Auto na dlouhé cesty

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Michal220
Pan Řidič
Příspěvky: 206
Registrován: ned 21 kvě 12:57

Re: Auto na dlouhé cesty

Příspěvek od Michal220 »

Právě jsem viděl nové Audi Q8 to by tk šlo na dálky
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto na dlouhé cesty

Příspěvek od řidičBOB »

...akorát, že je to ošklivé a nelze do toho objednat důstojný motor.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
amater
Autoškolák
Příspěvky: 89
Registrován: úte 03 črc 15:40

Re: Auto na dlouhé cesty

Příspěvek od amater »

honziss píše: V dobrem SUV (Q7, Touareg, RR, RX) to na dalnici taky neni zly, akorat to holt vic zere.
...ale kdybychom porovnali plus minus stejne cenove kategorie, tak jak je na tom z tohoto pohledu (unava) SUV vs MPV vs Sedan? Napriklad Octavia vs Karoq? Nebo Zafira vs Insignia...
U SUV a MPV vidim bonus v podobe vzprimenejsiho sedu, na druhe strane auto se bude asi vic naklanet, houpat atd, u sedanu bude asi dojem z vyssi rychlosti "jistejsi", co?
amater
Autoškolák
Příspěvky: 89
Registrován: úte 03 črc 15:40

Re: Auto na dlouhé cesty

Příspěvek od amater »

honziss píše: 1. Odhlucneni a komfort obecne
2. Pohonny retezec
3. Velikost a hmotnost
Ma smysl si nechat auto odhlucnit resp si tam dat nejakou dobrou sedacku? Mame relativne nove auto (2r), kupovali jsme v akci, neslo nic vybrat/priplatit, auto mi jinak vyhovuje, ale napr v sedacce si nejak nemohu najit tu spravnou polohu...
Vim ze existuji firmy, ktere by tam dali jinou sedacku (recaro - relativne drahe), nebo se da sedacka nechat precalounit...
amater
Autoškolák
Příspěvky: 89
Registrován: úte 03 črc 15:40

Re: Auto na dlouhé cesty

Příspěvek od amater »

Michal220 píše:Právě jsem viděl nové Audi Q8 to by tk šlo na dálky

....to jo, ale je to trochu mimo budget :-)
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Auto na dlouhé cesty

Příspěvek od honziss »

amater píše:
honziss píše: V dobrem SUV (Q7, Touareg, RR, RX) to na dalnici taky neni zly, akorat to holt vic zere.
...ale kdybychom porovnali plus minus stejne cenove kategorie, tak jak je na tom z tohoto pohledu (unava) SUV vs MPV vs Sedan? Napriklad Octavia vs Karoq? Nebo Zafira vs Insignia...
U SUV a MPV vidim bonus v podobe vzprimenejsiho sedu, na druhe strane auto se bude asi vic naklanet, houpat atd, u sedanu bude asi dojem z vyssi rychlosti "jistejsi", co?
V zadnem zminovanych jsem nejel, takze tezko soudit. Bez si je vyzkouset.

Add sedacky - urcite bych si priplatil za sirsi moznosti nastaveni - at to ma nastavitelny sklon sedaku, pripadne jeho delku. A dobra vec je vyhrivani/ventilace s automatickou funkci.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Auto na dlouhé cesty

Příspěvek od rhinos »

já jsem trochu ovlivněnej ale říct že na dlouhé a pohodlné cesty je vhodná Octavia?
To jako fakt ne proboha :D
Nevíme teda rozpočet ,ale pro mě je synonymem pohodlného auta na dlouhé cesty 7er od BMW nebo ekvivalent od jiné značky.
Prostě to musí mít asistenty...minimálně adaptivní tempomat a pak hromadu komfortů
Citroen C4 GP
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Auto na dlouhé cesty

Příspěvek od Honza42 »

Přesně, jak bude hromada komfortů, všechno bude v cajku.
Hlavně si na ně ale nezapomeň vzít kýbl s víkem. Jak není víko, tak se prevíti rozutečou a nemáš nic.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto na dlouhé cesty

Příspěvek od řidičBOB »

Od kdy je Recaro synonymum pro pohodlné sedačky?
Když chci pohodlí, tak základem jsou stavitelné tlumiče, v lepším případě vzduch. U aut, které nabízejí vzduch, už jsou zpravidla na výběr i sedačky, co peněženka snese. Třeba BMW má na výběr mezi sport/komfort sedadly. Já osobně mám hodně rád ty, co mám v Touaregu - velmi dobře se v nich sedí, jsou pohodlné, mají boční vedení, stavitelné v mnoha směrech, včetně bočnic, ventilované.
Ale také již zmiňované BMW dělá, od 5er výš, dobré sedačky, když si člověk připlatí.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Auto na dlouhé cesty

Příspěvek od honziss »

Jj, bmw ma dobry sedacky, mel jsem v 1er priplaceny ty sportovni a sice byly hadrovy a meli jen mechanicky nastaveni, ale byly sakra pohodlny.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Odpovědět