Přepis vozidla do deseti dnů

Volné diskuse na libovolná témata...
Ziiiiidaaaaas
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 27 srp 15:29

Přepis vozidla do deseti dnů

Příspěvek od Ziiiiidaaaaas »

Dobrý den. Koupil jsem auto od známé, ale dělí nás tucet km. Protoze jsem jí peníze poslal po tátovi, který k ní měl cestu a ona mě plnou moc a kupní smlouvu poštou. Problém je, že vozidlo musí být přepsané do deseti dnů od podpisu kupní smlouvy a ona jí před odesláním podepsala s datumem, od kterého je to již 10 dní. Já zbytek smlouvy ještě neodepsal. Smlouva se mi do ruky dostala až dnes a tudíž jsem tam k podpisu napsal dnešní datum. Vozidlo vsak stihnu prepsat az pozítrí, cili 13 dní od podpisu smlouvy prodávajícím. Chci se zeptat, které datum je směrodatné, datum podpisu kupijícího, nebo prodávajícího?
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Přepis vozidla do deseti dnů

Příspěvek od vonkreuz »

Napiš smlouvu znova se správným datumem a sfalšuj její podpis.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Přepis vozidla do deseti dnů

Příspěvek od HondaMan »

Neřešil bych to, podepsal se stejným datumem jako ona a šel to co nejdříve přepsat...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Přepis vozidla do deseti dnů

Příspěvek od driver »

Kde je stanoveno 10 dní v jakém zákoně?
Mám pocit, že to je 30dní
Kromě toho by zrovna tohle neměl být problém řešit komentem o dovolené a servisu, to je hned...
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Přepis vozidla do deseti dnů

Příspěvek od Spectral »

Smlouva je uzavřena až okamžikem, kdy se o akceptaci oferty dozví oferent. V překladu a ve tvém případě to znamená, že kupní smlouva je uzavřena dnem, kdy se tvoje známá dozví, že jsi tu kupní smlouvu podepsal. Pokud na smlouvě bude na straně známé datum podpisu před 13 dny, ale u tvého podpisu datum dnešní, je zřejmé, že k uzavření kupní smlouvy nedošlo dříve než dnes. Z tohoto data (dnešku) bude vycházet i příslušný úředník, pokud by posuzoval včasnost přepisu (pravdou je, že to většinou nikdo neřeší).
Takže: vyplněním dnešního data jsi postupoval správně, nech to tak a pokud pozítří auto přepíšeš, budeš naprosto v klidu a přepis stihneš v zákonné lhůtě s velkou rezervou.
:ar!
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Přepis vozidla do deseti dnů

Příspěvek od honziss »

Co vim z prodeje posledniho auta, tak lhuta je 10 dni, ale na registru to nikdo neresi.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
gertbert
Autoškolák
Příspěvky: 52
Registrován: pát 21 zář 18:27

Re: Přepis vozidla do deseti dnů

Příspěvek od gertbert »

Dobrý den,

pokud se jedná o 2 fyzické nepodnikající osoby, tak po nich snad nikdy nikdo nechtěl kupní smlouvu u převodu. Spíš je zajímalo, že jsem neměl úředně ověřný podpis a to výlet 180km vyřešil.
Donesete papír - přihlášku k převodu motorového vozidla, kterou jsem si elektronicky vyplnil a vytiskl, kde máte rozepsáno kdo je kdo, auto, to podepíšete, přidáte zelenou kartu, TP+OTP, a úředně ověřenou plnou moc prodávajícího k převodu vlastnictví motorového vozidla (stačí na poště, úřadu, notář, nebo zastupitelském úřadě) a v neposlední řadě evidenční prohlídku.

Znám případ, že štítek byl mezi 2 čísly poškozený, a STK odmítla evidenčku udělat.

Nic víc po mě nechtěli.
Adam6
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 19 bře 15:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepis vozidla do deseti dnů

Příspěvek od Adam6 »

driver píše:Kde je stanoveno 10 dní v jakém zákoně?
Mám pocit, že to je 30dní
Kromě toho by zrovna tohle neměl být problém řešit komentem o dovolené a servisu, to je hned...
zákon 56/2001 Sb.
paragraf 8 "žádost o zápis změny vlastníka silničního vozidla"
(2) žádost o zápis změny vlastníka silničního vozidla nebo oznámení se podává do 10 pracovních dnů ode dne
a) převodu vlastnického práva k silničnímu vozidlu, nebo
b) přechodu vlastnického práva k silničnímu vozidlu nebo nabytí právní moci rozhodnutí soudu v dědickém řízení.
Never say never
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Přepis vozidla do deseti dnů

Příspěvek od driver »

Děkuji za info a beru zpět ;)
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
Pe2ek
Autoškolák
Příspěvky: 54
Registrován: sob 14 pro 11:35

Re: Přepis vozidla do deseti dnů

Příspěvek od Pe2ek »

Minulý měsíc jsem přepis řešil v ČB a opravdu kupní smlouva nikoho nezajímala, ani si jí pani za přepážkou nebrala.
Odpovědět