Audi A4 - servis ojetého auta

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
DZetko
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: pon 23 dub 22:43

Audi A4 - servis ojetého auta

Příspěvek od DZetko »

Dobrý den,

již nějakou dobu přemýšlím o koupi ojetého Audi A4 (benzín, automatická převodovka). Nabízí se víc různých, ale obecně mají najeto kolem 200 000 km a r.v. 2008 nebo 2009. V autech se tolik nevyznám, a tak jsem chtěl požádat o pomoc někoho kdo ano (popř. někoho kdo podobný vůz má).

Zajímá mě především, kolik by ZHRUBA mohla stát roční údržba takového auta v autorizovaném servisu s obvyklým množstvím problémů?

Děkuji za odpovědi.
retron
Letec
Příspěvky: 1385
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Audi A4 - servis ojetého auta

Příspěvek od retron »

zhruba Ti to nikdo nepoví, mě to jeden rok stojí nula a druhý taky třeba třicet+ (záleží jestli něco odejde nebo ne)
pravidelný servis je jednou za dva roky nebo pokud ukáže systém servis dříve, podle stylu jízdy a hlavně počtu studených startů cca. mezi 14ti a 18ti. tis. (extrém). Servis v autorizáku je normálně poměrně drahý, vyplatí se donést vlastní olej specifikace 504-507.
Pro tyhle auta uz existuje program "kompletní ceny", kde servis s výměnou oleje vyjde pod 5 viz.:
http://servis.audi.cz/kompletniceny/#
brzdy vydrží přes 100tis, podvozek i 200, ale pak je drahý na repas, odchází zámky (cca 4ku), cívky (cca 2ku)
automat nebrat multitronic, TSI žerou olej, paradoxně jsou spolehlivější auta do půlky 2009 a pak až 2011+
Markoman
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: úte 24 dub 12:36

Re: Audi A4 - servis ojetého auta

Příspěvek od Markoman »

Mám rok A4 Avant z DE

2.0 benzín, 125kW, manuál, 2008, poslední před větším faceliftem.

Žere olej, mně cca 1l/10000 km. Odevšad slyším, že naprosto žádný důvod k obavám.

Ráda si cucne plnotučný benzín, ale tankuju 95. Tankuju jenom na Shell, dávám VIF aditivum. Dřív jsem tankoval na ONO, ale jejich utrejch jí moc nechutná, měla tendence vyhazovat různé chybové hlášky v elektronice. Od té doby, co beru Shell, bez problému.

Spotřeba - dlouhodobý průměr 8,1l, cca 10% město, 70% dálnice, 20% okresky. Najeto za ten rok 20 tisíc. Když se jede trasa s převažujícíma okreskama a rychlost do 100-110, spotřeba se dá držet pod 7 litrů, zrovna včera 160km za 6.9l.

Údržba - dražší. Poměrně drahé výměny oleje, cca 2 tisíce vč. filtru, raději co 10.000 km. Výměna rozvodů (komplet vč. vodní pumpy) - cca 12 tisíc. Uražené zrcátko - 3,5 tisíce s lakováním. Termostat chladicí kapaliny + výměna - 1800,-. Oprava a lakování zadního nárazníku ve značkovém servisu (z povinného ručení viníka) = 11 tisíc.

Kdo chce živit opici, musí mít na banány... ale auto to je zábavné, o tom žádná...
retron
Letec
Příspěvky: 1385
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Audi A4 - servis ojetého auta

Příspěvek od retron »

B7 a B8 je uplne nove auto, žádný “větší facelift”
Markoman
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: úte 24 dub 12:36

Re: Audi A4 - servis ojetého auta

Příspěvek od Markoman »

retron píše:B7 a B8 je uplne nove auto, žádný “větší facelift”
Ano, tím se zásadně mění podstata informace, kterou jsem chtěl sdělit...
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Audi A4 - servis ojetého auta

Příspěvek od oxik »

Markoman píše: Údržba - dražší. Poměrně drahé výměny oleje, cca 2 tisíce vč. filtru, raději co 10.000 km. Výměna rozvodů (komplet vč. vodní pumpy) - cca 12 tisíc. Uražené zrcátko - 3,5 tisíce s lakováním. Termostat chladicí kapaliny + výměna - 1800,-. Oprava a lakování zadního nárazníku ve značkovém servisu (z povinného ručení viníka) = 11 tisíc.

Kdo chce živit opici, musí mít na banány... ale auto to je zábavné, o tom žádná...
Mi to přijde jako docela lidový ceny, tomu se teď říká "dražší"?
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Audi A4 - servis ojetého auta

Příspěvek od janjan »

taky nechápu, co je na tom dražšího... vždyť má všechno za pár korun, tohle ani zdaleka neodpovídá rčení "kdo chce mít opici, musí mít i na banány"
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Audi A4 - servis ojetého auta

Příspěvek od 970ka »

Ceny normálka.Jestli není Narkoman trochu sjetej. :-)
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
retron
Letec
Příspěvky: 1385
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Audi A4 - servis ojetého auta

Příspěvek od retron »

DZetko se ale ptal na servis v autorizovaném servisu, já viděl faktury z Jarova a bylo to asi za 16, akorát olej, filtry a brzdovka.
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Audi A4 - servis ojetého auta

Příspěvek od 970ka »

Tak do autorizáku s 10 letým autem jezdí málokdo.To je pro odolný jedince, na firmu a plátce dph.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
Odpovědět