsou OK i po skoro 3tkm/týden. Jízdní režimy spolu se 4x4 a adaptabilními tlumiči umí velmi pěkně měnit charakteristiku auta (Většinou jsem jezdil na Tour = nejpohodlnější). Ve Sportu to umí i dveřma napřed a je to příjemně řiditelné plynem.
Ze světel jsem vcelku rozpačitý. Po většinu času fungují, ale občas někomu v protisměru bliknou, kamion za horizontem nevidí a včera za mě na dálnici dokonce problíkla dodávku v levém pruhu (to jsem nepochopil). Určitě by to chtělo více segmentů.

Kdyby Passat Alltrack nestál o 200 více asi bych koupil ten. Takhle jsem spokojený.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Opel obecně

Příspěvek od mattonecz »

astra vyhriva zrcatka spolecne se zadnim oknem, tak to bude asi stejne.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Opel obecně

Příspěvek od Brus »

vyhřívání zrcátek u koncernu je docela výkonné a spouštělo se ručně narozdíl od 3er, kde jsem si nejdřív myslel, že tam ani žádné není, protože se nijak ručně nezapíná a trvá to vcelku dlouho.. tak jestli to není podobné
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 760
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Opel obecně

Příspěvek od Shr3k »

Motto: Když všechno selže, přečti si návod. :)

38
Vyhřívání zrcátek
Ovládá se stisknutím spolu s vyhříváním zadního okna. V tlačítku se rozsvítí LED dioda. Vyhřívání funguje za chodu motoru a vypne se automaticky po uplynutí krátké doby.

Ad světla, tak přece - co nevidí kamera v úrovni zrcátka, to nevidí ani ŘJ ovládání světel. Tak to funguje všude. Nemůže přece odhadovat něco za horizontem.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel obecně

Příspěvek od řidičBOB »

Pokud si pamatuji, ty zrcátka má takhle Opel už docela dlouho.
Ad světla: nevím, který blbec vymyslel ten PR slogan, že s tímto typem světel je možné používat dálková světla i na dálnici :-?? Je to úplná kravina. Typicky zatáčky to neumí a vždy to někomu napálí do ksichtu. Nebo když je uprostřed vyšší křoví, tak kamčáci jsou radostí bez sebe. :ar!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět