ojeté auto kolem 300tis, s místem na lyže uvnitř

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
erse
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 10 zář 21:52

ojeté auto kolem 300tis, s místem na lyže uvnitř

Příspěvek od erse »

Ahoj, pročetl jsem za poslední týden velkou část příspěvků s podobným tématem i jsem si sám hodně zjišťoval, ale pořád by se mi hodily rady znalců, neb v technických detailech mám maximálně lehkou teorii.
Auta jsem kupoval jen 2 a to během roku mimo ČR obě velké ojetiny, (prvnímu praskla hlava motoru po 2000km a asi jsem to mohl čekat dle aditiva v chlaďáku, a druhého jsem se radši po 15tkm radši zbavil)

Teď hledám nějaký první auto v ČR, s výhledem tak kolem 5-8let užívání max.

Požadavky: Místo na lyže v autě - eg. délka od vnitřní hrany kufru po sedačku za řidičem/spolujezdcem musí být alespoň 175cm, idálně více (nechci aby lyže šly nad ruční brzdu nebo mezi sedadla) (prosím komentáře, že je zahrádka atd. si nechte stranou mám své důvody)

Finance: rád bych se pohyboval max do 350tis.

původ: Tady jsem se chtěl zeptat, jestli má smysl se koukat na dovozové kousky, nebo spíše hledat český původ?

Motor:S mým předpokládaným nájezdem kolem 15-18tkm ročně, běžná cesta do 5-10km denně, 2x měsíčně trasa kolem 130km jeden směr. Proto si myslím, že bych naftu nevyužil a spíše dříve si zanesl filtr.

Výbava: Nepotřebuji úplný luxus, ale jsem ochoten si připlatit za trošku lepší výbavu, pokud by byla možnost.

Stáří + stav tachometru Samozřejmě jako správný čech bych chtěl to nejmladší s nejmenším nájezdem :)) :))
Reálně bych se spíše zeptal u každého z modelů, od jakého roku by jste mi doporučovali kupovat, nejlépe do 5ti let stáří vozu.

Zatím v hledáčku: Tady bych prosil o rady jak zúžit výběr vozů nebo poradit co dalšího existuje. Případně kdo má třeba zkušenosti s požadavkem délky na lyže, nebo i s přespříliš drahým servisem nebo špatným stavem ojetin, leckeré modely jsem měl již možnost vidět, ale...

Octavia III od roku 07/2014(nejlépe kombi, ale i do hatche se lyže vlezou) - doma mám možnost jezdit s O3 1,4 TSI (110kW) hatch, a předtím s O2 1,6 MPI, u tohoto koncernu vím, že splňují požadavky stran délky, ale zajímá mě názor na to jaký motor případně do ní.
1,6 TDI (které jsou teď v dobré výbavě i stavech a docela levné) čtu, že jsou hodně hlučné a nepatří mezi ty nejspolehlivější ( a i s mým nájezdem km ročně, asi převáží zápory)
1,2TSI - mi přijde docela příjemný, jen se bojím výkonu u toho modelu 63kW 5Qa myslím si, že by mohl být lepší ten 77kw s 6Q
1,0TSI (85kW) vůbec netuším, jako moc na ojetině ty turba dlouho vydrží
1,4TSI asi dobrý, ale nechtěl bych zase ten nejvíce vyhnaný turbem snad až ke 110kW

Golf Variant VII opět koncernové auto, motory stejné s oktaviemi, jen jsou lehce dražší

Ford Focus Combi Tady se lyže vlezou na těsno, zaujaly mě tu 1,6Ti co se dají sehnat od výroby 2013 (pokud jsem to správně pochopil), ale také mě zajímal Váš názor na ty motory 1,0 Ecoboost, jestli vydrží nebo ne

Seat Leon Kombi tady jen vím, že cena bývá příjemná, motory opět podobné s koncernem co se výkonu týče, a lyže se vlezou na těsno

U dalších vozů jsem víc nezjišťoval, jen vím, jsou v podobné kategorii: Kia Ceed combi, Peugeot 308 SW, Hyundai i30 spaceback ev. Renault Megane Combi - kdyby někdo věděl zda je tam ta vzdálenost mohu také začít koukat po nich.

Děkuji za jakoukoli radu.
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: ojeté auto kolem 300tis, s místem na lyže uvnitř

Příspěvek od 970ka »

Vzal bych si Passata 2,0 Tdi 110Kw od roku 2015,budu mít několik kousků i Golfa 7 Kombi 1,6 Tdi.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: ojeté auto kolem 300tis, s místem na lyže uvnitř

Příspěvek od vonkreuz »

Už neplatí že v Německu nebo Rakousku musí být lyže mimo prostor posádky? Pokud auto nemá origo integrovaný skivak v zadních sedačkách.
erse
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 10 zář 21:52

Re: ojeté auto kolem 300tis, s místem na lyže uvnitř

Příspěvek od erse »

vonkreuz píše:Už neplatí že v Německu nebo Rakousku musí být lyže mimo prostor posádky? Pokud auto nemá origo integrovaný skivak v zadních sedačkách.
Dle asfinagu stačí když máš lyže připevněny popruhem a zaháknutí do úchytů v kufru. Jezdíme tak několik let a ani při kontrole s tím nebyl problém ač si na to dávali bacha.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3228
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: ojeté auto kolem 300tis, s místem na lyže uvnitř

Příspěvek od mattonecz »

1.4TSI se neboj.. 110kw na 1.4 je dnes vlastně málo, když si to přepočítáš na objem a porovnáš třeba s 2.0T 380koní
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Odpovědět