Banánovej krém...... né, švanda.. výběr auta do sto litrů :D

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
tp005
Autoškolák
Příspěvky: 91
Registrován: pon 15 kvě 06:06

Re: Banánovej krém...... né, švanda.. výběr auta do sto litr

Příspěvek od tp005 »

po Focusu sem už koukal, stejně tak plus mínus na všechny vypsaný auta. Nejsem moc fandou interiéru, ale zase slyšim u focusu jenom chválu na podvozky, který měli snad i nejlepší ve svý třídě nebo tak něco.. a celkově jízdní vlastnosti sou, jak sem pochopil, bájo :D

Jelikož máš osobní zkušenost, jak je na tom prosim tě s pedálama a řazením? Protože u Citroenu de všechno tak nějak ztuha a to mi neni moc příjemný.. :ymsick:

Díky moc za rady :)[/quote]

Nazdar,

Jako pedály jsou od sebe příjemně daleko takže vím na co šlapu, jinak řazení je přesné a trochu tuhé u některých kusu. jinak jezdí opravdu slušně a ano na tuhle třídu má ford prostě nejlépe odladěný podvozek prostě drží jak přibitý. K motorům ber jedině 1,6i 74KW nejlepší motor a dobře spřevodován jinak vyhni se 1.6 TI-VCT 85KW je to obdobný motor jen s časováním ventilů a menší úpravou jinak 11KW na víc nepoznáš protože motor je jinak spřevodovány a jezdíš za stejné spotřebu a musíš řešit každých 60TKM ladění nebo výměnu zdvihátek.

A k tomu interieru nevím mně se poměrně líbí jednoduchý přehledný a vetšinou je Ford lépe vybavený než škodovka za stejné peníze.

Zrovna mám už třetího Focusa se všemi spokojenost teď jezdím Focusem II rok.09 nemohu si stěžovat 1,8i 92Kw bohatě stačí sice trošku více žere ale zase na servisu nic nechce oleja a fitry
kentusek
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: úte 17 črc 10:58

Re: Banánovej krém...... né, švanda.. výběr auta do sto litr

Příspěvek od kentusek »

mattonecz píše:na tohle sem narazil nahodou na bazosi, nic o tom netusim. jen mi to za ty prachy prislo docela pekny
https://auto.bazos.cz/inzerat/91860633/ ... rviska.php
Astra se mi taky líbí.. sice se mi nikdy moc nelíbil ten "štít" v interiéru, ale stejně jako u focusu bych to zkousnul. Tahle vypadá dost dobře, možná i líp než již zmiňovaný focus. Nějaké info jak jsou na tom oba s poruchovostí, ND a kterou motorizaci brát nejlíp u astry? :-ss
kentusek
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: úte 17 črc 10:58

Re: Banánovej krém...... né, švanda.. výběr auta do sto litr

Příspěvek od kentusek »

abgx1 píše:co hovoris na toho mojho saaba 9-3 coupe?

Je to 2.0Turbo, 113kw, kod motora B204E, jazdi to zhruba za 10-12l LPG, rv. 2000, najazdene ma 356 000km, povodne bol v nemecku, potom ho vlastnil nejaky saab manik v brne, potom ho rok mal typek tu v KE, od neho som to kupil pred 3tyzdnami ja

predaval to pretoze velmi vyhodne kupil 5dver verziu, kvoli dietatu... Za posledny rok ma vymeneny zadny+stredny vyfuk, Komplet brzdy(kotuce+platnicky+brzdne hadice a trubky+oblozenie rucnej), silentbloky na prednej naprave, precalunena koza na volante a vodicovom sedadle(presuchana), simering na poloose, rameno na prednej naprave, tesnenie veka ventilov... Tlmice su OK, nove kvalitne alu disky + nove letne pneu, opravena netesnost na klime + nova napln, vymenena hadica od topenia(extremne stvrdnuta)

Nedostatky: Predny naraznik obuchany od kamienkov, zislo by sa prestriekat, na spolujazdcovych dverach asi 1cm dierka v celuneni, ukazovatel LPG ukazuje stale 25%(dojazd ma 400km, cize pri tankovani nulujem palubny PC...), sem-tam pri prudkej akceleracii a vytocenych kolesach nieco vrzne napravo v prednej naprave, zrejme uvolnena sruba pomocneho ramena, ale este som sa nedostal k tomu aby som to poriesil, ale opravim to...

