Výměna auta každé 1-2 roky

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
HOUZJ5AJ
Řidič začátečník
Příspěvky: 159
Registrován: stř 11 črc 13:45

Výměna auta každé 1-2 roky

Příspěvek od HOUZJ5AJ »

Zdravím, rád bych znal Vaše zkušenosti s častými výměnami nového auta, tak cca každé 1-2 roky. Mám trochu problém s tím, že ačkoliv se mi auto vždy nejdříve líbí a jsem z něj nadšen, nejpozději po dvou letech (a tedy cca 50 až 60 tis. km) už bych chtěl vždycky něco jiného :) Asi nebudu sám a ani nejde o to, že by se mi to auto již nefungovalo, ale prostě mě láká zas vyzkoušet něco jiného. Poslední výměny (vždy max. po dvou letech) byly následující Yeti 2.0 TDI 4x4, pak Superb II Combi 2.0 TDI 4x4, nyní BMW X1 25dxDrive. Ze všech aut jsem byl v podstatě vždy nadšen a byla o velký kus lepší než předešlá, ale X1 už mám dva roky a přemýšlím zase o výměně :)

Nyní to řeším jednoduše - koupím, prodám. U BMW už jsem zvažoval operativní leasing na 2 roky, ale splátka cca 30tis. / měs. při ceně auta po výrazné slevě lehce na 1,1 mil bez DPH mi přišla hodně. Resp. řekl bych, že se spíše vyplatí koupit a prodat. Pravda účetní a finančák ze mě trochu roste, ale zatím to jde. Nicméně řeším, zda to nejde dělat nějak lépe, nebo přeci jen nevyužívat operativní leasing. Nebo kupovat třeba 6 měsíců jeté, aby ztráta při prodeji nebyla tak velká (to se mi moc nechce, rád si auto nakonfiguruji a vyberu dle svého, navíc každému autu něco zpravidla chybí...). Cenový strop auta je někde mezi 1 až 1,5 mil. bez DPH (nicméně nejde teď o konkrétní auto, ale případně způsob jak k takto časté výměně přistupovat).

Jestli někdo má zkušenosti, rád budu vědět, jestli to někdo řeší jinak / lépe. Ve fóru BMW divize jsem tuším zaznamenal, že někdo ze zdejších členů mění auto co rok, ale už nevím kdo to byl, tak jsem se přiměl zaregistrovat (a už nejen číst témata) a dotázat se. Předem díky za zkušenosti.
4.4 V8 390 kW, 5.0 V8 338 kW
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Výměna auta každé 1-2 roky

Příspěvek od HondaMan »

Honziss meni kazdy kazdou chvili...
2.9T RWD
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Výměna auta každé 1-2 roky

Příspěvek od honziss »

jj, mam to uplne stejne. Koupim, za 1-3 roky to prodam, nejlevnejsi reseni to neni, ale co se da delat. Operak na 50tkm/rok ma smysl zvazovat jen u uplny konfekce typu A6/passat/octa, ale jezdi v tom pak :)

Takze jediny co jde je minimalizovat ztraty:

- co nejlip koupit, idealne vyhadat servis zadarmo k sleve
- levne, ale dobre pojistit
- pekne se o to starat
- pri prodeji nepospichat
R4...258k
R3...261k
EV...264k
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Výměna auta každé 1-2 roky

Příspěvek od honziss »

...a nekupovat BMW u kteryho je co 2 roky FL nebo novej model a ojetiny neprodejny :D
R4...258k
R3...261k
EV...264k
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Výměna auta každé 1-2 roky

Příspěvek od honziss »

Jeste rozvedu to “dobre koupit”:

- nekonfigurovat nesmysly (barevny kombinace, megakola, nesmysl vybava, atd..)
- objednavat kdyz maj prodejci okurkovou sezonu
- idealne nekoho znat nebo se nechat doporucit
- mit rozmysleno co chci nez kontaktuju prodejce
- byt k prodejci uprimny a rict mu ze to mam na 2 roky, potrebuju nej cenu a ze se mnou nebude prace
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Výměna auta každé 1-2 roky

