Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od driver »

Začínám si pohrávat s myšlenkou, že nahradím malý scooter nějakým elektromobilem, prostě hrkání po městě, i3 by se mi líbilo, ale mám chuť zkusit ojetinu za pár korun, abych vyzkoušel, zda to je pro nás vhodné.
Takový Renault Zoe např. by byl fajn, ale kupodivu jsem zjistil, že AKU nejsou v ceně ojetiny, protože si je musíš pronajímat od Renaultu. Vypadá to, že to má být plus, ale z principu já chci investovat a vlastnit a né platit do aleluja pronájem...
Kdo to ví, tak se ničemu nediví. Ale já to nevěděl a je to pro mě nepřijatelné.
Potom se nedivte, že ty elektromobily nikdo nechce, když i odpůrce by to chtěl zkusit, a nemůže :D
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Neska sem v BpH viděl stát na krajnici blikající Teslu S a pražskou značkou a zdrceně vypadajícím pylothem s telefonem u ucha za kniplem..... ze 100 vježaté do BpH je to asi 300 km = max dojezd teho zázraku.... kam/komu asi telefonoval? :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Honza42 »

Dobíjel bezdrátově přes telefon. Normálka.
sabmilan
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 11 led 21:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od sabmilan »

Chlapci řídil jste už někdo Teslu popř. bmw? Stojí to půjčení vůbec za ty prachy - http://jizda-zazitkova.cz/jizda-tesla-model-s/??? Rád bych si to vyzkoušel a hledám nejlepší cestu. Přece jenom abych nejezdil jen půl hodinky okolo baráku v obytné zóně :D :D
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

Nový eGolf:
2018-06-21 08.46.03.jpg
Dojezd vcelku optimistický...ale: musím říct, že na městské pojezdy je to fajn. Ne moc v létě, protože A/C ON = -70km z dojezdu ihned po zapnutí. Pokud si člověk bude hrát s rekuperací - buď převodovka natvrdo v B (tam to pak rekuperuje opravdu hodně a chvilku trvá než se člověk naučí odhadovat rychlost/vzdálenost tak, aby vůbec nepoužíval brzdu) nebo klasika v poloze D a pak +/-, kdy se lze pohybovat mezi třemi módy rekuperace - 1 nejmíň a 3 nejvíc (ale pořád míň než v poloze B). Nebo lze rekuperaci zcela vypnout. Je to taková hračička a člověk se alespoň něčím baví. Po stovce km to už dělá tak nějak automaticky. A hlavně - opravdu to funguje. Průser je dálnice, byť třeba i kousek. Já jel 14km po D5 a když jsem se plížil cca 120, tak mi to sežralo vcelku velké procento z baterky. Takže na dálnici raději nee.
Za mne celkově, proti první generaci, posun...ale že bych poloholý eGolf za 1,1 mio chtěl - to asi nee.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od driver »

Co zobrazují ty dva svislé grafy v budíku tacho uprostřed?

Přetížení to není, je to nějaká efektivita, ale co který konkrétně zobrazuje ví někdo?
Mají to i spalovací motory, jen trošku silnější grafika.
Přílohy
2018-06-21 08.46.03.jpg
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od vonkreuz »

@ PP - stavuješ se někdy na salaši Krajinka před RK? Ta moja nedává tlakovou zkoušku trubek a spojů, tak na ní čekám a čučím jak puk. Mají tu zásuvku pro EV a akurvát z ní sosá bratislavský Hyundai Ionic.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

No, dát za auto 3 mega a víc a pak nabíjet bez stříšky a v tom brutal dešti pak utíkat na kávíčku....raději zůstanu u kvality 100l nádrže, kdy jsem tankoval hezky pod střechou a do 5 minut odjížděl :ympeace:
2018-07-06 16.05.48.jpg
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od vonkreuz »

Vypozoroval jsem to v "mém oboru". Lidi rádi trpí a přesvědčují sami sebe, že tak je to správné a vidí sebe sami jako mučedníky.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Fčera sem byl služebně na "dálném východě", taxem se po cestě zpět zastavil v ta3 a neska si udělal volno..... zcela podle očekávání - zatímco včera na služebce bylo krásně, neska na výletě bylo hnusně, jak jinak. Ale v horách (ta3 nevyjímaje, právě naopak) je vlastně vždy krásně, jen má člověk někdy trochu "špatnou" výbavu... :D

Dnešní automobilní zážitek z tatranského výšlapu: na Sliezskom dome vo Velickej dolině pod Gerlachem (vysoko v horách, ale je tam příjezd po asfaltce se zákazem vjezdu), jsou tři nabíječky pro elektromobily a na jednom z nich visela Tesla X.

Žeby Supercharger?

A žeby elektromobily mohly nahoru i přes zákaz vjezdu?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět