Volkswagen obecne

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od Snowman000 »

Kolegovi uz to zase facha...keby to neslo ani zajtra daj prosim echo... ;)
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
maciak
Autoškolák
Příspěvky: 86
Registrován: pát 21 dub 05:52

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od maciak »

Stepan píše:O tom co já si myslím a kdo se koho na co ptal naštěstí ty nerozhoduješ :ymdaydream:
Pokud se někdo prsí značkou, je fajn připomenout, že se pod ní skrývá naprosto obyčejný systém. I proto ta kurzíva v úvodním postu. Ale co, minule ti naběhla žilka kvůli tomu, že nechápeš význam otazníku. Tohle už je vyšší dívčí B-)
Quatro bolo vzdy len obchodne oznacenie nemeckej firmy, ktora robila 4x4 pre audi, to ze roky pouzivala torsen a teraz haldex nic neznamena.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od Stepan »

Ale to já vím :) Budu se opakovat-> Jen jsem připomínal, že v S1 není echtovní quattro (proto ta kurzíva, pro mě quattro=torsen, ať tomu říká kdo chce jak chce), ale stejná technologie jako je v kdejaký škodovce :ymhug:
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od retron »

maciak píše:
Stepan píše:O tom co já si myslím a kdo se koho na co ptal naštěstí ty nerozhoduješ :ymdaydream:
Pokud se někdo prsí značkou, je fajn připomenout, že se pod ní skrývá naprosto obyčejný systém. I proto ta kurzíva v úvodním postu. Ale co, minule ti naběhla žilka kvůli tomu, že nechápeš význam otazníku. Tohle už je vyšší dívčí B-)
Quatro bolo vzdy len obchodne oznacenie nemeckej firmy, ktora robila 4x4 pre audi, to ze roky pouzivala torsen a teraz haldex nic neznamena.
tak tady si někdo popletl jabka s hruškama... quattro a quattro GmbH (nyní Audi Sport), jsou dvě odlišné věci
první označení pohonu 4 kol a ano původně to bylo označení konkrétního pohonu, tzn. mezinápravový torsen
pak přišel s první A3 8L resp. S3 8L a TTečkem haldex cca kolem roku 98, poté dlouho platilo alespoň, to co má motor podél je klasický torsen 40/60, napříč je haldex. Výjimku tvořilo R8 primárně zadokolka s viskospojkou napředek. Pak extraspecialitky RS4/5 diferenciál s korunovým kolem pouze pro tyto modely.
Kvůli emisím cca před rokem začali s quattro ultra, což původně mělo být pouze pro eko-varianty, ale pomalu ale jistě na to přechází celá modelová řada, od nové A4 8W, přes Q5 a zcela nové A6 a A7, což je opět viskospojka. Ovšem aby to nebylo tak jednoduché tak se způsob pohonu ještě liší dle motorizace, tzn. třeba v A4 se pozná o jaký pohon jedná v ceníku podle nuancí "stálý pohon všech kol" vs. "stálý přiřaditelný pohon všech kol". A6 a A7 už by měly být ultra quattro všechny. Q7 a A8 by pořád měl být torsen.

quattro GmbH (nyní Audi Sport) byla původně divize pro RS verze a sportovní přislušenství, něco jako M Sport u BMW anebo AMG.
Jelikož se to dost pletlo a zákazníky to mátlo tak to přejmenovali na Audi Sport. Pod touto značkou se prezentují všechny RS modely, R8 a sportovní aktivity Audi (DTM).
maciak
Autoškolák
Příspěvky: 86
Registrován: pát 21 dub 05:52

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od maciak »

@retron mas pravdu pozrel som teraz historiu audi a nema to s pohonom nic spolocne. Dik za vysvetlenie
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od janjan »

Stepan píše:Ale to já vím :) Budu se opakovat-> Jen jsem připomínal, že v S1 není echtovní quattro (proto ta kurzíva, pro mě quattro=torsen, ať tomu říká kdo chce jak chce), ale stejná technologie jako je v kdejaký škodovce :ymhug:
v tom případě už ani odcházející A6 C7 nemá podle tebe echtovní quattro?
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od retron »

odcházející A6 8G má klasické echtovní torsen quattro 40:60 zadek
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od EL_XEL »

Snowman000 píše:Kolegovi uz to zase facha...keby to neslo ani zajtra daj prosim echo... ;)
Tak dneska to furt ještě (nebo už zase, ale z mého pohledu furt ještě) nefunguje. Jdu na nějaký ten jejich kontaktní formulář.
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od janjan »

retron píše:odcházející A6 8G má klasické echtovní torsen quattro 40:60 zadek
ne, nemá, má korunový diferenciál převzatý z modelů RS... stejně jako A7 a A8
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od Snowman000 »

EL_XEL píše:
Snowman000 píše:Kolegovi uz to zase facha...keby to neslo ani zajtra daj prosim echo... ;)
Tak dneska to furt ještě (nebo už zase, ale z mého pohledu furt ještě) nefunguje. Jdu na nějaký ten jejich kontaktní formulář.
Od rana to nefacha nikomu 8-}
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Odpovědět