Odjinud: Nechci nové auto

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Caddy
Letec
Příspěvky: 1333
Registrován: stř 16 úno 14:25
Bydliště: Mikulov
Kontaktovat uživatele:

Re: Odjinud: Nechci nové auto

Příspěvek od Caddy »

HondaMan píše:
goes píše:ano v kazde trochu vetsi firme je jeden zamestnanec, co hledi cim prijizdi obchodni partneri a hned to bezi rikat sefum a dle toho se k danemu cloveku postavi. Ano, nekde se na to hledi, ale je to naprosto marginalni zalezitost.
Nesouhlasím.
Je spousta situací, kdy protistrana vidí čím jsi přijel. Jde Ti naproti, něco jsi přivezl a spolu s obch. partnerem to jdete předat někomu dalšímu...
A to že je to marginální záležitost si nemyslím. Když jsem pracoval pro otcovu firmu, a za zákazníkem dojel v neodpovídajícím autě, přišla na to řeč takřka vždy... A to i ze strany žen.
to by me zajimalo, co by partneri rikali mne :-D

Jeste, ze v nicem takovem nepracuji :)
Reese
Pan Řidič
Příspěvky: 332
Registrován: stř 16 bře 20:15

Re: Odjinud: Nechci nové auto

Příspěvek od Reese »

Na auto se u nás hledí hodně. Podle prodejů a toho co jezdí po silnicích si tu sice každý druhý aktivní člověk vydělá na nové auto za statisíce, ale hrajou spolu tuhle hru, že oni nic a jakýkoli exces se hned řeší. Smutný přitom je, že se nehledí na cenu, ale na image. Máš BMW, tak to jsi zbohatlík. Máš Škodu, tak to jsi chudáček. Přitom já jsem svoje auto koupil za míň než za kolik si spousta lidí koupí nabušenou oktávku 2,0 TDI, RS nebo podobně.

Kdybych s BMW jezdil běžně, mám problémy v práci. Jak přímo v práci, tak zprostředkovaně od zákazníků. U nás prostě každý někomu něco závidí místo aby se soustředil na sebe, jak sám sebe posunout jinam.
Uživatelský avatar
Fasther
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 09 dub 19:37
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odjinud: Nechci nové auto

Příspěvek od Fasther »

jen tak ke článku - kdo vám brání se nechat v té automobilce zaměstnat? Tenhle trend všechno co na nejkratší dobu je u všeho (od hraček přes mobily, ledničky až po vlaky). Si nepomůžete - to že Vaše stará škodovka již jezdí 20 let je super, smiřte se s tím že ta současná může být po 10 letech na smeťáku. Ale zase jsou ty auta levnější - stává se z nich spotřební zboží.
Řidič je nejnebezpečnější částí vozu.
Reese
Pan Řidič
Příspěvky: 332
Registrován: stř 16 bře 20:15

Re: Odjinud: Nechci nové auto

Příspěvek od Reese »

...a to se zcela oprávněně může někomu nelíbit. Respektuj to.
Uživatelský avatar
Fasther
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 09 dub 19:37
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odjinud: Nechci nové auto

Příspěvek od Fasther »

díky za upozornění - i když to tak nevypadá - taky mě to slušně štve, třeba jsem díky tomuto měnil mobil po třech letech - prostě odešel - osobně by jsem asi dal za auto jednou tolik kdyby vydrželo mnohem dýk než ted a opravy byly levnější... :-)
Řidič je nejnebezpečnější částí vozu.
Uživatelský avatar
Deli
Letec
Příspěvky: 3118
Registrován: stř 16 úno 15:41

Re: Odjinud: Nechci nové auto

Příspěvek od Deli »

HondaMan píše:
mmira píše:
goes píše:ta predpokladana zivotnost je dle meho nazoru naprosty kec, ktery koluje mezi lidmi pomerne dlouho. Kdyz napr. vidim pozadavky na dily do autoprumyslu, tak jsou stale navysovany pozadavky na kvalitu, presnost a zivotnost
mohl bys ty pozadavky citovat, tedy konkretne prave ohledne te zivotnosti? ja mam totiz informace zcela opacne a potvrzujici merlino tvrzine. jsou od lidi provadejicich zatezove testy novych automobilovych komponentu.
S tou zvyšující se kvalitou by mě to také zajímalo...
i mě :) všichni máme nějaké zkušenosti, jen goes má zaručené informace o naprostym opaku :D
"Každý tančíme podle vlastní melodie." Charles Emerson Winchester III :)
Fordem tam, vlakem zpátky! ;;)
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3967
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Odjinud: Nechci nové auto

Příspěvek od HondaMan »

Caddy píše:to by me zajimalo, co by partneri rikali mne :-D
Myslíš, že by Ti někdo záviděl řádně omlácenou ameriku na půli cesty k veteránu se spotřebou 20/100?
To je spíš politováníhodné :p
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Deli
Letec
Příspěvky: 3118
Registrován: stř 16 úno 15:41

Re: Odjinud: Nechci nové auto

Příspěvek od Deli »

:D :D
"Každý tančíme podle vlastní melodie." Charles Emerson Winchester III :)
Fordem tam, vlakem zpátky! ;;)
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Odjinud: Nechci nové auto

Příspěvek od ExFun »

Rozlišoval bych mezi závistí a posuzováním kienta/obchodního partnera. To že se někdo vyběhne zkontrolovat v čem kdo přijel nemusí nutně být projev závisti, ale zejména u prvních kontaktů je to běžný prostředek pro vytvoří prvotního profilu o druhém - stejně jako boty, hodinky apod.

Pokud někdo přijede drahým vozem a zbytek nekoresponduje, je to stejně varující jako druhý případ. Vzhledem k tomu, že u prvních setkání člověk ještě nemůže tušit, jaký druhý je a co umí, je každá informace která pomůže oddělit zrno od plev dobrá.

Nezjednodušoval bych to tedy.
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Odjinud: Nechci nové auto

Příspěvek od pjanda »

ExFun: Je to informace jako kazda jina, o tom neni sporu. Ne kazdy s ni ovsem nalozi zpusobem ktery by Ti byl prijemny, nebo ktery bys povazoval za racionalni. Proto je lepsi dat druhe strane informaci, ktera bude vice odpovidat Tvym zajmum. I to je ostatne jen racionalni jednani :)
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Odpovědět