Dobrá rada nad zlato, nebo na auto ?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Jaké auto vybrat

Příspěvek od driver »

Nikasil je dispersní niklování tedy galvanické nanášení niklové vrstvy čož je vylepšení tvrdosti stěny fakticky ale zvýšení kluznosti ocelové válcové vložky, po které jezdí pístní kroužky a mezi kterými je olejový film.
Nikasil je patentový název, který se vžil, existují ještě jiné patentové názvy Nikazet, Gilnisil atd, Nikasil je značky MAHLE.
Fakticky už principu, pokud tu lepší stěnu někdo zničí, tak zničí i stěnu bez Nikasilu která má horší odolnost!
Zničení je to důsledek né příčina.
Takže hledat motor bez nikasilu je nesmysl který vymysleli odborníci, specializovaní na opravy motorů, tzv motoráři, co lijí všem zákazníkům, bez rozdílu roku nebo značky nebo normy, všem jeden a tentýž sudový olej, na kterém se balíkují...
Spíše bych hledal takové podmínky, aby k tomu nedošlo- kvalitu servisu.
Právě obyčejný proplach a norma oleje zaručí, že Nikasil nezničíš.
Naopak bych ocenil motor, který takovou úpravu má.
Snížit tření=snížit spotřebu je snad klíčové.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Drobek
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: úte 15 kvě 09:34

Dobrá rada nad zlato, nebo na auto ?

Příspěvek od Drobek »

Dobrý den
Prosím o radu, čím víc vybírám, a známí mi radí, jsem čím dál zmatenější a už nevím co chci.
Potřebuji prostornější 7 místné auto, rodinná verze a opravdu bych ho chtěl v automatu s lepší klimou a výbavou.
Doposud jsem měl Ford galaxy ghalii v automatu, rok 2001 a byl jsem velmi spokojen, bohužel je značně prohnilý a začíná být po 350tis poruchovej. Byl jsem celý život odpůrce automatů – takz. babských aut, než mě osud donutil koupit toho forda v automatu asi před 7 lety a úplně jsem se do automatu zamiloval.
Chtěl bych investovat max. do 230tis.
Jenže prý fordi mají cca od 2003 velmi poruchovou automatickou převodovku nad 150km.
Dost přemýšlím nad Volkswagen sharan, ale jsou poněkud dražší a budu mít o to starší ročník, pak nad levnějším Seat Alhambra, údajně má horší přístrojovou desku s horším ovládáním. Renault Espace je prý velmi poruchový. Volkswagen tiguan má malý kufr, potřebuji alespoň nějaký ten kufr.
Další dilema je PALIVO, benzín, nebo naftu. Dříve jsem jezdil pracovně velké vzdálenosti a nafta byla príma.
Teď kvůli práci jen cukám 2-3 km denně. Přemýšlel jsem nad benzínem s automatem. Známí mi tvrdí, že jsou ale v benzínu málo výkonné, málo točí, jsou liní s velkou spotřebou. Jiní říkají, že dnešní benzín má turbo a je to výkonově jedno, ale žere to pak prý v benzínu velmi hodně. Ale je i prý v benzínu riziko na zakoupení nějaké úpravy NIKASIL v motoru, kde se údajně po 150tis musí motor generálkovat a prý je těžké zjistit který motor má tuto úpravu. O jaký typ motoru jde, mi nikdo nedokáže říci ?
Nemáte někdo zkušenosti, každá rada dobrá, zvláště od srdce. Jsem běžný uživatel, nemám zkušenosti s auty.
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Dobrá rada nad zlato, nebo na auto ?

Příspěvek od Honza42 »

https://www.mobile.de/cz/osobn%C3%AD-v% ... 10,pwx:110

nebo

https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v% ... 61264.html

https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v% ... 77558.html

Benzín+automat+velké MPV+krátké trasy = spotřeba jako prase, tak kolem 12-14 tipuji u těchto aut.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Dobrá rada nad zlato, nebo na auto ?

Příspěvek od HondaMan »

Eurovan v automatu. Good luck. Jako by se to dost nekazilo i v uplne holotě.

Spotřeba pod 10 bude jen na delších trasách při lehké noze. V zimě klidně přes 15, ale to platí asi o všech podobnych autech...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Dobrá rada nad zlato, nebo na auto ?

Příspěvek od ctrl_j »

Honza42 píše:
Benzín+automat+velké MPV+krátké trasy = spotřeba jako prase, tak kolem 12-14 tipuji u těchto aut.
Ano, znami takto provozovali sveho casu Sharan VR6 a celkem to sedi. Pak se to predelalo na LPG a v nakladech uz to nebylo tak tragicke. Coz je i ted cesta.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Drobek
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: úte 15 kvě 09:34

Re: Dobrá rada nad zlato, nebo na auto ?

Příspěvek od Drobek »

DĚKUJI ZATÍM VŠEM za váš čas, asi půjdu opět do nafty, benzín opravdu moc žere.
Jak hodnotíte CITROEN C4 GRAND PICASSO
Prý se na něj lidi stěžují, konkrétní věci neznám. Každé auto má své mouchy, ale raději bych chtěl tyto mouchy menší.
Děkuji
Vokys
Autoškolák
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 14 pro 16:00

Re: Dobrá rada nad zlato, nebo na auto ?

Příspěvek od Vokys »

Nevim pokud budes jezdit 2-3 km s naftou tak sice budes mit hezkou spotrebu na 100km ale díky nákladům na servis se cenou za 1km dostaneš vejs nez s naftou.
Noldo
Řidič začátečník
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 01 bře 18:45

Re: Dobrá rada nad zlato, nebo na auto ?

Příspěvek od Noldo »

Na 2-3 km predsa na spotrebe nezáleží, horšie je to s dynamikou atmosférických benzínových motorov, tú človek ale na tie 2-3 kilometre tiež nepotrebuje.
Benzínová C4 môže byť fajn.
Možno by sa už dala nájsť aj novšia Galaxy, ale s automatom sa tuším robila len 2,3ka a tych je malo.
Sharan/alhambra/ galaxy (technicky rovnaké autá) si na môj vkus priveľmi držia cenu, ale sú to dobré autá.
Montoval sa tam skvelý motor 1,8T, ktorý by som preferoval pred atmosférou.
Ešte mi vyhľadávač našiel Chevrolet Orlando 1,8. Motor je dobrý, od oplu, zvyšok neviem.
Celkovo ťažký výber, tých auto naozaj nie je mnoho. Ak by si skončil pri nafte, tak naozaj niečo z VW trojičiek s 1,9 tdi bez dpf.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Dobrá rada nad zlato, nebo na auto ?

Příspěvek od M.Z. »

Nafta forever...
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Dobrá rada nad zlato, nebo na auto ?

Příspěvek od Zajda »

Jaký že bude roční nájezd? Zatím jsi uvedl jen že najedeš cestou z a do práce do 3 km denně, tj nějakých 60 km za měsíc. Kvůli tomu snad nemáš dilema jestli tě benzin nezruinuje.
《》
Odpovědět