Kdo ma prednost?

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Alex..
Pan Řidič
Příspěvky: 464
Registrován: ned 22 kvě 09:48

Re: Kdo ma prednost?

Příspěvek od Alex.. »

GeneHawkins píše:
Alex.. píše:přesně tenhle argument si myslím, že budou mít :D

v pátek jsem potkal dokonce extrémistu, který přejel při odbočování doleva do pravého pruhu :)) :)) :)) :))
Nevím, proč extrémistu, je to naprosto standardní postup, můžu si najet do kterého chci. Samozřejmě při odbočování vlevo dávám přednost protijedoucím vozidlům...
nevíš proč? protože mi nedal přednost :))
Uživatelský avatar
Alex..
Pan Řidič
Příspěvky: 464
Registrován: ned 22 kvě 09:48

Re: Kdo ma prednost?

Příspěvek od Alex.. »

řidičBOB píše:No jo no....pár takových odbočujících mám i ve sbírce...

super, díky. hned jsem klidnější :D :D :D :)) :))
Kendos
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pát 08 čer 07:45

Re: Kdo ma prednost?

Příspěvek od Kendos »

Ahojte prosim kdo z vyjizdejicich z vedlejsich ulic ma prednost? Omlouvam se nejde mi sem vlozit obrazek tak, aby se zobrazil.Dekuji
https://www.imgup.cz/image/LODD
https://www.imgup.cz/image/LODD
Naposledy upravil(a) Kendos dne pát 08 čer 08:44, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Kdo ma prednost?

Příspěvek od GeneHawkins »

Ten, kdo jede zprava.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Kdo ma prednost?

Příspěvek od Brus »

dáváš přednost všem na hlavní a pak dáváš přednost zprava
Pravda vyděsí
Kendos
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pát 08 čer 07:45

Re: Kdo ma prednost?

Příspěvek od Kendos »

Jak je mozne, ze kazdy den rano co jedu z prave vedlejsi tam kde je ten bily nakladak na me Ti co jedou z leve vedlejsi me vytrubuji, kdyz chci vjet na hlavni nemluve o tom, ze by mi vubec prednost dali? Nekolikrat malem doslo k rucni potyccce a slovni je na dennim poradku. Kolizim zabranuji jen ja, ze zabrzdim, protoze oni se neobtezuji ani zastavit. Je tam rano velky provoz vzhledem k tomu, ze je tam zakladni skola. Chystam se volat na na policii, protoze to prece neni normalni. Pokud to vubec ma nejaky smysl resit. Hadam, ze mi odpovi, ze znacky tam jsou a od rana do vecera tam stat nebudou.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Kdo ma prednost?

Příspěvek od Brus »

už ty 2 auta zaparkvané naštorc v křižovatce jsou dobré :-)
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Kdo ma prednost?

Příspěvek od ctrl_j »

Tam je problem, ze ty dve vetve vedlejsich komunikaci na sebe primo neprilehaji, a tak ti jedinci co tam najizdi od te skoly se domnivaji, ze tim ze uz vjeli na hlavni, ted maji prednost oni.
pos-sum.jpg
Mas dve moznosti. Bud to resit s odborem technickym na magistratu, s tim ze je nutne tam tu prednost nejakym zpusobem zduraznit, pripadne krizovatku dale upravit. Nebo to rovnou resit s PCR ci MP.
Je-li problem doprava kvuli skole, mohlo by stacit pro zacatek presvedcit je o narazovem dohledu 7.15-7.45, nebo proste v case kdy je tam ta doprava nejvetsi.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Kendos
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pát 08 čer 07:45

Re: Kdo ma prednost?

Příspěvek od Kendos »

Mestska tam kazde rano od pul osme do osmi zveda placacku na prechodu, tak nemaji cas sledovat dalsi deni. Kazdopadne to chce s tim neco udelat, protoze to bude nejspis jak pise ctrl, ze je tam nejaka prodleva mezi to pravou vedlejsi a oni si pak mysli, ze uz jedou po hlavni. Kazdopadne kazdy ridic by se mel ridit dle znacek a ne dle toho co si mysli. Co to tak sleduji, tak ostatni ridici vyjizdejici ze stejneho mista jako ja ty z leve vedlejsi pousti. Problem mam zrejme asi jen ja a nebo to proste neresi :D

Sezenu si asi nejakou starou sunku a bude mi jedno jestli me nekdo naboura a treba se pak ostatni pouci i kdyz o tom pochybuji. To je jako prednost zprava u supermarketu. Situace se malinko zlepsuje, ale stale se najdou arogantni a nevedouci jedinci. A neni jich malo.

Dekuji vsem za odpovedi :)
rendlik
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pát 06 dub 10:33

Re: Kdo ma prednost?

Příspěvek od rendlik »

Jako myslet si mohou co chtěji – od toho je tam ta značka, kteří řidičum přesně sděluje, jak vypadá ta křižovatka. Na hlavní prostě nejsou. Jsou v křižovatce a musi dat přednost zprava.
Odpovědět