Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od M.Z. »

Odhodlaný pilot = + 100k B-)
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od aikoN »

driver píše:Elxel: Zavře Ti to a buď to ustojíš, nebo nikoliv. Je jedno zda na křižovatce, v levém, nebo na kruháči, udělá to kdykoliv to je jen trošku teoreticky možné a kolikrát to provede, i když to je nesmysl. Třeba 10m před zůžením ze 2 do jednoho, aby náhodou jediný osobák neudělal ZIP dle zákona a nedostal se před něj.
To je sice pravda, ale netuším, jak to souvisí s povinností zastavit na dohled, jelikož mu ten náklaďák do cesty vjel pravděpodobně v mnohem kratší vzdálenosti, než byl dohled.
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od M.Z. »

Jde o to, sledovat protijedoucího. To, že nedá přednost, se dá vypozorovat z drobností, jako zhoupnutí auta, sledování řidiče apod. Osobně si v této situaci, vždy přibrzdím a sleduju, jestli nehodlá něco vymamlasit, už se to vyplatilo, nerad se přetlačuju s truckem.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od aikoN »

Tak jasně, taky se mi to už několikrát vyplatilo. Ale, že by někdo porušoval zákon tím, že to nedělá, si nemyslím - jak driver naznačuje. Jen si holt jde štěstíčku naproti.
Rychlost zabíjí!
bojler
Pan Řidič
Příspěvky: 434
Registrován: sob 01 srp 15:57

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od bojler »

Ve čtvrtek jsem byl na Barrandově u nehody, kdy na přechodu sejmulo auto chodce. Nic se mu nestalo. Chodec samozřejmě celý v tmavém, v "mém" protijedoucím pruhu byla řada aut, takže vystupoval mezi auty. Zajímavé byly tři věci. Za prvé z aut nikdo nevystoupil, aby se zeptal, jestli se chodci něco nestalo. Natož, aby od nehody jako svědci neodjeli. Druhá byl výrok "byl jsem na přechodu". Třetí "já jsem nejel víc jak padesát". Kdybych měl čas, tak si na dopravku počkám a ze srandy tam přesně tohle uvedu. Protože viníkem byli úplně všichni. Chodec, řidič i auta, která u přechodu nenechají místo.
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od EL_XEL »

Tady bych si dovolil zaspekulovat, že by to bylo na řidiče, pokud by tam ten chodec vyloženě nevběhnul. V takovémhle případě prostě musí přizpůsobit jízdu tomu, že tam chodec vejít může.
bojler
Pan Řidič
Příspěvky: 434
Registrován: sob 01 srp 15:57

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od bojler »

Ano, řidič vinu uznal. Kupodivu.
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1509
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od abgx1 »

a aj keby bol chodec v prave, je snad v jeho zaujme aby ho nic nezrazilo

ked mi na prechode svieti zelena a vidim ze auto nezastavuje, tiez mu tam nevbehnem
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

i zákon připouští možnost, kdy chodec nesmí vstoupit do vozovky...ale přechod je vždycky o hubu, protože tam to řidič musí předpokládat.
Já s oblibou vždy sleduji ty sebevrahy, co telefonují a ani se nerozhlédnou. Samostatnou kapitolou jsou maminky, co tam nejdříve nastrčí kočárek x_x
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od EL_XEL »

Tak tenhle to měl úplně v piči. Prostě profík, co má nacouváno víc, než já naježděno popředu!

https://brnensky.denik.cz/nehody/spatne ... 81119.html
Odpovědět