Výběr nového (ojetého?) kusu

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26979
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr nového (ojetého?) kusu

Příspěvek od řidičBOB »

Mercedes CLA/C 250 - https://goo.gl/DYPXby - jestli se ti to líbí, tak bych se na to zajel minimálně podívat. Takhle na fotce to vypadá dobře, i v popisu. Takových jsem už ale viděl... To auto jako takové by mne nijak neuráželo - je to takový Mercedes dnešních dnů, ze kterého je patrné, že evropský trh pro ně není ten hlavní :-) Čínský design z toho stříká na míle, ale nedávno jsem jezdil s C43AMG, což tomu v interiéru není nepodobné a fakt mne to nijak neuráželo. Za mne CLA ok.
Audi A5 3.0 - https://goo.gl/y4ZZuU - A5 se mi nikdy moc nelíbila a na nájezd 15t km/rok je 3.0TDI nebetyčná blbost.
BMW 330 - https://goo.gl/rJz2eq - pro 3.0d platí to, co pro 3.0TDI. 30i, jak již tady někdo psal - pokud to má být čtyřvál, tak do toho bych já nešel a to jednak kvůli tomu, že mi ten motor nesedí jak zvukovým projevem, tak mne taky nepřesvědčil, že ty koně nejsou jenom na papíře. R6 je jiná liga - krásný zvuk a celkové fajn jízda s tím. Když se ti poštěstí, nebudeš ani měnit motory, jako jeden nejmenovaný kolega zde :D
Genesis 3.8l - zde by šlo i česko https://goo.gl/t9A3Sg - když opomenu můj lidský odpor k této značce a ke způsobu prezentace na CZ trhu, tak asi proč ne. No proč - protože tohle auto je jakože TOP u Hnůjdaje, takže servisní práce a vše s tím spojené, si nechají řádně zaplatit; WOW efekt je u toho auta = 0 a lidi s prémiovou třídou se tomu leda tak smějí; také už taky někdo poznamenal, že po pár letech to bude naprosto neprodejné auto, protože již dnes je použitá technologie lehce za zenitem. Pro mluví fakt, že ta auta jsou většinou v plné palbě, motor ok - i když mne osobně třeba v coupé moc nepřesvědčil...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Výběr nového (ojetého?) kusu

Příspěvek od mattonecz »

tak za 600 je tam mnoho 328i co maj najeto do 20tis km. nevim jak moc sou ty km realny na mobile.de
https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v% ... 39542.html
https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v% ... 14793.html
zanovni 330i uz trochu drazsi ale pekna
https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v% ... 33404.html
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
AzureX
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 02 srp 00:23

Re: Výběr nového (ojetého?) kusu

Příspěvek od AzureX »

Bob - díky za odpověď.
Mattonecz - to jsou auta reálně za 800 000++, nemají odpočet DPH a musís připočíst dovoz.
Uživatelský avatar
Japan power
Autoškolák
Příspěvky: 74
Registrován: stř 01 srp 07:52

Re: Výběr nového (ojetého?) kusu

Příspěvek od Japan power »

Stepan píše:Japan: Mazda 3 koupená koncem 2016 nová, v současné době najeto nějakých 17kkm už rezne zespoda. Parkuje jen a pouze ve zděné garáži na betonovém podkladu. Nebouraná. Je vidět, že na tom Japončíci vopravdu zapracovali =))
Fotku bych prosil B-)
Co jsem viděl, tak zrezlou novou 6 určitě ne, jak je to s menším modelem netuším.

Tady je kousek https://www.sauto.cz/osobni/detail/mazd ... oFrom=list, co je jeden z prvních, má najeto přes 200 tisíc a na bílé barvě žádnou rez nevidím. Ovladače, sedačky, všechno vypadá naprosto OK. Jen malinko oleštěnej volant, ale to záleží na okolnostech používání. To stejné u dalších inzerátů.

Jestli se tady někdo nesnaží dělat špatnou reklamu na japonská auta. ¨
Stejně si tazatel koupí rádoby prééémiovku z bohémským 3 Deutsch značek, možná korejce po německém (pardon švýcarském) gynekologovi, který to pořádně zajel a ohmatal. :))

Kdo ví, co s tou 3 děláš, že rezne. :))
Život je příliš krátký na to, abychom jezdili nudnými auty!
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Výběr nového (ojetého?) kusu

Příspěvek od jirka87 »

Japan : Víš co je únavné ? Že ti už nejméně 2 majitelé Mazdy napsali, že jim to hnije a ty pořád meleš svou. Přijdeš mi v tomto jako ty 3 opičky, kdy jedna nevidí, druhá neslyší a třetí o tom nechce mluvit. To neznamená a ani to tak nemyslím, že jsi hloupý. Ale asi by to chtělo umět přijmout názor a zkušenost třetí strany.

