Banánovej krém...... né, švanda.. výběr auta do sto litrů :D

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
kentusek
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: úte 17 črc 10:58

Banánovej krém...... né, švanda.. výběr auta do sto litrů :D

Příspěvek od kentusek »

Hojda,

shánim se po autě, ideálně kolem 60-100k s tím, že si v jakymkoliv případě přidám k částce cca dalších 20k na prvotní servis a tak.

CO ŽE TO TEN KENTUSEK HLEDÁ... a co je zač?:
Od auta chci dobrej vzhled a aby to trochu jelo.. Plus samozřejmě nějaká ta spolehlivost, abych do roka nenechal cenu auta v servisu. :(( Na to že sem mladej se mi líbí i starší modely a dál taky mojí generací často zavrhovaný - Volvo. Jsem student a než se ozvou všechny zdejší rozumbrady (bez urážky), nechci auto na machrování před klucíma z družiny. O auto se hodlám starat jako o dítě a žena už byla varována, že všechny peníze navíc pujdou právě do něj :)) Nikdy sem neriskoval a riskovat nebudu - většinou jezdim s někym v autě, včetně zvířat a nemám zapotřebí se předvádět a mít někoho na svědomí, ať už známého nebo neznámého.

VZHLED:
Mám dost rozmanitý vkus, co se designu týče, ale z hlediska interieru je to horší, dost mi na něm sejde. Na značce naopak vůbec, pokud se mi auto bude líbit a bude to trochu "držák".

VÝKON:
Projel sem si několik aut (různých značek) a nejvíc mi sedla asi jedničková fábka s 1.4 74kw, vzhledově se mi ale vůbec nelíbí, neláká mě. Každopádně těch 74kw bych dal jako dolní hranici, na který by mi nevadilo se pohybovat (auto tedy zas nemusí bejt 250kw bestie).
Řídil sem třebas C3 a ta měla pro mě hrozný pedály a řazení + byla neskutečně líná. Pak OII v kombiku s 1.9 tdi, to už bylo jiný svezení, ale auto je na mě zbytečně moc velký a připadam si v tom jak v tanku, takže kombi je E E.


NÁJEZD:
Dočetl sem se, že bych se měl shánět po autě v benzínu, pochybuju, že najedu i těch 10 tisíc ročně.. Auto budu mít spíš na ježdění po městě a sem tam nějakej ten výlet.

Sem otevřenej jakejmkoliv návrhům a jestli sem něco vynechal, klidně mě profackujte a připomeňte mi co #-o



....... jo a.... nemusí to žrát 15 na sto... díky =))
kentusek
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: úte 17 črc 10:58

Re: Banánovej krém...... né, švanda.. výběr auta do sto litr

Příspěvek od kentusek »

A nebojte, trávil sem dost času hledáním, mám několik favoritů, s výběrem motoru je to horší mno, nedá se svítit..

Octavia 1 (zaujal mě motor 1.8T, ale hádám že už budou všechny kaput)
Octavia 2
Fabia 2 (nestudoval jsem)
Golf 1, 2, 3, 4, 5 (nejhezčí mi přijde 5.. nebijte mě..)
Ford Focus mk.2 (interier nic moc)
Suzuki Swift (přijde mi možná až moc malý)
BMW samozřejmě (e30, e34, e39 nejhezčí, e46..)
Audi (samozřejmě)
Volvo (samozřejmě, nádhera)


na auta koukám v Německu, mám známého, který je vozí.
Některé drobnosti bych si v autě možná troufnul opravit sám.. to by se uvidělo jak bych se na to tvářil :))
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Banánovej krém...... né, švanda.. výběr auta do sto litr

Příspěvek od Stepan »

Na nájezd hluboko pod 10kkm ročně převážně po městě a občas nějaký výlet má řešení jméno Taxík a Půjčovna ;)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Banánovej krém...... né, švanda.. výběr auta do sto litr

Příspěvek od řidičBOB »

známej, co žije mimo ČR, si koupil GolfaR, když sem 2x ročně přijede, aby si nemusel brát auto z půjčovny :D Takže no limits ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Michal220
Pan Řidič
Příspěvky: 206
Registrován: ned 21 kvě 12:57

Re: Banánovej krém...... né, švanda.. výběr auta do sto litr

Příspěvek od Michal220 »

Kentusku tady ti asi nikdo neporadí poněvadž 60-100je měsíční příjem místních diskutujicich a ti takovy rachotiny nekupuji.Viz Bob atd.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Banánovej krém...... né, švanda.. výběr auta do sto litr

Příspěvek od řidičBOB »

