Lampárna (stěžovatelna)

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od řidičBOB »

pokud se nepletu, tak ani Lacina nebyl souzen za vraždu ve stádiu pokusu...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od _sulcik_ »

driver píše: To, že mu nedáš přednost jen proto, že měl jet pade je vždy nedání přednosti v jízdě a možná i pokus o vraždu v extrému.
To není pravda, byl jsem na pár přednáškách, kde přednášel soudní znalec a tyhle věci se celkem složitě dopočítávaj. Musíš spočítat bod kdy ten na hlavní spatřil toho na vedlejší, a pokud by v tom bodě začal brzdit z předpisové rychlosti a dobrzdil by, jde vina na řidiče na hlavní (je to maličko složitější, ale v principu je to tak). Jednoduše řečeno, pokud ve městě poletíš kilodvacet a někdo ti tam z vedlejší vjede, půjde vina za tebou.
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od řidičBOB »

přesně tak...ono se vždy prokazuje, zda dotyčný mohl takové porušení předvídat, vzhledem k závažnosti porušení předpisů řidiče, který by jinak měl přednost
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od oxik »

:D :D driver má fakt výživný komenty
nicméně bych to uzavřel tak, že řidič je pořád jednou nohou v kriminále a druhou v hrobě :ar!
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od _sulcik_ »

Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Kavis »

_sulcik_ píše:
driver píše: To, že mu nedáš přednost jen proto, že měl jet pade je vždy nedání přednosti v jízdě a možná i pokus o vraždu v extrému.
To není pravda, byl jsem na pár přednáškách, kde přednášel soudní znalec a tyhle věci se celkem složitě dopočítávaj. Musíš spočítat bod kdy ten na hlavní spatřil toho na vedlejší, a pokud by v tom bodě začal brzdit z předpisové rychlosti a dobrzdil by, jde vina na řidiče na hlavní (je to maličko složitější, ale v principu je to tak). Jednoduše řečeno, pokud ve městě poletíš kilodvacet a někdo ti tam z vedlejší vjede, půjde vina za tebou.
Nevim, jak to je dnes, ale ja v r. 2007 udelal bouracku se zranenim, kdy jsem nedal prednost motorce policii jsem rekl, ze si myslim, ze nejel 50. Slo to k soudu (tezke ublizeni na zdravi z nedbalosti), znalec rekl, ze v okamzik stretu jel 73 km/h a to tam nechal slusnou caru a v pripade, ze by jel 50 jak mel, tak se v te krizovatce ani nepotkame, trefil me az za zadni kolo u favorita. Soudce k tomu sice prihledl, ale rekl, ze dat prednost, tim padem neohrozit je vice, nez dodrzet rychlost a vinu nechal na me.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od řidičBOB »

jistě, protože oni používají termín "výrazné překročení" povolené rychlosti... A to je vždy z odkazem na místní situaci, ale zpravidla, pokud je křižovatka přehledná, tak je to dvojnásobek rychlosti, kterou se smí jet.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Kavis »

Nerikam, ze je tam vylozene neprehledna, ale ja si do dneska myslim, ze jsem blbe zastavil a prehlidnul ho pres sloupky zabradli kolem silnice, ktere z urciteho mista omezuje vyhled, myslim to tak, ze kdyz je to zabradli oblouk, tak se ty sloupky z urciteho pohledu "seradi" a udelaji jakoby zed. Videl jsem ho az tak 3 metry vedle auta. Ale jestli tam nechal tak 20m caru a narazil v rychlosti pres 70, tak asi kolem toho kila jel.. Dneska uz je to po tech letech stejne jedno.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5451
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Stepan »

Na školení se běžně vykládá verze-> když tě trefí od B sloupku dopředu, můžeš za to ty, když od Bčka dozadu, může za to on.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Kavis »

Toto tvrzeni mi prijde ponekud odvazne.. Me trefil az za zadni kolo, u favoritu tam uz toho za kolem moc neni a stejne to byla moje vina. Ale jak jsem psal je to uz 11 let. Ja z toho tehdy vyvaznul prakticky bez trestu (podminecne odlozeni), takze jsem se v tom uz nechtel hrabat nejakym odvolanim, jen kvuli ocisteni jmena.
Odpovědět