Yaris - Ake zadne reproduktory?

Když se chcete ponořit do nitra...
nightlight
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: úte 26 čer 08:57

Yaris - Ake zadne reproduktory?

Příspěvek od nightlight »

Ahoj,

Moja Toyota Yaris (2010) bola kupena bez zadnych reproduktorov.
Mam ale problem spolahlivo zistit, ake reproduktory tam mozem namontovat.
Vie mi niekto poradit?

Diky
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Yaris - Ake zadne reproduktory?

Příspěvek od jirka87 »

Ono to v době internetu není tak složité to najít....

https://www.ahifi.cz/reproduktory-do-toyota-yaris-1-2/

Jak se to dá například najít je znázorněno zde.... http://lmgtfy.com/?iie=1&q=Toyota+Yaris ... dimensions Najdeš, že je to 6 a půl palce, což je 165mm.

U Japonce s tloušťkou plechů nula nula nic doporučuji alespoň základně...jakkoliv vytlumit dveře. Alespoň částečně, protože jinak to bude peklo. Viz foto. Netřeba dávat nutně obě vrstvy, ale tu vnitřní alespoň částečně bych určitě dal. Na všechny 4 dveře to vyjde řekněme 600Kč. Klidně stačí to tam nalepit jakoby "přechod pro chodce" Prostě pásek 5cm, pak 5cm nic, pak zase pásek atd...Zkrátka aby tam alespoň něco bylo. Zvláště mezi plechem dveří a výztuhou dveří, pokud jsou vůči sobě natěsno (některé auta tam mají 5cm, některé sotva 2mm)
Přílohy
20180503_175704.jpg
nightlight
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: úte 26 čer 08:57

Re: Yaris - Ake zadne reproduktory?

Příspěvek od nightlight »

Googlit som samozrejme skusal, ale niekde som nasiel 6,5" a niekde 6x9"
Ahifi sa zda byt skvely obchod, ten som nepoznal.

Dik za radu :)
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Yaris - Ake zadne reproduktory?

Příspěvek od jirka87 »

Případně tam, kde si nejsem jistý prostě dveřní výplň demontuju a změřím. Pak den, dva jedzím bez té dveřní výplně, počkám na dodání zboží a smontuju zpět. Taky se dá...Však to není motor :-) Na tapec to nejezdí :-)

P.S : Ty MDF podložky zřejmě BUDOU potřeba kvůli montážní hloubce nově vybraných repro, které budou na 100% díky velikosti koše a magnetu větší, než ty originály. Ony obecně ty originální reproduktory bývají skutečně trapné...Není vyjímkou celková hloubka 4cm :)) Jinak já mám po ne moc dobré zkušenosti se značkou Gladen reproduktory Excursion a zatím se to tváří dobře. A bral bych určitě komponentní dopředu a koaxiální dozadu. Už jsem i experimentoval se středobasem dopředu a koaxialem dozadu a to se nedá srovnat.
nightlight
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: úte 26 čer 08:57

Re: Yaris - Ake zadne reproduktory?

Příspěvek od nightlight »

Ja tam original nemam, to je ten problem :) Mam len vpredu a tie su fajn. Zadne som si vybral nejake Alpine. Asi este chvilu potrva, kym to tam namontujem. Podlozky asi budem potrebovat :)
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Yaris - Ake zadne reproduktory?

Příspěvek od jirka87 »

Nerad te zklamavam, ale obecne receno zakladni rady Alpine, Pioneer, Sony apod. jsou dnes oproti cca 90letum uplne sracky. Pioneer a Alpine platily za velmi dobre audio. Ale to je 20let zpatky. Dnes v cene "entry level" nemuzou byt dobre, protoze 50% ceny tvori ta znacka. U Nemcu jako je ESX nebo Excursion platis za znacku minimum a zbytek za produkt.

Popremyslej o tom.
nightlight
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: úte 26 čer 08:57

Re: Yaris - Ake zadne reproduktory?

Příspěvek od nightlight »

Ja to chapem, no v aute nepotrebujem extra kvalitu. Vadi mi len to, ze vzadu ziadne repro nie je. Takze verim, ze aj s tymi Alpinami budem spokojny.
Dnes som rozobral dvere. Zistil som, ze kable pripravene nie su a treba ich natiahnut asi priamo od radia. Tiez musim kupit podlozky.

Vedel by mi niekto poradit, na koho sa obratit s kabelazou? Idealne Ceske Budejovice alebo okolie.

Davam sem aj fotky:
dvere.jpg
repro.jpg
nightlight
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: úte 26 čer 08:57

Re: Yaris - Ake zadne reproduktory?

Příspěvek od nightlight »

Skusil som sa pozriet do radia. Zda sa, ze kable na zadne repro vyvedene su. Ale do zadnych dveri nejdu.
Vychadzal som z tohto: https://www.tehnomagazin.com/Auto-radio ... nector.htm

A takto vyzera radio:
Radio Kabelaz
Radio Kabelaz
Vedel by mi niekto poradit, ci su to fakt kable pre zadne repro?
nightlight
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: úte 26 čer 08:57

Re: Yaris - Ake zadne reproduktory?

Příspěvek od nightlight »

Tak si odpoviem sam :D
Ano, ten zakruzkovany konektor je pre zadne reproduktory.
Uz som ich skusil zapojit a hraju velmi dobre. Uz ich len namontovat do dveri a natiahnut kable.
deny.rel
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pon 25 čer 08:03

Re: Yaris - Ake zadne reproduktory?

Příspěvek od deny.rel »

Hele rozumím ti, v Yarisu je zvuk v zadu je opravdu hrozný...
Zeptej se u lidí, co se vyznají, třeba tady:xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Naposledy upravil(a) pavproch dne pon 23 črc 11:57, celkem upraveno 1 x.
Důvod: edit by -pp-: Aleno, tak! Ešče raz a BANán.
Odpovědět