zadní parkovací kamera

Když se chcete ponořit do nitra...
driver1
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: úte 17 dub 06:15

zadní parkovací kamera

Příspěvek od driver1 »

Zdravím všechny.

mátě někdo zkušenost s koupí a montáží zadní parkovací kamery s přenosem obrazu přes WIFI do telefonu z číny? Na Wish nebo alliexpres je jich docela hodne a za pěkné ceny.

Budu rád za odkazy které případně máte a názory :).

Díky.
tp005
Autoškolák
Příspěvky: 91
Registrován: pon 15 kvě 06:06

Re: zadní parkovací kamera

Příspěvek od tp005 »

No já ti teda nevím,

Jako rovnou posílat obraz do telefonu Pomoci wi-fi ?? to než se spojí tak už budeš zaparkovaný, tu kameru budeš muset napojit na zpáteční světla a když zařadíš zpátečku tak asi 20sek budeš čekat než se ti spáruje wi-fi a pak zapnout apku a spárovat. to už budeš zaparkovaný nebo v půlce parkování - radši si kup 2-DIN rádio a a bezdrátový vysílač ke kameře a hotovo. cena celkově z od číny za 1200Kč
driver1
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: úte 17 dub 06:15

Re: zadní parkovací kamera

Příspěvek od driver1 »

Ta rychost připojení mě právě zajímala. Spíše sem si to představoval tak, že prostě zapnu nějakou app a ono se to spojí. Né, že by to bylo připojené na parkovací světla. Tím pádem bych si tu app zapl třeba o 10 sec dříve než dojedu k parkovacímu místu. Je otázka, jak je kvalitní wifi čip v těch kamerkách. Aby to vůbec spolehlivě dosáhlo do kabiny :D.

Jen mě to napadlo :) čekám na nové autko, tak vymýšlím ptákoviny než bude k vyzvednutí :).
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: zadní parkovací kamera

Příspěvek od janjan »

jako narovinu, je to několik kroků, které musíš udělat a věnovat jim pozornost, než uvidíš na mobilu, co se děje za tebou... komfortní to rozhodně není a spíš bych se snažil to nějak zautomatizovat, jak psal tp005
Gutsy
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: úte 11 črc 13:41

Re: zadní parkovací kamera

Příspěvek od Gutsy »

Já mám zařízení které má přímo couvací kameru a displej v zrcátku. Já bych nechtěl to mít přes mobil. Spíš v tom vidím nevýhodu než výhodu.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: zadní parkovací kamera

Příspěvek od mattonecz »

ja bych zase nechtel cinskej shit s displejem v zrcatku no :D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
tp005
Autoškolák
Příspěvky: 91
Registrován: pon 15 kvě 06:06

Re: zadní parkovací kamera

Příspěvek od tp005 »

No a odkud myslíš že je ta kamera s přenosem obrazu přes WI-fi ??
tp005
Autoškolák
Příspěvky: 91
Registrován: pon 15 kvě 06:06

Re: zadní parkovací kamera

Příspěvek od tp005 »

driver1 píše:Ta rychost připojení mě právě zajímala. Spíše sem si to představoval tak, že prostě zapnu nějakou app a ono se to spojí. Né, že by to bylo připojené na parkovací světla. Tím pádem bych si tu app zapl třeba o 10 sec dříve než dojedu k parkovacímu místu. Je otázka, jak je kvalitní wifi čip v těch kamerkách. Aby to vůbec spolehlivě dosáhlo do kabiny :D.

Jen mě to napadlo :) čekám na nové autko, tak vymýšlím ptákoviny než bude k vyzvednutí :).


No tu kameru budeš taky muset nějak krmit energii ?? tu vezmeš kde? jestli to chceš mít zapojení na trvalo no tak nevím nevím jak to dlouho vydrží než odejde nebo v horším případě může zahořet a odpálit elektriku nebo dokonce zapálit vůz.
Za další když si to zapojíš jen na couvací světla tak si představ že ne vždy zajedeš na poprvé hned přesně budeš muset určitě minimálně jednou popojet dopředu a tím seti kamera vypne a jak zařadíš zpátečku budeš zas připojovat a synchronizovat :D ??
tp005
Autoškolák
Příspěvky: 91
Registrován: pon 15 kvě 06:06

Re: zadní parkovací kamera

Příspěvek od tp005 »

tady máš třeba obyčejné 2-Din rádio které postačí skromným lidem, máš k tomu i tu couvací kamer nebo jestli to chceš mít pěkné dají se dokoupit i kamery zabudované v místě osvětlení spzky, já jsem si to tak udělal u Focusa , pošlu fotky pro představu.

https://www.aliexpress.com/item/Car-mp5 ... 0000000000
Gutsy
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: úte 11 črc 13:41

Re: zadní parkovací kamera

Příspěvek od Gutsy »

mattonecz píše:ja bych zase nechtel cinskej shit s displejem v zrcatku no :D
Já to nemám z Číny. Kupoval jsme to normálně v czc a je to výrobek od českého prodejce. Mě to vyhovuje. Já mám třeba i starší mobil takže s tou kamerou přes mobil bych měl velké problémy to vůbec rozhýbat.
Odpovědět