Původně to měla být MX5 ND, nakonec to je GT86

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Mazda MX5 ND

Příspěvek od mattonecz »

myslel sem japanovy blaboly. koukam ze mas kramy honziku. tak si vymen tampon a dej si pohov ;)
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Hanz
Řidič začátečník
Příspěvky: 194
Registrován: úte 14 srp 18:46

Re: Mazda MX5 ND

Příspěvek od Hanz »

mattonecz prvně by bylo lepší aspoň napsat na koho reaguješ a po druhé když nemáš nic přínosného, tak nechápu proč sem vůbec píšeš, protože doteď jsme tu řešili auta a každý aspoň přispěl něčím co věděl nebo si myslel, ale tvoje reakce opět degraduje tuhle diskuzi na stupidní hádání o blbosti a je to bezpředmětné. Nechápu proč mají lidi nutkání a tendenci psát k relativně rozumný diskuzi takový krávoviny, který jsou mě k ničemu. Já se tady chci něco dozvědět a o něčem poradit a nemám náladu ani chuť se tu hádat s nějakým tamponem.
Toyota GT 86 II, Mazda 6 kombi 165 PS 2017
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Mazda MX5 ND

Příspěvek od M.Z. »

Nereaguj na něj, optimální recept na prudiče.
Určitě bych Nissan minimálně vyzkoušel, třeba se ti zalíbí.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
911T
Mistr volantu
Příspěvky: 559
Registrován: úte 06 pro 17:14

Re: Mazda MX5 ND

Příspěvek od 911T »

Nevsimol som si ze by tu bola poziadavka na auto na drift. Mimoto 370Z ani tato disciplina rozhodne nie je cudzia a vdaka dostatocnemu vykonu ju ani netreba tolko prehovarat.
Naklady na prevadzku nebudu zasadne ine. Iste 3.7 nebude jazdit za 8, poistenie ci pneumatiky budu o cosi drahsie, ale riesit u auta na zabavu ci zoberie 8 alebo 11 litrov mi pride usmevne.
Uživatelský avatar
Hanz
Řidič začátečník
Příspěvky: 194
Registrován: úte 14 srp 18:46

Re: Mazda MX5 ND

Příspěvek od Hanz »

Já to chápu, že když si kupuješ auto na zábavu tak se nepočítá s tím, že nemáš na provoz. Jedno nové auto mám - rodinné mazdu 6 v kombíků a potřebujem do rodiny druhé auto a mě napadlo, proč bych si nekoupil něco zábavného než nějakou hnusnou nákupní tašku jen proto, že je levná a moc nežere. Jenže zase tak moc si vyskakovat nemůžu abych řekl jo nissan je super 3,7 šestivál, beru ho a pak zjistil, že mi nezbývá na benzín, protože většinu volných prostředků budu dávat do rodiny. Chci zábavnou zadokolku s kterou budu jezdit denně do práce a ve volných chvílích třeba na výlety než bude dítě a podobně, taky se pobavit klasickou koncepcí a naučit se za volantem něco nového. Nejlevnější na provoz mě vychází miata, pak BRZ a nakonec Nissan. Nissan mě nejvíce láka právě kůli motoru, BRZ je relativně prostorné na požadovanou třídu a je to takový zlatý střed, ale s tím že v ničem nevyniká a miata je prostě miniaturní boží roadster, ale zároveň nejmíň praktický ze všech což mě až tak moc nevadí, je to na zábavu a cestu do práce. Teď se jen rozhodnou co bude nejlepší volba :)
Toyota GT 86 II, Mazda 6 kombi 165 PS 2017
Uživatelský avatar
Hanz
Řidič začátečník
Příspěvky: 194
Registrován: úte 14 srp 18:46

Re: Mazda MX5 ND

Příspěvek od Hanz »

Ceny v Německu, kde by se auto kupovalo:

Nissan 370Z - 34 000 EUR v základu
Subaru BRZ - 33 000 EUR v základu
Mazda MX5 - 26 000 EUR v druhé nejvyšší výbavě a se 184 koňovým motorem

Z tohodle pohledu je jasně nejpříznivější miata, kde je ale trochu problém se zimou a absencí garáže, pokud by se uvažovalo o hardtopu, tak mě přijde 1000 euro navíc za Nissan jako relativně dobrá cena, když dostanete za to poctivý šestiválec se 328 koníkama, jenže pojistka bude zabiják a každé tři roky gumy podle stylu jízdy možná i každé dva roky plus 15 litrů na sto bude průměr asi u tohodle auta :(
Toyota GT 86 II, Mazda 6 kombi 165 PS 2017
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Mazda MX5 ND

Příspěvek od M.Z. »

Mám obavu, že pokud okusíš zátah Nissanu, tak to bude mít MX5 sakra těžké. Byla by to moje volba.
Nevím kolik s autem plánuješ ročně jezdit, ale ve spotřebě to bud +2-3l, pojištění bych neřek, že bude nějak zásadně rozdílné, takže největší rozdíl bude v gumách. Pokud s tím nebudeš jezdit Gymkhanu, tak ti vydrží 20-30tkm taky.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Hanz
Řidič začátečník
Příspěvky: 194
Registrován: úte 14 srp 18:46

Re: Mazda MX5 ND

Příspěvek od Hanz »

sakra a to jsem si domluvil zkušební jízdu s Nissanem :D
Toyota GT 86 II, Mazda 6 kombi 165 PS 2017
Uživatelský avatar
Hanz
Řidič začátečník
Příspěvky: 194
Registrován: úte 14 srp 18:46

Re: Mazda MX5 ND

Příspěvek od Hanz »

roční nájezd bude do 20 tisíc
Toyota GT 86 II, Mazda 6 kombi 165 PS 2017
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Mazda MX5 ND

Příspěvek od M.Z. »

No, to jsem teda zvědav na výsledek ;)
A v případě Nissanu bych zkusil klidně pohledat 1-2 letý kousek, ať vyjde ekonomika B-)

Takže z toho bude i dost dálnice, jednoznačně nejvhodnější kára.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Odpovědět