Homologacia diskov (pneu) pre BMW M135i

Když se chcete ponořit do nitra...
Jedi
Autoškolák
Příspěvky: 50
Registrován: čtv 10 pro 12:16

Homologacia diskov (pneu) pre BMW M135i

Příspěvek od Jedi »

Ahoj,

Kamarat ma BMW M135i po FL a riesime zimne pneu. Doporucil som mu Michelin Pilot Alpin 4, chce tam nechat originalne disky a na leto potom kupit nieco lepsie (OZ Racing). Auto je zaregistrovane v CR a je az neuveritelny problem s homologovanymi rozmerami. Chceli sme nechat 225/40 R18 vpredu a 245/35 R18 vzadu, ale so zadnym rozmerom je problem (zimne pneu v tomto rozmere robi len Pirelli a pyta si za ne vyse 2x vyssiu cenu nez stoja 225/40 R18 alebo 235/40 R18).

Predne disky su 7,5Jx18", zadne 8Jx18". Najlogickejsie riesenie by bolo dat dopredu pneu 225/40 R18 a dozadu 235/40 R18. Lenze taka kombinacia nie je zapisana v TP a z toho co sme sa informovali, nikto to zapisat nechce. Na zahranicnych forach sme sa docitali, ze dost majitelov M135i na tejto kombinacii pneu jazdi a je to super, lenze v CR to neprejde. Aky je postup v takom pripade, resp. co doporocujete?

Dalsi problem bude v lete, kedze produkovane "aftermarket" disky vobec neodpovedaju originalom s divnym ET. Treba potom robit zapis do TP homologovaneho rozmeru disku s rozdielnym ET?

Diky moc!
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Homologacia diskov (pneu) pre BMW M135i

Příspěvek od M.Z. »

Jezdil jsem zimní vzadu 255, nic jsem nezapisoval, stály polovic.
Ale správně by to měl zapsat.
Nebo má volbu jezdit na 17.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Homologacia diskov (pneu) pre BMW M135i

Příspěvek od honziss »

Koupit 4x predni rafek a frknout 225/40 i dozadu, BMW ma tuto kombinaci bezne v TP, i kdyz chapu, ze u 135i to muze byt jinak. Kazdopadne to pujde prinejhorsim dopsat.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Homologacia diskov (pneu) pre BMW M135i

Příspěvek od Brus »

Ja mam v planu dat 225 i na ten zadni sirsi rafek, melo by to byt jeste v toleranci.. snad to nebude vypadat prilis tuzersky.

Soucasne teplory kolem nuly a lehce vlhko je na letnich skvela zabava :-D
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Homologacia diskov (pneu) pre BMW M135i

Příspěvek od Snowman000 »

Ja na svoju M135i dal 225/40 R18 kolem dokola na origo disky a vzadu s tym nie je problem...do uvahy spadal este rozmer 235/40 R18 ale taky rozmer nie je nikde v TP tak nech to nikomu do oci zbytocne nebije a ci mam vzadu disk 7,5 alebo 8 je volnym okom fakt neviditelny rozdiel (1,25cm)
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Jedi
Autoškolák
Příspěvky: 50
Registrován: čtv 10 pro 12:16

Re: Homologacia diskov (pneu) pre BMW M135i

Příspěvek od Jedi »

Ahojte,

Diky za odpovede. Tak sme to nakoniec urobili, objednane 4x Michelin Pilot Alpin 5 225/40 R18, pojdu na originalne disky. Do toho ale prichadza zapis do TP - 225/40 R18 na 8J disk dozadu. Bohuzial, tie originalne disky BMW maju tak divne ET (zadne 8J maju ET52), ze ziadny aftermarket producent disky s takym ET nevyraba. Takze zapis bude, ale asi na ET45. Strach je akurat z poistovne - v pripade totalky sa pravdepodobne budu chytat vsetkeho, aj ked dufam, ze ET nebude rozhodujuci faktor.

Na jar kamarata caka dalsi zapis, bude kupovat komplet novych diskov a aj ked zachova rozmery pneu i diskov, bude to musiet zapisat vzhladom na ine ET. Je to katastrofa #:-s Neviem ako to je v inych krajinach v EU, zijem v Polsku a tu sa to nastastie riesit nemusi - kolesa len nemozu vystavat za hrany podbehov.
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Homologacia diskov (pneu) pre BMW M135i

Příspěvek od janjan »

nevím, jak u vás, ale tady koupíš jakékoliv disky s typovým listem na dané auto, zajedeš na technickou pro potvrzení a necháš si je včetně schváleného rozměru pneu dopsat do TP
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Homologacia diskov (pneu) pre BMW M135i

Příspěvek od Brus »

Brus píše:Ja mam v planu dat 225 i na ten zadni sirsi rafek, melo by to byt jeste v toleranci.. snad to nebude vypadat prilis tuzersky.

Soucasne teploty kolem nuly a lehce vlhko je na letnich skvela zabava :-D
mám přezuto (nokian wr a4) na obou nápravách 225 a na první pohled si člověk ani nevšimne, že by to bylo rozdílné, ten půl palec je nic. Ale teda mám obavy o životnost zadních gum :D
Pravda vyděsí
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: Homologacia diskov (pneu) pre BMW M135i

Příspěvek od 406 Coupe »

Jedi píše: Bohuzial, tie originalne disky BMW maju tak divne ET (zadne 8J maju ET52), ze ziadny aftermarket producent disky s takym ET nevyraba.
Za pět minut jsem objevil 8J 18 ET 52 na trhu asi pět, minimálně jeden pro každou rozteč.
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Homologacia diskov (pneu) pre BMW M135i

Příspěvek od Bond007 »

Jedi píše:Ahojte,

Diky za odpovede. Tak sme to nakoniec urobili, objednane 4x Michelin Pilot Alpin 5 225/40 R18, pojdu na originalne disky. Do toho ale prichadza zapis do TP - 225/40 R18 na 8J disk dozadu. Bohuzial, tie originalne disky BMW maju tak divne ET (zadne 8J maju ET52), ze ziadny aftermarket producent disky s takym ET nevyraba. Takze zapis bude, ale asi na ET45. Strach je akurat z poistovne - v pripade totalky sa pravdepodobne budu chytat vsetkeho, aj ked dufam, ze ET nebude rozhodujuci faktor.

Na jar kamarata caka dalsi zapis, bude kupovat komplet novych diskov a aj ked zachova rozmery pneu i diskov, bude to musiet zapisat vzhladom na ine ET. Je to katastrofa #:-s Neviem ako to je v inych krajinach v EU, zijem v Polsku a tu sa to nastastie riesit nemusi - kolesa len nemozu vystavat za hrany podbehov.
par nehod s nezapsanymi disky jsem absolvoval a pokud to neni uplnej ulet, tak pojistovnu zajima jen vzorek na pneu, rozmery vubec neresi, s tim strasi jen dementi na STK.
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Odpovědět