A druhá únavná věc je, že téměř každý tvůj příspěvek je : "Všichni jste kokoti, protože prémie, není prémie a jediná cesta je auto z Japonska, protože ty jsou nejlepší. To mi zase připomíná vtip : "Ruské hodiny do každé rodiny. Největší, nejtěžší, nejrychlejší". Kdyby to byly 3 příspěvky..jenže to je v každém vlákně. Možnosti jsou jen 3. 1)Jsi fakt brutálně zarytý fanda Japonců a nic jiného ti prostě nepřijde dost dobré. 2) Jsi troll. 3) Tvůj prapředek byl císař Hirohito.

Jsi opravdu velmi urputný. Ta auta jsou bezpochyby kvalitní, ale 70% i těch nejběžnějších motoristů už alespoň někde slyšelo, že Japonská auta jsou kvalitní a že Toyota je léta letoucí na vedoucích pozicích ve spolehlivosti vozidel a to mezi-třídně a mezi-generačně. Oni to vědí...

Jenže ne každej chce Japonskou naftu s 200+ v kabátě, který je náchylný na dírky od molů...Páč jim chutná.

Ty jsi něco jako automobilový Hitler, ale z Japonska :)) Nein !!! Nur meine auto ist DAS AUTO !!! Ostatny auto musy všeckny do vrakovištěéé. Nur moje auto je to spráfný auto ! Postafíme ochrady pro ne-japonská auto a všeckny je tam sešrotovala ! A kdo nejezdí a nekupuje Japonská autó, tak musela umšít ! :))

P.S : A prosímtě..proboha..nepiš už nikdy takovou volovinu, jakože
Japan power píše:Co jsem viděl, tak zrezlou novou 6 určitě ne, jak je to s menším modelem netuším.
Kurva to nikdo neviděl. Protože je NOVÁ !!! Poslední nové auta, které rezly byly Daewoo Tico, Takuma apod..Než se to dovezlo z Koreje, tak celé Evropské dealerství muselo znova natírat spodky apod, protože už to bylo načnutý.
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Výběr nového (ojetého?) kusu

Příspěvek od Spectral »

+1
Nic proti japoncům (myšleno autům), ale urputnost, s jakou Japan power všude prosazuje svou jedinou pravdu, je prostě otravná. Stejně otravná, jako když člověk zavítá na forum zarytých příznivců koncernu VW (nebo jakýchkoliv jiných fanatických příznivců, kteří prostě nejsou schopni objektivně posoudit silné i slabé stránky svých oblíbených produktů).
Trochu mi to připomnělo zdenyho, který zase všem cpal Subaru, ale i ten to myslím dělal s menší intenzitou.
:ar!
Uživatelský avatar
Japan power
Autoškolák
Příspěvky: 74
Registrován: stř 01 srp 07:52

Re: Výběr nového (ojetého?) kusu

Příspěvek od Japan power »

Spectral píše:+1
Nic proti japoncům (myšleno autům), ale urputnost, s jakou Japan power všude prosazuje svou jedinou pravdu, je prostě otravná. Stejně otravná, jako když člověk zavítá na forum zarytých příznivců koncernu VW (nebo jakýchkoliv jiných fanatických příznivců, kteří prostě nejsou schopni objektivně posoudit silné i slabé stránky svých oblíbených produktů).
Trochu mi to připomnělo zdenyho, který zase všem cpal Subaru, ale i ten to myslím dělal s menší intenzitou.
Ano, je těžké něco prosadit v takové konkurenci majitelů koncernů.
Nikde jsem nepsal, že neuznávám i jiné značky. Absolutně nic nemám proti jiným automobilkám z Evropy a Ameriky. Ale silně mi pije krev tady (ale i na jiných diskuzích) číst neustále rady o výběru Superbu, Passatu, Octavie a "prémiovek" Audi, BMW, Mercedes. Je o tom napsáno milión článku a stejně se někdo bude pořád ptát. A když dostane radu a tip na něco jiného, je to špatně. Kdyby si četl pořádně, doporučím klidně i jiné než japonské auto. Ale pozorně nečteš a chtěl sis rýpnout. OK. B-)

Mám strach, že s takovým přístupem tady přestanou prodávat všichni japonští, ale třeba i američtí výrobci (vyjma Fordu) jako to už třeba částečně zavedla Honda a to si budeme všichni kupovat jen to jedno? Se Subaru, Mitsubishi, Suzuki to taky nevypadá nějak extra. A koncern si vesele podraží, nebude mít tady adekvátní konkurenci, a bude tady skoro monopol? Evropa je moc malý trh a klidne se to může stát.

