Pneu koutek

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Pneu koutek

Příspěvek od honziss »

Vybiram zimaky na GSko, priority jsou: dobry grip za sucha a mokra, smerova stabilita, nizky hluk. Co by jste vzali?

Michelin CrossClimate+ nebo Michelin Pilot Alpin 5?
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu koutek

Příspěvek od 970ka »

Já měl na Alpině Alpiny :-) a super
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Pneu koutek

Příspěvek od honziss »

honziss píše:Vybiram zimaky na GSko, priority jsou: dobry grip za sucha a mokra, smerova stabilita, nizky hluk. Co by jste vzali?

Michelin CrossClimate+ nebo Michelin Pilot Alpin 5?
CrossClimate+ jsem po shlednuti par videi na tema “50% sjeta ve snehu” zavrhnul a budu volit mezi:

Michelin Pilot Alpin 5 / Nokian WRDA4
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Spectral »

Micheliny PA5 neznám, ale pokud budeš brát Nokiany, tak pro tvé zadání rozhodně WRA4, ne WRD4 (jsou to dva různé modely).
Spectral píše:U Nokianů bych spíše doporučil model WRA4 - pro rychlejší auta, pokud vyloženě nejezdíte pravidelně v horách. Je to model s větším důrazem na jízdní vlastnosti za mokra a sucha; nejsou tak měkké a nejisté jako běžné zimáky.
WRA4 byly OK, zatím asi nejlepší zimáky pro můj účel použití (sníh jen pár dní v roce, zbytek zimy rychlá jízda na suchu a mokru). Ty Micheliny by mě ale taky zajímaly.
:ar!
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Pneu koutek

Příspěvek od mmira »

potvrzuji pozitivni zkusenost s wrA4
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Pneu koutek

Příspěvek od honziss »

Jj, vim, uz jsem v minulosti mel i wra4 i wrd4.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Zajda »

Můžete mi někdo prosím říct, jak je to s použitím zimních pneu v IT v "letním období"? Nejdříve jsem to považoval za český hoax, ale z přelouskání italských článků translatorem mi taky vyplývá, že do 15.října mají letní období, kdy není připustné jezdit na zimní gumě, když nemá alespoň stejný rychlostní index co mají mít letní pro dané auto. V mém rozměru se zimní s indexem W vpodstatě ani nevyrábí, jedině o řád nižší "V". Podle čeho to můžou na cestě kontrolovat, když jim ukážu jem malý techničák? Mají snad přenosnou databázi, ze které vychází?
《》
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Pneu koutek

Příspěvek od oxik »

Tak prezuto na zimní a po dvou létech můžu zhodnotit letní Nokian Line. Se zLine jsem měl dobré zkušenosti, tak jsem zkusil i jejich lowcost variantu, protože se zLine v mém rozměru nedělají. Nevím přesně kolik jsem najel na letních a na zimních, ale odhadem je na nich najeto 14 tkm a mají necelý 3mm. Geo dělám pravidelně každý rok, rozjezdy malinko ostřejší, zatáčky též, ale žádná divočina. Trochu je oproti štítku prifukuju, ale sjíždějí se rovnoměrně. No, nepřijde mi to v pořádku, příště sahnu po jiných.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Stepan »

Jsem už dlouho nebyl doma a když jsem někdy začátkem listopadu odjížděl, zimáky jsem nechal doma a říkal si "klid ty vole, to přezuješ potom, kdy naposledy sněžilo"

Máme před barákem na chodníku tak tři čísla. To bude veselý :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Pneu koutek

Příspěvek od honziss »

Stepan píše:Jsem už dlouho nebyl doma a když jsem někdy začátkem listopadu odjížděl, zimáky jsem nechal doma a říkal si "klid ty vole, to přezuješ potom, kdy naposledy sněžilo"

Máme před barákem na chodníku tak tři čísla. To bude veselý :D
Ja uz asi pred mesicem jezdil na letnich po 5cm snehu v jizerkach a prekvapive to zas takovy drama nebylo.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Odpovědět