V aute su vsetky faktury za servis od ceskeho majtela(od cca 200 000km), LPG bolo montovane v Brne v 2014

budem ho predavat lebo som ho kupoval tajne, viac menej z trucu, teraz ked sa nan prislo tak sa ho najskor budem musie zbavit vid. viewtopic.php?f=12&t=5789&start=10

Momentalne na nom treba urobit prehliadku LPG(filtre), v jeseni bude treba menit olej(KM malo, ale uz to bude rok od poslednej vymeny...)

neni to ziadne auto na blbnutie, je to tazke(1550kg podla technicaku), podvozok je skor na pohodlie, dlhe prevody, dnu je ticho aj pri dialnich rychlostiach... proste skor hltac kilometrov na styl passata ako nejake auto na blaznenie

zatial som nedaval nikde inzerat, ak ta hoc-co o nom zaujima tak sa kludne pytaj
Ahoj,

nabídka je to určitě pěkná, jen se bojim servisních nákladů a nejsem ani moc fanouškem designu, jak exteriéru, tak interiéru :-s Navrhovaný focus/astra pro mě určitě bude ze všech ohledů lepší volba, ale i tak moc díky :D
kentusek
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: úte 17 črc 10:58

Re: Banánovej krém...... né, švanda.. výběr auta do sto litr

Příspěvek od kentusek »

kuzma píše:Zdar,
a co toto
:)] Brambor E39 525i
Tšus,

e39 je takovej můj dětskej sen, vždycky se mi hrozně líbila, měl jí člen rodiny. Dost sem se o ní zajímal (ne že bych si myslel že bych jí mohl koupit) a kromě nezlomných fanoušků BMW, kterejm se jejich bávo za 10 let provozu ani jednou ne**sralo a jezdí s třílitrem za 5 jsem slyšel jenom o černý díře na peníze.

Samozřejmě brát 200 tisíc měsíčně, tak si radost udělám, to bych do toho skočil po hlavě :ymdaydream:

Jinak auto z inzerátu dost pěkný, ale na stav na který vypadá řekl bych až pohádkově levný.. Někde bude háček :ymsmug:
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3231
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Banánovej krém...... né, švanda.. výběr auta do sto litr

Příspěvek od mattonecz »

brat 200 mesicne tak si snad koupis nejnovejsi petku ty vole :D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
tp005
Autoškolák
Příspěvky: 91
Registrován: pon 15 kvě 06:06

Re: Banánovej krém...... né, švanda.. výběr auta do sto litr

Příspěvek od tp005 »

No jako v cenové relaci 100 tis a chtít brambor no muže se poštěstit a nemusí, jako auta jsou to pěkná dobře udělaná ale když se něco pokazí tak to stojí obvykle více než auta levnější kategorie.

Ale ne nadarmo se říká Kdo chce opičku musí mít na banány a nebo v tvém případě banánovej krém :D
kentusek
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: úte 17 črc 10:58

Re: Banánovej krém...... né, švanda.. výběr auta do sto litr

Příspěvek od kentusek »

mattonecz píše:brat 200 mesicne tak si snad koupis nejnovejsi petku ty vole :D
Nene, já bych si vystačil s timdle :))
kentusek
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: úte 17 črc 10:58

Re: Banánovej krém...... né, švanda.. výběr auta do sto litr

Příspěvek od kentusek »

tp005 píše:No jako v cenové relaci 100 tis a chtít brambor no muže se poštěstit a nemusí, jako auta jsou to pěkná dobře udělaná ale když se něco pokazí tak to stojí obvykle více než auta levnější kategorie.

Ale ne nadarmo se říká Kdo chce opičku musí mít na banány a nebo v tvém případě banánovej krém :D
Tak mám známý co koupili a jezdili bez problémů.. no pak se na autě podělala spojka a už to začalo.. Nechutný částky :D

Na bavora si v mých cenových možnostech netroufnu.. :|
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Banánovej krém...... né, švanda.. výběr auta do sto litr

Příspěvek od Honza42 »

Když se líbí Volvo tak Volvo:
https://www.sauto.cz/osobni/detail/volv ... oFrom=list
....a zároveň se ti splní tvůj další sen mít Focuse, protože se pod tím kabátem skrývá skoro celý.
kentusek
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: úte 17 črc 10:58

Re: Banánovej krém...... né, švanda.. výběr auta do sto litr

Příspěvek od kentusek »

Honza42 píše:Když se líbí Volvo tak Volvo:
https://www.sauto.cz/osobni/detail/volv ... oFrom=list
....a zároveň se ti splní tvůj další sen mít Focuse, protože se pod tím kabátem skrývá skoro celý.
Hele Volva sou krásný, jen ty v50 mají slabší interiér.. to takový s60, to je pěkný celkově.. Akorát se bojim, že trochu mimo mojí cenovou kategorii.. Hádám že budou mít dražší všechno od servisu po pojištění, bohužel pro mě :ymsigh:
Odpovědět