Jeden příklad z praxe. Chtěl jsem si koupit jednu plastovou příchytku v jednom nejmenovaném obchodě a reakce prodavače byla ta, nemáte si pane kupovat "nóbl" Hondůůů, ale něco normálního. Tak kde to jsme? :((
Život je příliš krátký na to, abychom jezdili nudnými auty!
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Výběr nového (ojetého?) kusu

Příspěvek od mattonecz »

Jakej je rozdil mezi tim, ze mu doporucujou superb a tim ze ty vytapetujes 20 temat o tom jak sou japonci uzasny. Ja mam napr. Opel a nikdy bych ho nikomu nenutil i kdyz sem spokojenej. Dokonce sem od nej jednu dobu odrazoval coz se na Opel foru moc nelibilo, ale nejsem fanatik abych nekomu radil auto kterymu trha motor.(trhal)
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Výběr nového (ojetého?) kusu

Příspěvek od jirka87 »

Mattone
mattonecz píše:...ze ty vytapetujes 20 temat o tom jak sou japonci uzasny
Přesně.

Japan :
Japan power píše:Mám strach, že s takovým přístupem tady přestanou prodávat všichni japonští, ale třeba i američtí výrobci
No, ale ty tomu nepomáháš, aby to bylo naopak. Až za tebou bude chodit ženská 20x denně, že ti ho vyhoní a bude tak urputná jak ty s autama, tak mi věř, že po velmi krátké době ji kopneš do prdele s takovou razancí, že nestihne ani říct ahoj. A najdeš si takovou, která ti ho už nikdy honit nebude, jakou k tomu budeš mít averzi.

Všeho s mírou. Zatím děláš tak, že alespoň v mých očích ty Japonce lidem příšerně znechucuješ. Protože se chováš násobně hůř, než ti ostatní. A to tím, že je Japan produkci prosazuješ až fanaticky a stavíš je na piedestál - takovej Übermensch mezi autama. To nefunguje, protože to není objektivní. Průměrně inteligentní indoevropan chápe, že aspektů pro výběr vozidla je mnoho a je potřeba zvažovat. Mentalitu lidí ale nezměníš. Zdeněk Izer si kvůli tobě Mazdu kupovat taky nebude.

Přísloví říká - čím víc tlačíš na pilu, tím víc se spotíš. A lidi nemaj rádi smrad.

P.S : Ještěže nejsi zarytej Alfista. To by s tebou bylo už úplně k nevydržení :)) (přitom za darované Quadrifoglio bych klidně hlídal týden cizí děti :)) )
Uživatelský avatar
Japan power
Autoškolák
Příspěvky: 74
Registrován: stř 01 srp 07:52

Re: Výběr nového (ojetého?) kusu

Příspěvek od Japan power »

jirka87 píše:Japan : Víš co je únavné ? Že ti už nejméně 2 majitelé Mazdy napsali, že jim to hnije a ty pořád meleš svou. Přijdeš mi v tomto jako ty 3 opičky, kdy jedna nevidí, druhá neslyší a třetí o tom nechce mluvit. To neznamená a ani to tak nemyslím, že jsi hloupý. Ale asi by to chtělo umět přijmout názor a zkušenost třetí strany.

A druhá únavná věc je, že téměř každý tvůj příspěvek je : "Všichni jste kokoti, protože prémie, není prémie a jediná cesta je auto z Japonska, protože ty jsou nejlepší. To mi zase připomíná vtip : "Ruské hodiny do každé rodiny. Největší, nejtěžší, nejrychlejší". Kdyby to byly 3 příspěvky..jenže to je v každém vlákně. Možnosti jsou jen 3. 1)Jsi fakt brutálně zarytý fanda Japonců a nic jiného ti prostě nepřijde dost dobré. 2) Jsi troll. 3) Tvůj prapředek byl císař Hirohito.

Jsi opravdu velmi urputný. Ta auta jsou bezpochyby kvalitní, ale 70% i těch nejběžnějších motoristů už alespoň někde slyšelo, že Japonská auta jsou kvalitní a že Toyota je léta letoucí na vedoucích pozicích ve spolehlivosti vozidel a to mezi-třídně a mezi-generačně. Oni to vědí...

Jenže ne každej chce Japonskou naftu s 200+ v kabátě, který je náchylný na dírky od molů...Páč jim chutná.

