Stojí Jaguár za to?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Stojí Jaguár za to?

Příspěvek od Spectral »

Bob: Co se ti na těch budíkách nelíbí? (sorry za kvalitu fotky, byl jsem to vyfotit teď ve tmě, s bleskem)
Přílohy
Jaguar_budíky.jpg
:ar!
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Stojí Jaguár za to?

Příspěvek od jerry »

Spectral: Díky za obsáhlejší referenci. Příjemně mě překvapilo, že se Jag vrací ke sportovním kořenům. Poopravuji si názor ;)
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Stojí Jaguár za to?

Příspěvek od Spectral »

jerry: Jak kde, jak co. Takový E-Pace nemá ze sportovnosti Jagu skoro nic. Těžká svině (těžší než větší F-Pace) bez jakékoliv řidičské zajímavosti; F-Pace naopak tak marný není (samozřejmě v rámci třídy - SUV, která je nesportovní sama o sobě).
XE je víc než OK a F-Type je skvělý (platí pro verze S a R, v mých očích je dokonce S lepší než R); základní F-Type nebrat, je vykastrovaný například o samosvor.
:ar!
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Stojí Jaguár za to?

Příspěvek od řidičBOB »

přijdou mi takové laciné na auto aristokratického vzezření...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
TheNightmare
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pát 10 srp 13:43

Re: Stojí Jaguár za to?

Příspěvek od TheNightmare »

Malinko se občas ztrácím, proto se zeptám řidičBOB, co berete jako auto označované jako "prémie" jsou to již zminované BMW, či audi?
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Stojí Jaguár za to?

Příspěvek od Spectral »

Pokud nevadí, že odpovím za Boba, tak prémií se typicky myslí právě tzv. německá trojka: Mercedes, BMW, Audi.
:ar!
TheNightmare
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pát 10 srp 13:43

Re: Stojí Jaguár za to?

Příspěvek od TheNightmare »

Ah jasné, chápu, že v dnešním světě je to asi IN, ale zrovna tato prémie mi přijde tak extrémně běžná, denní a absolutně na každém rohu, že jen z tohoto důvodu se mi do nich nechce.
No každopádně pánové díky za váš čas a vysvětlení. Koukám, že mám před sebou ještě týdny rozhodování, neboť peníze to pro mě nejsou malé a je třeba si řádně promyslet v čem chce člověk vlastně jezdit a jestli by byl schopen to živit.
Ale přeci jen se zeptám na poslední věc a tou je pojištění. Rozumím tomu, že každá pojištovna má prostě jiné ceny a taktéž se to liší od věku řidiče.
Tak i tak bych se rád zeptal Spectrale, jsi schopen napsat aspon břibližnou cenu, kterou ročně platíš za pojištění? Popř. zůstal jsi u základního povinnýho, nebo máš havarijko, či povinný s přidaným pojištěním proti zvěři, či dopojištěná skla u auta?
Máš tedy 3.0 v6.
Díky za odpověd
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Stojí Jaguár za to?

Příspěvek od Stepan »

Na 30km s F-Type Rkem na suchý silnici první třídy nikdy nezapomenu :x
No ale na běžný ježdění bych to nechtěl. Je to dost únavný, jakmile se začne jenom trošku tlačit na pilu, je to hoooodně divoký :D . Nevím, jestli Sko není hodnější. Ale viděl jsem pár recenzní kde ho opravdu staví nad Rko
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Stojí Jaguár za to?

Příspěvek od Spectral »

Stepan: eSko je právě hodnější, ono samozřejmě taky umí jezdit bokem, ale necpe to člověku i proti jeho vůli :D
The Nightmare: Pojištění mám kompletní, Allrisk havarijko+pov. Moje konkrétní částka pojistného ti asi moc neřekne, protože je silně závislá na pojistném limitu, tj. ideálně hodnotě auta, která se s každým rokem stáří mění. A ještě větší roli hrají osobní bonusy provozovatele a obchodní sleva. Přestože mám maximální bonus a slušnou obchodní slevu, pořád vychází pojištění na Jaguara dost draho, a to i ve srovnání s novými auty německé trojky. Nevím teda proč, ale je to drahé. Částku si ale nech propočítat konkrétně pro sebe a pro tebou vyhlídnuté auto.
:ar!
TheNightmare
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pát 10 srp 13:43

Re: Stojí Jaguár za to?

Příspěvek od TheNightmare »

No v tom případě se budu moct jít klouzat...u většiny pojišťoven budu v "rizikovém věku" a tudíž stále bez bonusů a slev. No možná nevadí. Třeba až si nasbírám své vlastní bonusy, tak si Jaga budu moct pořídit.
Naposled vám všem díky za názory a komentáře. Já snad ani nedoufal, že existují lidé se kterýma se dá normálně mluvit no snad jsem si ani nemyslel, že se tu najde dokonce majitel mého vysněného vozidla.
Díky borci a at jezdíte bez nehod a dlouho!
Odpovědět