Dalnicni auto do 300k

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
pheno
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pon 11 zář 19:35

Dalnicni auto do 300k

Příspěvek od pheno »

Potreboval bych trochu nasmerovat s vyberem auta. Dojizdim Octavii 1, ale uz dlouho to neni ono, takze bych potreboval nahradu, moznosti je hodne, ale za tuhle cenu to je vzdycky neco za neco.
  • - max 3/4 roky stare. r.v. 2015
    - denni najezd cca 100km dalnice/rychlostni cesty
    - preferuju benzin a 6st prevodovku
    - idealni je sedan ve velikosti octavie
    - tempomat a automaticka klima jsou super veci navic
Z tehdle podminek mi nejlip vychazi opet octavia, ktera je ale v tomhle rozpoctu temer nerealna, vsechny kusy jsou vicemene bourane, vselilak zvlastne prodavane v malych bazarech atd... Rapid mi prijde na dalnici maly. Moznosti, ktere jsem prohlizel jsou: vybehova insignia (priliz tezka a nenazrana), Golf, Rapid a libi se mi napriklad Renault Mégane jako funglovka, sice tomu chybi 6st, ale jinak se zda ok (s francouzi ale zkusenosti vubec nemam)...

Poradite?
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Dalnicni auto do 300k

Příspěvek od Brus »

Octa za 300 by snad mela jit. Jsem prodal 3r stare RS za 390 a ze by o to byla zrovna rvacka se rict neda.
Pravda vyděsí
pheno
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pon 11 zář 19:35

Re: Dalnicni auto do 300k

Příspěvek od pheno »

V bazarech se octavie rv 2015 pod 300 najdou, ale jsou to casto male bazary a oktavky jsou bourane, byt treba oprave v autorizaku, nekdo se to snazi prodat jakou nebourane... A skoda-plus uz je s cenou zase dost nahoru. celkem mne to odradilo od hledani v malych bazarech a sam na sebe... Mate nekdo zkusenosti jak se tomu vyhnout, napriklad hledat jen auta s cebii, nebo jen skoda-plus?
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: Dalnicni auto do 300k

Příspěvek od lampa »

A proc je problém maly bazar?
pheno
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pon 11 zář 19:35

Re: Dalnicni auto do 300k

Příspěvek od pheno »

No jak jsem psal. Problem to byt nemusi, ale moje zkusenost (posledni cca 2 mesice to prochazim) je takova, ze male bazary nabizeji auta bez cebie, casto propagovane jako nebourane auta a nebo to neuvadi v popisku. Az kdyz je pak kontaktuju tak bud prodejce rekne, ze auto bylo opravovane, nebo ani nerekne a vyctu si to u skodovky pres VIN. Takze jsem k nim trochu vic skepticky, ale nerikam, ze to plati obecne...

Spis nemam moc zkusenosti a tak se snazim optat tady.

edit. mozna je zavadejici psat male, to rozdeleni je spis certifikovane nebo vedene v ramci skoda plus, casto dealeri novych i ojetych vozu vs spis mensi bazary co jen preprodavaji ojeta auta vsech znacek?
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Dalnicni auto do 300k

Příspěvek od DoubleSix »

Co Opel Astra nebo Ford Focus.
Mazda 3, Honda Civic.

O Oktávky je zájem, proto si drží vyšší cenu.
Uživatelský avatar
delphin
Pan Řidič
Příspěvky: 216
Registrován: pon 04 črc 23:01

Re: Dalnicni auto do 300k

Příspěvek od delphin »

Na dálnici bych při tomto nájezdu hledal spíš ve střední třídě. Sám jsem teď přesednul z Octavie do Superbu a rozdíl je dost velký. Takže bych se díval spíš na tu Insignii, Mondeo Peugeot 508 nebo právě ten Superb.
Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Focus, Superb, Kodiaq a teď Octavia se Superbem. Ale Pionýr mi pořád zůstal...
pheno
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pon 11 zář 19:35

Re: Dalnicni auto do 300k

Příspěvek od pheno »

@DoubleSix Snad krome civicu jsem uvazoval i nad temito auty. Ford se mi subjektivne moc nelibi, interier jeste mene, ale cenove to vypada lepe no. Radsi bych ale ten sedan, na dalnici mi to prijde proste idealnejsi... I kdyz treba ta Astra je hodne pekna, jeste na to mrknu... Obecne mi prijde ze u tehto znacek ale neni tak velka nabidka jako u skody, takze hledat je vetsi problem...

@deplhin Jasne no, ale rozpoctem to proste na tuhle tridu neni, mozna tu Insignii, ale ta prvni generace mi prijde extremne tezka, nevim proc je tak navrzena, ale ma skoro 1.5t pritom velikostne octavia... Spotreba i v tom dieselu je spis vetsi nez mensi, co jsem se dival...
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: Dalnicni auto do 300k

Příspěvek od lampa »

Insignia je velikostne Superb, zevnitř teda spis Octavia, to je fakt, ale když je takhle mohutna a tezka, tak by zase mela byt bezpecna.
pheno
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pon 11 zář 19:35

Re: Dalnicni auto do 300k

Příspěvek od pheno »

Insignia byla dlouho favorit, pak mi prisla o neco praktictejsi octa...

Co se tyce porovnani servisnich nakladu a problemu u obou (Octavka III, Insignia I) cca 3 letych aut, nema nekdo zkusenosti jak je na tom Insignia? U skody mi ty servisni ukony neprijdou nijak silene a autorizaky jsou v kazdem meste...
Odpovědět