Příspěvek od Stepan »

a co že si to chceš koupit, že ti dali splátku 30 tis. měsíčně? Není to náhodou nějaká trojka, kde si dostal brutální slevu vzhledem k nové generaci příští rok, a zároveň se teda nafoukla i splátka operáku, protože amortizace bude obrovská a ty ji musíš zaplatit? :)

*mi ta 335d u kopeckého za 1,2 i s daní utekla, tak jsem smutnej :-s
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
HOUZJ5AJ
Řidič začátečník
Příspěvky: 159
Registrován: stř 11 črc 13:45

Re: Výměna auta každé 1-2 roky

Příspěvek od HOUZJ5AJ »

Ad honziss: Díky za tipy. S objednáváním trochu zápolím, většinou tam nakonfiguruju právě mraky výbavy a těžko se mi to redukuje, proto jsou ta auta i na své kategorie většinou dost drahá. Jinak barevné kombinace - volím klasiku - černá metla a béžový interiér (s černým se mi auta moc nelíbí...)

Dobře koupit - v podstatě zde využívám slevu pro členy profesních komor, BMW dává bez obtíží 20 % (navíc jsem BMW chtěl už jako malý kluk :D Jinak známé u prodejců nemám, takže když bych vybíral, určitě bych si nechal třeba zde doporučit. Nevím, jestli se dá někde dostat výrazně víc..

Ad Stepan: 30tis. měsíčně byla před 2 roky nabídka na stávající X1 v ceníkové ceně něco přes 1,3 mil, po slevě cca 1,1 mil bez DPH. Dle leasingovky byla splátka vysoká kvůli motoru - 25d a kvůli množství příplatkové výbavy (což moc jinak nejde, protože BMW jinak teda v základu žádná sláva... Pravda dal jsem si tam i zbytečnosti typu panoramatické střechy apod.)

335d byla za 1,2 včetně daně byla hezká, ale tam by mi asi vadilo, že už je na cestě nová generace..

O čem uvažuju - BMW X3/X4/X5, 5, 6GT, Porsche Macan (to bude asi cenově ale už mimo i z hlediska prodeje, servisu atd. asi nesmysl), Volvo V90 CC, XC60, XC90. Mercedes, ani Audi mě moc neoslovuje, max. možná nějaký allroad od Audi nebo Q7. Osobně mi je asi nejbližší BMW (v případě nové generace bych klidně šel i do trojky, nad kterou jsem slintal při sledování Kobry 11 :D . Rád bych třeba vyzkoušel benzín, ale to z hlediska prodeje po dvou letech bude asi katastrofa, takže klasicky zase nafta...
4.4 V8 390 kW, 5.0 V8 338 kW
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Výměna auta každé 1-2 roky

Příspěvek od honziss »

S tema priplatkama je to peklo, ja kdyz objednal F20 116d, tak stala v cenikovce pres mega a porad mela hadrovy sedacky a 16” kola :)

Obecne ma vzdy vyssi zustatkovou hodnotu vyssi model v nizsi specifikaci.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
HOUZJ5AJ
Řidič začátečník
Příspěvky: 159
Registrován: stř 11 črc 13:45

Re: Výměna auta každé 1-2 roky

Příspěvek od HOUZJ5AJ »

Oživuji a všem díky za rady. Aktuálně jsem trochu rozčarovaný nad nabízenou cenou za dvouletou X1 (cca polovina ceníkové ceny), tak zvažuji co dál / případně nechat ještě rok.

Při brouzdání jsem narazil na Porsche Boxster (zde - https://www.tipcars.com/porsche-boxster ... 33169.html) Tak přemýšlím, jestli to třeba na dva roky nevzít, neužít si a pak to poslat dál. Ztráta za dva roky by snad nemusela být na polovinu hodnoty i při započítání servisu... Nebo mě to chytne a nechám si to jako druhé auto :) Sice to není 911, ale zábava by s tím být mohla...

Jinak operáky na BMW v zásadě žádná sláva, v cenách kolem 20 tis. bez DPH je to holobyt... (a při vyšších splátkách už mi to vychází líp to koupit, možná...) Docela zvažuji Volvo XC60 (D4 nebo T5), které i s nějakou výbavou na dva roky je kolem 20 tis. bez DPH.

No mám o čem přemýšlet a je to žrout času. Tak uvidíme, jak to dopadne..
4.4 V8 390 kW, 5.0 V8 338 kW
Odpovědět