GTD + STI

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Zábavné auto na dojíždění po dálnici

Příspěvek od Stepan »

Existují různé definice "zábavy". Ale to už bychom mlátili prázdnou slámu. Tatikovi se to líbí, projel si to a kešovat to bude taky on, tak co mně je do toho :D Daily to není, nebude a ikdyby bylo, tak na hlavním autě jezdí pod 20kkk ročně. Do práce to má 500 metrů a zařídil se tak, že už nikam jezdit nemusí :)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Zábavné auto na dojíždění po dálnici

Příspěvek od řidičBOB »

Tak pak STI rulezz :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2540
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Zábavné auto na dojíždění po dálnici

Příspěvek od Vrooom »

Kdyz se to s tema autama umi tak takhle si clovek s HH nezajezdi

Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Zábavné auto na dojíždění po dálnici

Příspěvek od M.Z. »

To jo, pokud tam chybí nástavba ve formě ulítávajícího zadku, je to jen poloviční zábava.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Zábavné auto na dojíždění po dálnici

Příspěvek od Stepan »

https://www.sportovnivozy.cz/101081-bmw ... alozkaFoto

:((

Tatík je teď na dovolený a za 14 dní o víkendu to asi rozlousknem. Kvůli práci jsme to teď nějak neřešili, jenom se chlubil, že dokázal někde sehnat novou modrou na zlatých kolech a že mu dva dealeři slíbili do telefonu nabídku a ani po třech dnech nedorazila. A vykládal něco o zhýčkaných čurácích a že by to chtělo krizi :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Zábavné auto na dojíždění po dálnici

Příspěvek od Stepan »

Záloha zaplacena, černý na černých kolech. V pátek se má vyzvednout a tatík prej toho má hodně, asi pro to pojedu já :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Zábavné auto na dojíždění po dálnici

Příspěvek od Stepan »

Takže, prvních pár stovek kiláků, do 4,5k RPM, differáky auto, režim Inteligent a Sport.
Tatík si pro to nakonec dojel, říkal, že po Praze kolem Flóry na těch dlažebních kostkách šílenost, jinak je spokojenej, líbí se mu zvuk, stísněnější interiér a prostě ten pocit, jak rallye ty vole ne. Na daily by to nechtěl v žádném případě.

Za mě oproti Golfu vše jednoznačně tužší. Spojka, brzdy, řízení i řazení, které je krátké a nějak se mi při prvním 4-3 podařilo zařadit pět, ale to bude nezvykem, už se to pak neopakovalo. V zatáčkách kde je Golfu kolem 120 potřeba pomoc ubráním a agresivnější prací s volantem, STIčko 150 a nic. Ne že by to byla nuda, boule na kapotě, ve zpětném zrcátku vidět skoro jenom křídlo, motor je slyšet, výfuk taky*. Ale je cítit, že limit auta je hrooooooozně daleko. V porovnání s Cuprou, se kterou jsem vlastně najel víc km než zatím s STI, je to přesně opačné. Cupra mi přišla sterilnější ve smyslu zážitku z jízdy (prostě to jede rychle, ale je to Playstation, maximálně repráčky no), ale zase jsem měl pocit, že chvíle kdy se to začne hrnout ven a je relativně blízko.
To může být i tím, že s FWD mám naježděno řádově víc, takže Cupra pro mě byla akorát "víc koní", kdežto STI je pro mě úplně neznámá koncepce.

*K tomu zvuku-> Je cítit, že je hodně nahnaný přes výfuk. Při chození kolem nastartovaného auta je rozhodně lepší chtít si pokecat vepředu než vzadu, ke skrz hučení (ale hezkého hučení) není slyšet vlastního slova.

Takže za mě zatím žůžo. Další info bude, až mi to tatík zase půjčí :ymparty:
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Zábavné auto na dojíždění po dálnici

Příspěvek od M.Z. »

To je fajn, že jste spokojeni. Akorát bych si ty rychlostní rozdíly průjezdů zatáčkou STI vs Golf, tak neidealizoval.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Zábavné auto na dojíždění po dálnici

Příspěvek od Stepan »

Nesrovnatelná auta, já vím. Ale jen tak pro představu :ymparty:
S Feldou a čerstvýma papírama jsem tam jezdil 70-80 ;))
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Zábavné auto na dojíždění po dálnici

Příspěvek od Stepan »

GolfR preFl vs. STI 0:1 na BLI mezi Pelhřimovem a Táborem, finální rychlost kolem 220, po predjeti významně ubral. Je to boží :x
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět