Motor chcipa kdyz je malo benzinu // Seat Ibiza

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
reznik213
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 31 kvě 20:24

Motor chcipa kdyz je malo benzinu // Seat Ibiza

Příspěvek od reznik213 »

Zdravim vsechny ^:)^

Chlapi, potreboval bych poradit - treba jste se s necim podobnym nekdo setkal..
Mam starou Seat Ibiza 1995 - 1.8i, 66kw (ale je v dobrym stavu a do mesta idealni :D )

Zacalo to zhruba vloni v lete. Po chvilce jizdy, kdyz je motor zahraty a potrebuju se rozjet napriklad na krizovatce, a po par metrech kdyz zaradim dvojku, motoru proste jakoby dosla stava, nereaguje na pridani plynu a po chvilce se roznou kontrolky baterie a oleje a prestane fungovat servo. Nejcasteji se to stava do kopce a do zatacky , asi kdyz si to potrebuje trosku vic pápnout.... Poté co se tohle stane nejde pár minut nastartovat. Interval se liší od 20sekund po 10 minut. Říkal jsem si že by mohl být ucpaný palivový filtr a tady ta chvíle je potřeba na to aby filtrem proteklo dostatek benzínu na to, aby motor znovu chytl. Po této chvilce jde normálně nastartovat a motor běží jakoby se nic nestalo a jede - pár minut či kilometrů než se tato situace opakuje. Vloni v létě jsem objevil že stačí jezdit s více než 1/4 nádrže a tyto problémy se neprojevily. Jakmile jsem měl v nádrži MÉNĚ než 1/4 nádrže, auto začalo chcípat.
Celou zimu jsem takto jezdil a problémy se neprojevily, až do včerejška. Měl jsem téměř polovinu nádrže a auto chcíplo. Nedalo mi to a vzal jsem ho hned do servisu kde mi vyměnili palivový filtr.. po 5 minutách auto chcíplo :D

Natankoval jsem plnou nádrž a chvíli jezdil po městě, v kopcích atd. a drželo to... jel jsem dnes po dálnici zhruba 200 km a motor naprosto v pohodě. tak jsem si řekl že to trochu testnu, šlápl jsem na to a po dvou minutách auto chcíplo a trvalo cca 15 minut než motor naskočil.... měl jsem zhruba 3/4 nádrže. Takto mi to chcípalo až do doby než jsem opět natankoval do plna cca 10litrů.

Tak nevím čím by to mohlo být snad čerpadlo? Bavil jsem se s pár lidma a nikdo se s něčím podobným nesetkal. (tak to zkouším tady :D )

nenapadá vás někoho čím by toto mohlo být způsobeno?

Budu rád za cokoli :) ..
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Motor chcipa kdyz je malo benzinu // Seat Ibiza

Příspěvek od Stepan »

Zkontrolovat, zda je nádrž uchycena tak, jak má bejt, zda není nějak nakřivo a když už v tom budeš, mrkni na hadice, jestli není nějak ohnutá, mezi něco skříplá nebo tak :)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Motor chcipa kdyz je malo benzinu // Seat Ibiza

Příspěvek od retron »

u jedničkový octávky se mi to stalo, když byla rezerva, chyba byla v nějakém přečerpávacím čerpadle z "rezervní" nádrže do hlavní, jakmile auto sundali z plantaku tak fungovalo
reznik213
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 31 kvě 20:24

Re: Motor chcipa kdyz je malo benzinu // Seat Ibiza

Příspěvek od reznik213 »

nejsem si jistý jestli tam vůbec něco jako rezervní nádrž je :D
ty hadice zní jako dobrej nápad mrknu na to
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 448
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Motor chcipa kdyz je malo benzinu // Seat Ibiza

Příspěvek od PepaSFI »

mohlo by to být odvzdušnění nádrže. Bylo období kdy to potkávalo dost aut, prostě se někde hnula hadička odvětrání a v nádrži je podtlak takže čerpadlo špatně dodává palivo. Pozná se to při otevření zátky, zasyčí to jak se dovnitř nasaje vzduch. Taky je možná vada na palivovém čerpadle. Čerpadla co jsou uvnitř v nádrži mají kolem sebe takový hrnec do kterého přitéká palivo z okolí přes zpětný ventil ale zpět ne. Takže se při pohybech auta benzin udržuje u čerpadla, je menší riziko že to třeba v zatáčce nasaje vzduch. Možná tam je nějaký problém. A taky bych nechal změřit tlak čerpadla, jestli třeba nekolísá.

Ještě něco k té "rezervní" nádrži. Obvykle žádná není, rezerva je jen stav na palivoměru. Ale u některých aut, například u Octavie 4x4 je nádrž dvoudílná, kvůli kardanu k zadní nápravě a opravdu je tam druhé čerpadlo.
reznik213
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 31 kvě 20:24

Re: Motor chcipa kdyz je malo benzinu // Seat Ibiza

Příspěvek od reznik213 »

jj ten podtlak jsem zkousel, dokonce jsem jel i bez vicka...ale nepomohlo to.
a vicko pri odsroubovani taky zadny zvuk nevyda.

tak asi to cerpadlo no, to mi zatim dava nejvetsi smysl
Odpovědět