Lyžárna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Budu sa opakovať - plech, spálené piščisko.... :D Neska bylo nahoře ještě o fous chladněji než fčera (ve 3500 mnm bylo v jednu odpoledne mínus tři, čili beton i na slunku), ale i tak sme zase poměrně dost zarvali šponu. Kuleno neska neprotestovalo víc než včera i dyž neska bylo dost off-piste po zmrzlém/hrbolatém i naopak v hlubokých firnech. Plus nádherný závěrečný sjezd 800výškových žlabem a plání 45st. Kuju. Snad nebude protestovat ani zítra, kéžby.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Tak. A fčíl počebuju poradit/navést.....

Začnu zeširoka - na lyžování ve FR mě baví, že je tu "off-piste" povoleno a vítáno (narozdíl od Jižní Říše, resp. Špagetova). Le2Alpes je na tohle blbnutí ideální, ale jezdit furt enem na jedno místo mě už před lety přestalo bavit, proto sem fčíl už poněkolikáté v Tignes... a je tu krásně "off-piste"... enemže začínám sám sebe tak nějak přesvědčovat, že by to už zase chtělo změnu....

Prosím o radu: LaPlagne? ValThorense? Šamonice? Nebo ešče něco inačího? Rád bych ale, aby to mělo "ledovec" nad 3000, lépe 3500mnm. Buďto lednové prašany nebo úplný konec sezony (konec dubence, taja fčíl v Tignes). Na letní blbnutí mám Le2Alpes....

Každá dobře míněná rada bude vítána.... Kuju.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Lyžárna

Příspěvek od jerry »

A co heliskiing v Kanadě ;)
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Heli neeee, moc kraválu.... :D

Tak, game´s over, teda jako pro tuhle zimní sezonu, ale zdaleka ještě ne pro letní.... lyžařskou.... sezonu.... :D

Jako pokaždé (v zimě, v létě v Le2Alpes nebo Tignes) je šestý, závěrečný, den vždycky zkouškou morálně volních vlastností... bolí celý člověk, tělu sa už nechce, ale povinnost je prostě povinnost... takže zase 7 hodin na prknech, pravda neska skoro výhradně už po sjezdovkách (ale zato převážně černých, čili tres dificulte), na závěr s dvojnásobným sjezdem černé z 3456mnm. Křasa. Páni dochtoři i ty tam nahoře: Kuju.

Momentálně ňa bolí haxny, ale počítám že nejpozději v neděli začnu mít už zase absťák.... zaplaťpanbu za ty (už zaplacené) letní Le2Alpes..... už enem ani ne dva měsíce a budu zase malovať oblúčiky..... :ymhug:

Btw, opravdu nikdo nechce jet?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Tak absťák přišel ešče dříff, než sem i já čekal..... snow-forecast pro vršek Tignes (3456mnm) - od neděle do středy má nahoře nasypat asi metr až metr a půl prachu..... já chcu! :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Taxem doma z výletu. 1500 km nonstop (s pauzama na benzín, scaní a jídlo) = 14 hodin, 2x stau v CH a Říši, jinak OK.

A už po cestě sa Ně honily plány hlavou..... :ymhug: Prostě absťák už zase úřaduje.... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:
pavproch píše:A fčíl z jiného soudeku: prozatím to nemám potvrzené od cestovky, ale vypadá to nadějně - TÝDENNÍ LETNÍ LÝŽBA v Le2Alpes (23-30.6.2018) - HLEDÁM K SOBĚ DRUHÉHO DO TEAMU (bo matůš nemože a junior bude už zase v júes of ej.)
Auto (doprava) mám, v ceně skipas + ubytko. Možno vzít bajka s sebou (já ještě uvidím, co budou říkat kulena). Cenovka tam bývala okolo 10 za osobu + benzín + žrádlo.
Mám nabídku, du to objednat, cena je 8.290/osoba (v ceně ubytko+ skipas) + pojištění + doprava tam/zpět + co se tam prožere

KDO SE MNÚ POJEDE?


Nehlaste se fšici.

Bajka s sebou asi neberu (ale v autě pro něj místo bude), bo kulena.
No a co, že venku už "zuří" skoroléto, sou na světě tací, co i fčíl myslí na lyže... TAK KDO TO BUDE? .... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Lyžárna

Příspěvek od M.Z. »

Vidím les rukou.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Chlopi, fakt nikdo nechce si jet ještě zalyžovat? To mi přece nemůžete udělat..... prozatím nikdo, tak mi jen tak mezi řečí oznámila, že ňa samotnýho nepustí (dyž sem po nemoci) a že pojede se mnou, dyž nikoho neseženu... :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Jak píšu vedle, sem v Le2Alpes, tentokráte nemusím být nervózní quli brambora takže se možu plně věnovat lyžařským sněhozprávám a zážitkům.... zítra v sedum ráno budu dělat co? Dělat frontu na Jandri Express, samozřejmě... těšte se na lavinu skizážitků....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět