Svaření nárazníku

Citroen, Peugeot, Renault ad.
frana09
Autoškolák
Příspěvky: 32
Registrován: stř 27 pro 15:01

Svaření nárazníku

Příspěvek od frana09 »

Dobrý den, potřeboval bych poradit, mám auto na sidlišti a nejsem asi první komu se to stalo. Mám bouchlý a prasklý nárazník v předu. Zkoušel jsem autoservis ale jsou to pálky za opravu. Koukal jsem na net jak se to dělá a myslím si že to není složité. Vybral jsem si něco xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Můžete mi poradit jestli to vůbec půjde a který by byl na to dobrý? Děkuji moc
Naposledy upravil(a) pavproch dne pon 30 dub 16:31, celkem upraveno 2 x.
Důvod: edit by -pp-: on to ASI nebyl pokus o reklamu, ale přesto smáznuto
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Svaření nárazníku

Příspěvek od GeneHawkins »

To je zbytečný, stačí nalejt pod to dva litry benzínu a hodit sirku...
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Svaření nárazníku

Příspěvek od Lachende Bestien »

GeneHawkins píše:To je zbytečný, stačí nalejt pod to dva litry benzínu a hodit sirku...
Skvělý nápad.
A hned poté doporučuju smazat trapný pokus o reklamu a zopakovat si základy českého pravopisu z 1. stupně ZŠ. :ymhug:
frana09
Autoškolák
Příspěvky: 32
Registrován: stř 27 pro 15:01

Re: Svaření nárazníku

Příspěvek od frana09 »

Jaká reklama ???? Nemůžu vložit obrázek abych ukázal prasklý nárazník tak co mám dělat ?? Takhle chytrý umím být taky .
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Svaření nárazníku

Příspěvek od Lachende Bestien »

Podobným více či méně lstivým způsobem sem různí vykukové vkládají "skrytou" reklamu - předstírají zájem o radu při koupi libovolného předmětu/služby a vloží odkaz na stránky obchodníka.
Pokud to není váš případ, patří vám omluva. :ymhug:
Hodně štěstí s opravou nárazníku.
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: Svaření nárazníku

Příspěvek od 406 Coupe »

V Praze vím o hochovi, co to levně a profesionálně provádí.
frana09
Autoškolák
Příspěvky: 32
Registrován: stř 27 pro 15:01

Re: Svaření nárazníku

Příspěvek od frana09 »

Mě šlo o to jestli by to tou plynovou pystolí šlo. Dal bych obrázek ale nejde mi to.
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 448
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Svaření nárazníku

Příspěvek od PepaSFI »

hořákem ne, dělá se to horkovzduškou. Jsou na to speciální ale jde to i obyčejnou při trošce cviku. Musí mít tenkou trysku. Ale ne všechny plasty jsou svařitelné. Někde zezadu bývá vylisovaná zkratka názvu plastu, podle ní najdeš na netu jestli jde vařit. Pak si opatříš odpovídající svářecí "drát", tedy tyčinku toho správného plastu. Když ho nechceš kupovat, můžeš někde zezadu odstřihnout proužek z nějakého žebra z toho nárazníku a můžeš to zkusit. Ale pokud jsi to nikdy nedělal (očividně) a nemáš někde v garáži starý rozbitý kus na nácvik, nedopadne to dobře. Nedělej to. Najdi někoho kdo to umí nebo sežeň jiný díl, nový nebo z vrakáče.

Nesvařitelné plasty jdou lepit speciálníma, nechutně drahýma lepidlama. Anebo vteřiňákem za pár desetikorun, fakt nekecám. Ale ten zas nedrží na těch svařitelných. Já to ještě podlepil, zevnitř nárazníku jsem univerzálním lepidlem z vytláčecí hilzny nalepil perlinku, jo tu síťku co se dává na zeď do omítky. Jezdí to cestou necestou už rok a ještě se to nerozpadlo.
frana09
Autoškolák
Příspěvky: 32
Registrován: stř 27 pro 15:01

Re: Svaření nárazníku

Příspěvek od frana09 »

Díky za skvělé vysvětlení, vyprdnu se tedy na to. Já bych to nechal být ale za prvé to vypadá blbě ( to bych neřešil) ale prý stím neprojdu technickou, čeká mě v říjnu. Budu tedy někoho hledat. Díky moc.
frana09
Autoškolák
Příspěvky: 32
Registrován: stř 27 pro 15:01

Re: Svaření nárazníku

Příspěvek od frana09 »

file:///D:/FFOutput/IMG_20180429_101706~1.webp

nevím jestli to půjde otevřít
Odpovědět