Hele, za kilo bych si nenastavil ani budíka :D
Ale vážně - takovýchto témat je tady mraky. Furt je to to samé dokola. Tohle je další takový - má to být za kilo, první majitel, málo jeté, v kůži, v metle, na hlínách, atd. To je utopie. Skutečnost bude samozřejmě úplně jiná. I když - koupit báwo za 70 pětek v plný a s třílitrem, není žádný problém. Ale jezdit to dlouho asi nebude.
Ono za tyhle prachy je vcelku jedno, co to je - důležitý by měl být aktuální stav. Samozřejmě, že v této cenovce to nebude nikdy hitparáda. Osobně bych se orientoval na koncern, který bude sice víc vylítaný, ale náhradní díly jsou velmi dostupné a každý to v garáži resuscituje.
Já tomu rozumím, že v mládí si to brousí zuby na leštěnku, ale pragmatizmus by měl být Nr.1. Já taky začínal na 105s, atd. a žiju :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Banánovej krém...... né, švanda.. výběr auta do sto litr

Příspěvek od 970ka »

Mrkni po nějakým Focusu,či podobným autě v benzínu,ať to není úplná plečka a jezdi.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
kentusek
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: úte 17 črc 10:58

Re: Banánovej krém...... né, švanda.. výběr auta do sto litr

Příspěvek od kentusek »

řidičBOB píše:Hele, za kilo bych si nenastavil ani budíka :D
Ale vážně - takovýchto témat je tady mraky. Furt je to to samé dokola. Tohle je další takový - má to být za kilo, první majitel, málo jeté, v kůži, v metle, na hlínách, atd. To je utopie. Skutečnost bude samozřejmě úplně jiná. I když - koupit báwo za 70 pětek v plný a s třílitrem, není žádný problém. Ale jezdit to dlouho asi nebude.
Ono za tyhle prachy je vcelku jedno, co to je - důležitý by měl být aktuální stav. Samozřejmě, že v této cenovce to nebude nikdy hitparáda. Osobně bych se orientoval na koncern, který bude sice víc vylítaný, ale náhradní díly jsou velmi dostupné a každý to v garáži resuscituje.
Já tomu rozumím, že v mládí si to brousí zuby na leštěnku, ale pragmatizmus by měl být Nr.1. Já taky začínal na 105s, atd. a žiju :-)
To právě že ani neni můj případ.. Chci auto co trochu jede a je na jeho motor nějaký spoleh. Každý auto má mouchy , jenom některý sou mušky a některý masařky a proto jsem založil další téma :-B

Sem pro jakoukoliv značku, když se mi auto bude líbit, rozhodně mým cílem neni vlastnit bavoráka, abych byl ten "nejvíc kůl hošan v ulici". Drobnosti na vzhledu si rád zkusim opravit sám a rád se přiučim i všemu ostatnímu. V motoru se ale sám zatim vrtat nehodlám, kvůli bezpečí mému a všech okolo :D

A k tý utopii - jedinej muj požadavek je, aby nebylo prolezlý rzí a bylo v řádnym stavu co se motoru týče. Nekoukám moc na nájezd a výbavu to mít nemusí.. Jedinej můj požadavek by byli asi všechny okýnka v elektrice, kdyby šlo o "novější" auto :-) Uvedený modely se mi líbí, to neznamená, že věřim že je za tyhle ceny dostanu. Nemyslim si, že chci něco utopického, to opravdu ne
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1526
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Banánovej krém...... né, švanda.. výběr auta do sto litr

Příspěvek od abgx1 »

Budem sa zbavovat saaba 9-3 coupe, 2000, 2.0T 113kw, s LPG... tldr:Kupil som ho tajne pred 3tyzdnami, Rodicia nan prisli, musim sa ho zbavit :)

Ak by ta to nejak zaujalo, daj vediet, doplnim info
tp005
Autoškolák
Příspěvky: 91
Registrován: pon 15 kvě 06:06

Re: Banánovej krém...... né, švanda.. výběr auta do sto litr

Příspěvek od tp005 »

Nazdar,

Podívej se po Fordech Focusech II hla vně motor 1,6i 74KW to podle mně nejlepší motor od fordu

u nás Focus MK1 z 99roku za 16 let v rodině nájezd kolem 400 tkm a dělalo se jen nutný servis olej,filtry, svíčky rozvody, jednou lambda a taky nějaký senzor. já ho měl 5let jedině co jsem řešil byl spotřební materiál jako brzdy , tyčky stabilizátoru a ložiska - jinak auto skoro bez údržbové.
Jen si dávej pozor na rez to byl nejvetší kámen úrazu.

https://www.sauto.cz/osobni/detail/ford ... oFrom=list jen pro orientaci , Hlavně se podívej na podvozek ta rez vychází draho hlavně na zadní nápravě je to nejhorší a nejdraží pak už jen prahy a lemy blatníků.
Odpovědět