Ty jsi něco jako automobilový Hitler, ale z Japonska :)) Nein !!! Nur meine auto ist DAS AUTO !!! Ostatny auto musy všeckny do vrakovištěéé. Nur moje auto je to spráfný auto ! Postafíme ochrady pro ne-japonská auto a všeckny je tam sešrotovala ! A kdo nejezdí a nekupuje Japonská autó, tak musela umšít ! :))

P.S : A prosímtě..proboha..nepiš už nikdy takovou volovinu, jakože
Japan power píše:Co jsem viděl, tak zrezlou novou 6 určitě ne, jak je to s menším modelem netuším.
Kurva to nikdo neviděl. Protože je NOVÁ !!! Poslední nové auta, které rezly byly Daewoo Tico, Takuma apod..Než se to dovezlo z Koreje, tak celé Evropské dealerství muselo znova natírat spodky apod, protože už to bylo načnutý.

Jiří, i ty nečteš důkladně a malinko si vymýšlíš a odsuzuješ. Co se týká Mazdy, ani jeden majitel mi nedal průkazný materiál (fotku), abych se podíval a o kterou jsem si slušně požádal (značky auta se snad dají zakrýt). "Novou" (uvedena v roce 2013) Mazdu 3 a 6 jsem viděl několikrát a ani na jedné rez nebyla. Dal jsem tady fotografie jednoho z prvních kusů (nejlevnějšího na inzerci), v bílé barvě (na té je všechno vidět), s najetým 200k nájezdem a že by byla rezlá nebo nikterak jinak opotřebovaná? Naopak, velice zachovalá a to jsem i názorně popsal. Až mi tady dá někdo podnět k tomu, abych se podíval na tu rez, rád změním názor a budu mít určitě pochybnosti. Zatím nemám naprostý důvod si nemyslet, že to je jen další bezpředmětný útok na něco, co dříve tyto problémy mělo. Nic není dokonalé, ale poukazovat stále na ty staré věci mě už přestává bavit. :)
Aneb: Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde!

Co se týká slova prémie (luxusní), je to podobné jako se slovem TOP. Spousta lidí to používá a ani neví proč. Je to přece kůůůl ^:)^ . Pod slovem prémiový si osobně představím jiné automobilky, než tuctové Audi, BMW nebo Mercedes, které si dneska dovolí prakticky kdokoliv (i mladý Youtuber) s lehce nadprůměrným platem. Zase se dostávám k tomu, že z minulosti se žít prostě nedá. Netvrdím, že jsou to jsou vyloženě špatná auta, ale určitě to není ani nic výjimečného, spolehlivého, jak se z toho dělá. Co bylo dříve spolehlivé a prestižní už nyní platit nemusí. Aneb marketing funguje na 100%. Apple taky není luxusní značka (v Americe lepší mainstream). Luxusní značka je třeba Vertu, která poskytuje nadstandartní služby v rámci elektroniky a služeb k zakoupenému produktu. Ale mluví se převážně o Apple, protože má lépe zaplacenou reklamu a blbne lidem hlavy. Luxusní auto je například model Jaguar XJ, Porsche Panamera, Rolls-Royce Phantom, Maybach S (luxusní Mercedes), Maserati Ghibli. Schválně jsem teď použil evropskou produkci, aby mě někdo neobviňoval, že jsem zaujatý. :D
Rozumíme si?

A zrovna včera jsme na sebe reagovali ohledně výberu levného vozu a doporučil jsem se podívat třeba na Ford, Fiat. To stejné, jako bych někomu na místě ihned doporučil Megana RS Trophy, Focuse RS, Corvette apod.

A když se dostanu k bodu "Všichni jste kokoti, protože prémie, není prémie a jediná cesta je auto z Japonska". No, něco na tom bude :D :D. Mrkni se kolem sebe. Netvrdím, že všichni, ale spousta lidí je nespokojena se spoustou věcí (od práce, politiky, zdravotního stavu) a celkově se svým životem. Neustále naříkají, že za všechno může někdo jiný. Každý je zloděj, to nejde a další kraviny. Ale že by někdo dělal něco proti špatným návykům a začal u sebe, měnil zažité, špatné stereotypy? Nepřipadá mi. Za svůj život si může pouze každý sám. Někdo to má holt v životě jednodušší, což je pravda (vlivní známí, bohatí rodiče), ale do jisté míry si to každý ovlivní pouze sám.
Příklad z auto praxe: Sháním dieselové auto s nájezdem do 150 tisích km, rokem výroby 2010+ s cenou do 80 tisíc korun, nejlépe VW, Audi, Seat. Auto s nájezdem nad 250 000 km a stářím nad 10 let je automaticky špatné a to přece nechci. Japonci reznou a mají drahé náhradní díly. Fordem tam, vlakem zpátky, takže ten taky ne. Potom se nikdo nesmí divit, že se tu dějí nekalé praktiky (včetně bazarů, které jsou hned všechny špatné) a jezdí tu nejeden vrak, který spolkne nemalý výdaj. Ale kdo si za to může?
Život je příliš krátký na to, abychom jezdili nudnými auty!
Odpovědět