Rychlodotazy

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od GeneHawkins »

Brus píše:
honziss píše:
mánička píše:Díky za rychlou odpověď. DIČ mám. S tím, že bych platil v Německu cenu včetně daně zas takový problém nemám, chápu, že se tím prodejce jistí. Jde mi čistě o to, že mi to FU, byť s prodlevou pak vrátí.
Bacha! Prober to s ucetni dukladne, za normalnich ekolnosti se zahranicni dph nevraci, je potreba na to mit nejakou spesl registraci. Rozhodne bude lepsi to koupit s 0% dph s prenesenou danovou povinnosti.
A opravdu ti to prodaji s dph? Ja totiz mam objednane auto v DE a taky po mne chteji zaplatit cenu vc. Dph, ale na fakture bude cena bez dph a to dph je fakticky jen zaloha ve vysi dph, kterou mi vrati pote, co auto prihlasim
To je dneska běžné, vrátí ti ji až předložíš český TP (a nějaké papíry o vývozu, které ti dají).
Stepan píše:Opravdu je tam rozdíl mezi ojetým a zánovním autem, v tom měli pravdu. Viz:
https://evropskyspotrebitel.cz/auto-mot ... ovozu-aut/
v pondělí jsem z toho měl zkoušku, vim ne :D
Nevíš nic. To se jedná jen o spotřebitele, tedy neplátce DPH. Pro plátce DPH rozdíl není.
retron píše:DPH se u vozů vrací do 6 měs. stáří a 6000 km a následně se odvádí v zemi určení
v opačném případě se DPH odvádí v zemi nákupu.
To se ale plátce DPH netýká. Ten, pokud si chce DPH odečíst, musí vždy koupit bez DPH (byť třeba s dočasnou jistinou, jak jsem psal výše).
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Stepan »

Mánička: longstory short, hlavně jim to DPH nezaplatit :ymhug: Pořád to jede v tomhle režimu:
http://www.financnisprava.cz/cs/dane/da ... dnoty-1597

Když ho prodejci odvedeš, stát ti ho nevrátí, pravděpodobně ti řeknou, ať si to vyřídíš s prodejcem.


GH: Že má DIČ uvedl až expost, předtím uváděl, že mu dvě firmy dali protichůdné info, tak jsem vysvětlil, proč to tak je. O tom, pro koho to platí jsem se nezmiňoval. Nebuď hustej.

A k tomu nevrací DPHčka odvedeného v zahraničí jsem našel tohle:
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od pavproch »

ref GDPR: Kuju všem za podněty, naše účetní taky byla na školení, takže sme dali synergicky dohromady co se kdo dozvěděl a nějak to papírově ošetřili. Snad to bude, až přinde kuntrola (jako že čekám, že kuntroly budou, protože sa to celé tváří jako státní dojná kráva na podnikatele) stačit.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od řidičBOB »

Kontroly nebudou - pouze na udání. Celé GDPR bude mít na starosti 6 lidí pro celou ČR.
Navíc - EU parlament schválil tuhle sračku někdy v roce 2016, ale CZ vláda dodnes neudělala a ani na vládě neleží (maká sa na niečom inom!) prováděcí předpis, kterým by se tahle norma implementovala do našich zákonů. Z toho plyne, že jakékoliv vymáhání čehokoliv, bude krajně složité.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od rhinos »

může mi někdo vysvětlit kterej echtyl vymýšlel ty plastové hnusy v předních maskách od škodovky? Dyť to vypadá jako třetivýroba z Číny.
Nebo to je příplatková zhnusovací výbava? :D
Citroen C4 GP
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od řidičBOB »

A co teprve u A6 ty plastové kryty adapt tempomatu :-(
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od HondaMan »

Osobně jsem ještě neviděl adapt temp. který by mě nerušil.
Jedinou výhodou je, že v tom množství kamer, park. senzorů, laser senzorů... se lépe ztratí anti laserové senzory :-D
2.9T RWD
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od driver »

řidičBOB píše:vymáhání čehokoliv, bude krajně složité.
GDPR bez prováděcího předpisu nemusí být pro aktivního blbce žádný problém, napálí Ti pokutu ani nevíš za co, a dej to k soudu... Chovají se přesně tak, jak funguje systém, nikdo na ně nemůže, respektive jsou o tom pevně přesvědčení. To hlavně v lokalitách, kde se k soudu nechodí pro spravedlnost ale pro rozsudek, tj každá druhá lokalita...
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od driver »

HondaMan píše:Osobně jsem ještě neviděl adapt temp. který by mě nerušil.
Někoho nerušila ani první generace před dvaceti lety a někoho ruší i třetí dnes ;)
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od řidičBOB »

HondaMan píše:Osobně jsem ještě neviděl adapt temp. který by mě nerušil.
Třeba stereo umístění Audi nebo Touareg mne nijak neirituje. Samozřejmě, že TOP umístění je ve znaku - třeba Passat, nově i Golf...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět