Původně to měla být MX5 ND, nakonec to je GT86

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hanz
Řidič začátečník
Příspěvky: 194
Registrován: úte 14 srp 18:46

Re: Mazda MX5 ND

Příspěvek od Hanz »

Tak přínáším po delší odmlce další novinky. Nissan tvrdošíně odmítá sehnat auto s manuálem a vypadá to, že mě to přestalo bavit se s nima dohadovat. Tak jsem se jel projet s Toyotou GT 86 jen pro klid duše než příští měsíc udělám definitvní objednávku a ono ejhle, dopadlo to trochu jinak než jsem čekal :D. Ten boxer motor je prostě božííííí. Nevím proč, ale ten zvuk na čtyřválec je naprostá nirvána. Auto je podvozkově dospělejší než mazda a hlavně se skoro nenaklání. Celkově má mnohem lepší sedačky než MX5 a pro denní fungování si to dovedu představit daleko reálněji než miniaturní mx5. Taky se tam konečně vejdu i když nemůžů mít sedačku úplně kolmo tak aby mě neboleli moje mizerný záda, ale moc tomu nechybí. Dovedl bych si představit jízdu k moři a následné vylejzání úplně v pohodě. Pravdou ale je, že MX5 má lepší fofr klacek (řadící páku) a s tím 184 koňovým motorem bude rychlejší než Toyobar a pravděpodobně i levnější na provoz o něco. Nicméně ten boxer motor mě fakt totálně rozsekal spolu s podvozkem a chováním vozu. Proti tomu je mx5 jen hračka pro děti :D Ještě zkusím sehnat nabídku od Subaru BRZ, které se mě líbí o chloupek více, kůli hezčím předním světlům a pokud to bude srovnatelné, tak půjdu asi do něj. Snad nebudou mít 4 měsíční čekací dobu jak v Toyotě :D

PS: abych Toyobar jen nechválil, tak jsem také bohužel nechtěně musel absolhovat poskakování v koloně a s tím autem je to vcelku slušné utrpení a po hooodně dlouhé době mě to dokonce i chcíplo, tfuj tajbl málo plynu :(
Toyota GT 86 II, Mazda 6 kombi 165 PS 2017
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Mazda MX5 ND

Příspěvek od mmira »

BRZ podle zkusenosti (oficialne nepotvrzeno) ma jine naladeni motoru, ma u nej citelne zivejsi reakce a neni u nej tak citelna dira kolem 4000 ot. rozhodne doporuzuji brat u Subaru
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
Hanz
Řidič začátečník
Příspěvky: 194
Registrován: úte 14 srp 18:46

Re: Mazda MX5 ND

Příspěvek od Hanz »

Tak včerejší projížďka v Subaru BRZ dopadla hoodně pod očekáváním. Je to spíš chyba prodejce než automobilky. Na testovací jízdu tam totiž měli starší model a aby toho nebylo málo, tak upravený od STI performance a uvnitř zdobený dekorem s nějakou kobrou. Jako není mě dvacet abych si kupoval takový nesmysl a jako testovací vůz je to příšerný auto. Kdybych nejel v Toyotě, tak po zkušenosti s tímhle vozem bych si nikdy Toyobar nekoupil. Tvrdé jak prkno, jízda po okrsce byla spíš utrpení než zábava. Nakonec ještě přístup prodejce to totálně zazdil. Zájem o prodej a celkově o mou návštěvu byl skoro roven nule. Kdyby se mě to Subaru nelíbilo víc, tak si ho nejspíš po téhle zkušenosti nikdy nekoupím.
Toyota GT 86 II, Mazda 6 kombi 165 PS 2017
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Mazda MX5 ND

Příspěvek od M.Z. »

No přístup prodejce někdy bývá zvláštní, to je fakt. Takže zatím vede GT86, nebo má BRZ ještě šanci?
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Hanz
Řidič začátečník
Příspěvky: 194
Registrován: úte 14 srp 18:46

Re: Mazda MX5 ND

Příspěvek od Hanz »

