vylepšení zvuku auta

O více i méně povedených úpravách originálu.
Odpovědět
davidvytiska
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 14 čer 05:33

vylepšení zvuku auta

Příspěvek od davidvytiska »

Ahoj, mám volvo s80 2.0t 177kw.. Jede fakt krásně, jen mi tam chybí ten zvuk, auto se začne nějak ozývat až kolem 3500 až 4000 otáček, jenže já bych chtěl za 1. Udělat hezčí sportovnější zvuk a za 2. Už od nějakých 2000 otáček, prostě jak slapnu na plyn.. Nedá se to udělat nějakou neinvazivní metodou (tzn. Kuchani do katalyzátoru a tak podobně)? Chapejte je to rok 2011 a já nechci vrtat do výfuku :D jestli tam jde dat nějaká koncovka nebo zesilovač.. Nevím :D ale spis si myslím že se to neobejde bez výměny výfukový soustavy Coo? :D poraďte prosím, děkuji
Uživatelský avatar
eLzyx
Autoškolák
Příspěvky: 57
Registrován: pon 07 kvě 11:38

Re: vylepšení zvuku auta

Příspěvek od eLzyx »

Volvo S60 2.4T
VW T2
Uživatelský avatar
eLzyx
Autoškolák
Příspěvky: 57
Registrován: pon 07 kvě 11:38

Re: vylepšení zvuku auta

Příspěvek od eLzyx »

jsem koukal ke všem tuning výrobcům pro Volvo a výfukové systémy pro S80 II. ne a ne najít ~x( BSR, Polestar, Simons, Ipd ... nikdo nic.
Na svůj starý pekáč jsem nasadil výfuk od Simonse a zvuk se rozhodně zlepšil. A ani to nebylo drahý, na to, že je to nerez.
Volvo S60 2.4T
VW T2
davidvytiska
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 14 čer 05:33

Re: vylepšení zvuku auta

Příspěvek od davidvytiska »

Jo to s tou gumou znám :D je to pěkná volovina ale třeba by to šlo když se to poladi :D a díky za tip s tím Simonsem, kouknu na to :)
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: vylepšení zvuku auta

Příspěvek od lampa »

Když chces zvuk, tak holt podrad. Petivalce zneji krasne, takze bych do toho zbytecne nevrtal. Potom by to zase mohlo otravne hučet při dlouhe jizde po dalnici atd.
davidvytiska
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 14 čer 05:33

Re: vylepšení zvuku auta

Příspěvek od davidvytiska »

on to právě není pětivál ale čtyřvál, prostě turbobenzín 2.0 :D
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: vylepšení zvuku auta

Příspěvek od lampa »

Aha... Tak to je potom blby no. S tim se toho moc delat neda. To bych byl rad, ze je to tichy aspoň. Navíc luxusni limuzína s hlasitym ctyrvalcem by pusobila divne. To je prijatelne třeba u hothatchu. Samozrejme se delaji upravy typu vyriznuti rezonatoru, tlumicu atd., ale to bude spis znit rozbite nez dobře. Vim, ze 2.0 turbo pětiválec se daval do první generace, ale ta asi nemela 177 kW, no :D
Uživatelský avatar
eLzyx
Autoškolák
Příspěvky: 57
Registrován: pon 07 kvě 11:38

Re: vylepšení zvuku auta

Příspěvek od eLzyx »

lampa píše:Vim, ze 2.0 turbo pětiválec se daval do první generace, ale ta asi nemela 177 kW, no
132kW v S80, ale v 850 měl pětiválcový dvoulitr až 168kW.
Volvo S60 2.4T
VW T2
Odpovědět