Dobrá rada nad zlato, nebo na auto ?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Dobrá rada nad zlato, nebo na auto ?

Příspěvek od M.Z. »

By ses divil, jací jsou někteří počtáři :D
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Dobrá rada nad zlato, nebo na auto ?

Příspěvek od Zajda »

Bude stačit nedívat se na palubní počítač. Onehdy měla máti na popojíždění po městě Favorita, tankoval se jednou za 2 měsíce, že má spotřebu 12 (karburátor potřeboval menší repas) jsem si všiml až jsem s ním pár dní jezdil já :D Jinak by si toho fakt nikdo nevšiml, to byl nájezd řekněme 150-200 km měsíčně.
《》
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Dobrá rada nad zlato, nebo na auto ?

Příspěvek od jerry »

Zajda píše:Jaký že bude roční nájezd? Zatím jsi uvedl jen že najedeš cestou z a do práce do 3 km denně, tj nějakých 60 km za měsíc. Kvůli tomu snad nemáš dilema jestli tě benzin nezruinuje.
Já si myslím, že si tak trochu dělá srandu. Jinak mi to rozum nebere ;)
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Dobrá rada nad zlato, nebo na auto ?

Příspěvek od rhinos »

co nová 5008 od Peugeotu?
Taky to ted resim...
Tri deti se do klasického auta pohodlne moc nevejdou :D
Jinak k naftě a servisu. Myslím že je to docela přeceňovanej strašák.
Dělá se jakoby benzín byl bezúdržbovej neporuchovej držak.
Já mám doma dvě nafty a do ledna jsem měl tři a servisoval jsem vždy jen běžné mechanické věci.
A to manželka jezdí fakt krátké trasy
Citroen C4 GP
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Dobrá rada nad zlato, nebo na auto ?

Příspěvek od driver »

Řešit obecně diesel VS benzín, na to musí být jedinec pořádně jednoduchý trouba,.
Rozhodující je, každá jednotlivá verze motoru. Existovaly série 1.9 D, 1.9 SDI, 1.9 TDI 66kW, kde se stříhaly pera na klice, ;;) rozvody se dělaly 60-90tis a všichni dodnes básní o neskutečných držácích...
2.0TDI většinou vždycky vydržely dvojnásobek i ve firmách, kde to nalítali za dva roky, než se dělaly poprvé rozvody, nebo předchozí generace motorů CR, kde se mění EGR každou chvíli (každých 150-350.000) protože se zalepí osa klapky karbonem a najednou se jedná o zmetky a je nutné přejít na tříválcové TSI s DPF EGR a turbem, protože benzín je spolehlivý držák :))
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Jaké auto vybrat

Příspěvek od _sulcik_ »

driver píše:Nikasil je dispersní niklování tedy galvanické nanášení niklové vrstvy čož je vylepšení tvrdosti stěny fakticky ale zvýšení kluznosti ocelové válcové vložky, po které jezdí pístní kroužky a mezi kterými je olejový film.
Nikasil je patentový název, který se vžil, existují ještě jiné patentové názvy Nikazet, Gilnisil atd, Nikasil je značky MAHLE.
Fakticky už principu, pokud tu lepší stěnu někdo zničí, tak zničí i stěnu bez Nikasilu která má horší odolnost!
Zničení je to důsledek né příčina.
Takže hledat motor bez nikasilu je nesmysl který vymysleli odborníci, specializovaní na opravy motorů, tzv motoráři, co lijí všem zákazníkům, bez rozdílu roku nebo značky nebo normy, všem jeden a tentýž sudový olej, na kterém se balíkují...
Spíše bych hledal takové podmínky, aby k tomu nedošlo- kvalitu servisu.
Právě obyčejný proplach a norma oleje zaručí, že Nikasil nezničíš.
Naopak bych ocenil motor, který takovou úpravu má.
Snížit tření=snížit spotřebu je snad klíčové.
Nikasil se snad dává jen do sekaček, motorek a BMW ne? :D Jinak je vidět že jsi vyloženě odborník, stěny bez nikasilu by vydrželi velký kulový, vždycky je ve válci nějak zabezpečená otěruvzdornost. Většinou to jsou vložky z litiny, popř moderní nanášení plazmy, ale to ještě nemá moc motorů. Je to prostě jeden ze způsobů zajištění otěruvrzdornosti, nic víc, nic míň. A snížení spotřeby s Nikasilem je slušná pitomost :D
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
Odpovědět