Vůbec se nedivím tomu, že si po této zkušenosti většina lidí nakonec vybere Toyotu (za předpokladu, že to funguje v ostatních prodejnách podobně). Nicméně se mě řešení přední masky a hlavně světlometů daleko více líbí u Subaru a pokusím se kontaktovat ještě další prodejce v okolí aby mě poslali nabídku. Jezdit už tam raději nebudu :D Pokud se nedostanou na podobnou cenu jako Toyota, tak si raději vezmu jí. Stále jsou to auta prakticky totžná a rozdíly budou ve finále pro běžného člověka naprosto minimální, takže za mě to vidím tak, že ať to nebo to, prohra nebude ani jedno :)
Toyota GT 86 II, Mazda 6 kombi 165 PS 2017
Uživatelský avatar
Hanz
Řidič začátečník
Příspěvky: 194
Registrován: úte 14 srp 18:46

Re: Mazda MX5 ND

Příspěvek od Hanz »

Když jsem si to srovnal, tak Toyota mi nabídla plně vybavenou GT86 za 29 200€ a nabídka na Subaru v té nejnižší výbavě je 31 325€, tak jsem si říkal, jestli má vůbec smysl brát to Subaru, když za stejnou cenu můžu mít Toyotu v nejvyšší výbavě a benzín na půl roku zdarma. Nakonec jsem se překonal a obeslal s prosbou o nabídku 9 okolních prodejců s tím, že už mám nabídku 28 500€ na Toyotu a 30 325€ na Subaru. Trochu jsem to ponížil abych viděl zda se dokážou vybičovat k lepším cenám nebo i tak slušných 4000€ z původní ceny je strop co dokážou. Za téhle cenové politiky co v německu je a pokud Subaru nenabídne úplně stejnou cenu jako Toyota, tak se obávám, že i když se mi Subaru líbí více a bude možná líp naleděné podvozkově, tak to prohrává jak na cenu tak na výbavu vozu. Takže příští týden uvidíme co nabídne Subaru a ještě skočím za jedním prodejcem Toyoty a o víkendu udělám konečné rozhodnutí. Zatím to vyhrává Toyoty, tak uvidíme co se za týden změní :)
Toyota GT 86 II, Mazda 6 kombi 165 PS 2017
greg
Autoškolák
Příspěvky: 63
Registrován: pát 21 říj 18:58

Re: Mazda MX5 ND

Příspěvek od greg »

Toyota GR86 MT
Swift sport 1.6 5D
Uživatelský avatar
Hanz
Řidič začátečník
Příspěvky: 194
Registrován: úte 14 srp 18:46

Re: Mazda MX5 ND

Příspěvek od Hanz »

Kdyby to byla cena s přihlášením, za což si tu účtují 790€ tak to beru samozdřejmě :)
Toyota GT 86 II, Mazda 6 kombi 165 PS 2017
Uživatelský avatar
Hanz
Řidič začátečník
Příspěvky: 194
Registrován: úte 14 srp 18:46

Re: Mazda MX5 ND

Příspěvek od Hanz »

Zajímavé to srovnání cen v CZ a v DE. První cena bude slabší výbava a druhá plná výbava. Přepočet nastavím na 25kč za €.
Subaru: 800 000 CZ a 837 000 DE
860 000 CZ a 887 000 DE

Toyota: 819 900 CZ a 749 750 DE
919 900 CZ a 799 750 DE
Moje nabídka je na vyšší výbavu Toyoty za 730 000 Kč. To se pak nedivím, že se v ČR víc prodává Subaru :D
Toyota GT 86 II, Mazda 6 kombi 165 PS 2017
Uživatelský avatar
Hanz
Řidič začátečník
Příspěvky: 194
Registrován: úte 14 srp 18:46

Re: Mazda MX5 ND

Příspěvek od Hanz »

Tak auto objednané! Bude zhruba v prosinci :)
Toyota GT 86 II, Mazda 6 kombi 165 PS 2017
Odpovědět